• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Ozmó (Fordított Ozmózis)

Sziasztok.
Egy olyan kérdésem lenne hogy az RO vizet lehet tárolni hordóban? Arra gondoltam hogy készítek 60-100 liter RO vízet és a heti vízcserékhez a hordóból nyerném a vizet (Szóval csak hetente egyszer max néha csak egy picit vennék ki esetleg rátöltésre de nem jellemző hogy után kéne töltsek a két csere közt)). el lehet tárolni a vizet? Egy hétig nem lesz gondja a víznek? (Igaz mi problémája lehetne a víznek de hát aztán kitudja :D )
 
Nekem mindig 1hetes RO víz megy be az akváriumba, mert amint cserélek, az úszószelepes automata rendszer egyből fel is tölti a hordót:);)
 
Sziasztok.
Egy olyan kérdésem lenne hogy az RO vizet lehet tárolni hordóban? Arra gondoltam hogy készítek 60-100 liter RO vízet és a heti vízcserékhez a hordóból nyerném a vizet (Szóval csak hetente egyszer max néha csak egy picit vennék ki esetleg rátöltésre de nem jellemző hogy után kéne töltsek a két csere közt)). el lehet tárolni a vizet? Egy hétig nem lesz gondja a víznek? (Igaz mi problémája lehetne a víznek de hát aztán kitudja :D )
Milyen hordóra gondoltál?
Szigorúan szűz műanyag hordót ajánlanék. Fémből max a rozsdamentes jöhet szóba, de az nagyon drága, de ha már megvan az jó. :-D
Legyen teteje, de azon nem árt egy kis szellőző, valamint ne tedd napra és fűtőtest közelébe.
Vannak kisebb nagyobb IBC tartályok, de az már ipari méret. Én olyanban gyűjtöm az esővizet a növényemnek.
 
Nagy hordóba meg nem is érdemes beruházni, nekem a 243-ashoz csak egy 120 literes hordó van, a heti kb 80-90 literes vízcseréhez ez is elég. Ebből kifolyólag csak az indításkor van egy kis feltöltés elhúzódás, de a 2x100-as membrán pár óra alatt úgyis feltölti.
 
Milyen hordóra gondoltál?
Szigorúan szűz műanyag hordót ajánlanék. Fémből max a rozsdamentes jöhet szóba, de az nagyon drága, de ha már megvan az jó. :-D
Legyen teteje, de azon nem árt egy kis szellőző, valamint ne tedd napra és fűtőtest közelébe.
Vannak kisebb nagyobb IBC tartályok, de az már ipari méret. Én olyanban gyűjtöm az esővizet a növényemnek.

Műanyag 60 literes hordóra gondoltam, természetesen csak is újra csavaros tetővel. Garázsban lenne a RO szűrővel együtt kb 15-20 fokos helyiség télen nyáron szoval ott lenne a legjobb helyen, sötét van általában :)

Nagy hordóba meg nem is érdemes beruházni, nekem a 243-ashoz csak egy 120 literes hordó van, a heti kb 80-90 literes vízcseréhez ez is elég. Ebből kifolyólag csak az indításkor van egy kis feltöltés elhúzódás, de a 2x100-as membrán pár óra alatt úgyis feltölti.

Nekem mindig 1hetes RO víz megy be az akváriumba, mert amint cserélek, az úszószelepes automata rendszer egyből fel is tölti a hordót:);)

Köszönöm mindannyiótoknak, akkor semmi problémája nem lesz a víznek ha heti egyszer nyúlok csak hozzá és mindig csak újra töltöm amit kiveszek belőle :)
 
Hol lehet a hiba?
Én kb 2 éve vettem egy D&D 190-es készüléket akkor újítottam fel a lakást. Használatba véve most lett 3 hete. TDS szerint a vizem 32-es ez is aggaszt, de a nagyobb problémám az, hogy 1 óra alatt készít 1 liter vizet! Elég lehet egy nyomásfokozó szivattyú vagy máshol keresem a probléma gyökerét? Nagyon kevésnek találom, arról már nem is beszélek, hogy mennyi vizem mehet ki a lefolyóban? Valamit tudnátok javasolni amit esetleg elrontottam vagy elkerülte a figyelmem? Köszönöm szakértő válaszaitokat!
Öblítő szelep el van zárva? a szennyvíz ágon a kis karnak "zárva" kell lennie, ilyenkor szűkül a kimenő ág, nyomás keletkezik a membránban és gyártja a vizet. A másik, amire gondolni tudok, hogy esetleg a két év alatt nem volt nyitva a membrán, most tetted be a helyére a csomagolásból? Ezeknek nem szabad soha kiszáradni.
 
Műanyag 60 literes hordóra gondoltam, természetesen csak is újra csavaros tetővel. Garázsban lenne a RO szűrővel együtt kb 15-20 fokos helyiség télen nyáron szoval ott lenne a legjobb helyen, sötét van általában :)
Nekem a kazánházban van, a falra szerelve, így nincs útban és télen van ideje "előmelegednie". Régen nem egyszer hipotermia állapotába kerültek a halam, míg csak csapvízzel, slagból töltöttem az akváriumot.
 
Öblítő szelep el van zárva? a szennyvíz ágon a kis karnak "zárva" kell lennie, ilyenkor szűkül a kimenő ág, nyomás keletkezik a membránban és gyártja a vizet.
Nincs a szennyvíz ágon (sárga cső) csap.

A másik, amire gondolni tudok, hogy esetleg a két év alatt nem volt nyitva a membrán, most tetted be a helyére a csomagolásból? Ezeknek nem szabad soha kiszáradni.
Berakták még a vízvezeték szerelők anno, eddig elég ritkán volt használva. Akkor itt a baj?
 
Bemenő ágra nem kell folytás.
Kérlek, csinálj egy fényképet az egész cuccról, mert át kell szerelned egy kicsit.
 
ott valami nem stimmel. csak a szennyvíz ágon kell szabályzó. és ahogy Dani mondja, ennyi állás után a membránod cserés, de előtte nézd át ezt a csövezés dolgot, mert valami nem stimmel. ez segíthet: http://www.theaquariumsolution.com/installing-d-d-reverse-osmosis-unit
Azt a "rézfánfütyülősbetyármindenit"! Áttettem a csapot oda a "helyére" a hatás azonnali! Elkezdett rendesen folyni, eddig csak csepeget (kevesebb időbe került, mint leírni)! TDS szerint 29-es a vizem, most ez a következő lépés!
Köszönöm a segítséget!
 
Sziasztok! Aquili szűrőhöz keresek előszűrőt és szénszűrőt, csak épp nem elérhető a weben, ahonnan szoktam venni. Vagy esetleg van ami ezzel kompatibilis és más néven fut?
 
Utoljára módosított:
Sziasztok! Aquili szűrőhöz keresek előszűrőt és szénszűrőt, csak épp nem elérhető a weben, ahonnan szoktam venni. Vagy esetleg van ami ezzel kompatibilis és más néven fut?
Teljesen mindegy, hogy hol veszed, in-line előszűrőnél (szűrőházzal együtt cserélhető), ha a menete stimmel akkor jó. Nagyobb készüléknél meg ahol csak betétet cserélünk, ott meg a hosszot kell nézni. Bármelyik víztisztítós cégnél kapsz hozzá, nem csak akvarisztikai boltban, és ott még olcsóbb is ;)
 
Teljesen mindegy, hogy hol veszed, in-line előszűrőnél (szűrőházzal együtt cserélhető), ha a menete stimmel akkor jó. Nagyobb készüléknél meg ahol csak betétet cserélünk, ott meg a hosszot kell nézni. Bármelyik víztisztítós cégnél kapsz hozzá, nem csak akvarisztikai boltban, és ott még olcsóbb is ;)
Köszönöm!:)
 
Beszereltem a kütyüt, de beigazolódott a sejtésem...igencsak kevés a hálózati nyomás a 3. emeleten.
Nyomásmérőt nem használtam, csak a tiszta/szennyvíz aráynból következtettem. 1:6 aránynál nem volt jobb. (100 GPD-t tudna elvileg a berendezés)
A nyomásfokozó szivattyú (24 voltos) mennyit segíthet? 0,6liter/perc van az adatlapjára írva.
Tapasztalat?
 
Beszereltem a kütyüt, de beigazolódott a sejtésem...igencsak kevés a hálózati nyomás a 3. emeleten.
Nyomásmérőt nem használtam, csak a tiszta/szennyvíz aráynból következtettem. 1:6 aránynál nem volt jobb. (100 GPD-t tudna elvileg a berendezés)
A nyomásfokozó szivattyú (24 voltos) mennyit segíthet? 0,6liter/perc van az adatlapjára írva.
Tapasztalat?
Tökéletesen laikusként kérdezem:
Ilyenkor nem lehet megoldás a szennyvíz ágon a csappal tovább fojtani a rendszert?
 
Back
Oldal tetejére