• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Ozmó (Fordított Ozmózis)

AzéRT én nem vagyok ennyire drasztikus, érdemes előre át gondolni, hol lesz helye a szerkezetnek. Ha a képen látható mosogató alatti helyre ízem tudtam volna be szerkezteni a RO-t akkor a WC tartály elé lett volna felszerelve. fontos arra is figyelni, hogy nem csak a bejövő vízet kell rá kötni hanem a hulladék vízet is el kell tudni vezetni erre a WC még alkalmasabb mivel simán rá lehet kötni a hulladék víz csővét a tartály alatti PVC csőre ( öblítő cső ) - ez az adapter tartozék - nálam csak azért nincs a mosogató lefolyora rá szerkesztve mivel lusta vagyok :lol:
 
Tomi jól mondja, a zuhanyhoz nagyon egyszerű csatlakoztatni, Nálam pl onnan megy a slag az akváriumba vízcserénél. Szabvány félcolos menet van ott, nem úgy, mint a csapok fejénél, ami valami egészen hülye méret és menet (legalábbis Én oda nem találtam megfelelő csatlakozást)...
 
viktorlantos said:
Van olyan kis kütyü is, amivel a csapra direkt rá tudod kötni és semmilyen szerelés nem kell hozzá. Sajna ez nem a csomag része, de az alkatrész beszerezhető. Ha jól tudom nálunk a nagy bösszme RO is ilyen megodással szerelt.


Bocsi Viktor, csak most láttam, hogy írtál. Nagyon megköszönném ha meg tudnád mondani hogy konkrétan mi ez a kütyü mert akkor lehet meg is venném tőlezek hamarosan a RO készüléket :)
 
Sajnos ez se működik, mert egy fix, felső zuhanyrozsa van.

Viszont ha Viktor meg tudja majd mondani az adapter nevét - esetleg a fellelhetőségét is- akkor minden megoldódik :)
 
annyi kérésem lenne, hogy aki használ D&D RO készüléket (190 liter/nap) esetleg tudna feltenni egy közeli képet a befolyó csatlakozóról és méretet is írna? belső/külső átmérő, mekkora menet, stb.. Megpróbálnék barkács áruházban szétnézni egy átalakító után, amivel a csapra szerelhetem.
Köszönöm!
 
hszilvia said:
annyi kérésem lenne, hogy aki használ D&D RO készüléket (190 liter/nap) esetleg tudna feltenni egy közeli képet a befolyó csatlakozóról és méretet is írna? belső/külső átmérő, mekkora menet, stb.. Megpróbálnék barkács áruházban szétnézni egy átalakító után, amivel a csapra szerelhetem.
Köszönöm!

Közben rájöttem nem válaszloltam neked. Érdemes víztisztítót forgalmazó cégeknél megnézni, mert szokott lenni nekik csapra csatlakoztatható kis idom.
Nekünk sajna nincs csak a nagy készülékeinkbe csomagolva kapjuk. De létezik ilyen érdemes körbenézni.
 
viktorlantos said:
hszilvia said:
annyi kérésem lenne, hogy aki használ D&D RO készüléket (190 liter/nap) esetleg tudna feltenni egy közeli képet a befolyó csatlakozóról és méretet is írna? belső/külső átmérő, mekkora menet, stb.. Megpróbálnék barkács áruházban szétnézni egy átalakító után, amivel a csapra szerelhetem.
Köszönöm!

Közben rájöttem nem válaszloltam neked. Érdemes víztisztítót forgalmazó cégeknél megnézni, mert szokott lenni nekik csapra csatlakoztatható kis idom.
Nekünk sajna nincs csak a nagy készülékeinkbe csomagolva kapjuk. De létezik ilyen érdemes körbenézni.

Köszi Viktor!

Így fogok tenni, de szükségem lenne a méretekre. Vagy ezeknél mindegyik befolyócső egyforma?
 
Üdv.
Igaz nekem másfajta a RO-m de a lényege ugyanaz,nekem valahogy igy néz ki teljes egészébe.
5c622899.jpg

A csatlakozása egy T elosztóval van megoldva,az hogy hány collos nem tudom, de szabványméret, erre a menetre csatlakoztatható a mosógép s a vizcsap is,s a T elosztón a RO felé van egy elzáró csap is.
c924e9ef.jpg

Ha a csatlakozásod nem hozzáférhetö s a RO sem beépithetö,egyszer felszerelve a T elosztót a 6mm-es csövet kivezetve a végére tehetsz egy csapot ami gyorscsatlakozókkal van ellátva s oda bármikor csatlakoztathatod a RO-t mikor használod.
38027f01.jpg



Enviado desde mi iPhone.
 
Huha! Nagyon köszönöm a fotókat, de nekem sajnos másképp kell megoldanom a bekötést, mert se a mosógépnél, se a csap alatt, se máshol nincsen lehetőségem rákötni a készüléket, így a csapra való szerelést kell megoldanom egy átalakítóval.

Tulajdonképpen én csak arra gondoltam, hogy ha valaki le tudná fotózni belülről a befolyó cső csatlakozóját. Ami érdekelne konkrétan milyen hosszúmenet van rajta, ugyanis ezeket a átalakítókat találtam itthon ( a szerszámos láda mélyén ):

2012-03-17%2020.43.30-1.jpg


A baloldali akkor lehetne jó,ha a befolyón lévő bilincs (??) levehető lenne. akkor csak simán rá lehetne húzni rá a csövet.
A középső és a jobb oldali az egyértelmű. Csak a méretükben különböznek. belső menetes csapról van szó.
 
köszönöm! valami ilyesmi is jó lenne, de nem akarom ennyire bonyolítani, mert nem akarom állandóra otthagyni a csapon. hetente egyszer kell használnom rövid időre. utána letekerem a csapról, elrakom. (adott esetben tudom, hogy ez a bonyolultabb megoldás, mit fixre beszerelni, de azt nem tudom megoldani sajnos)

a másik, hogy a képen lévő külső menetes csapra van, nálunk a csapok a lakásban belső menetesek.
azon a honlapon amit linkeltél van is egy ilyen mondta, hogy ha belső menetes a csap, akkor átalakítót kell hozzá használni.

ha jól látom, ez ugyanaz, mint ami nekünk van és amit le is fényképeztem alant. Már csak azt kellene tudnom, hogy ennek az átalakítónak vajon elég hosszú-e a menetes része, ahhoz, hogy simán rákapjon a befolyócsőnek a bilincse (vagy hogy hívják azt a gyűrűt a végén :) )
 
Üdv. Mindenkinek!
Egyébként itt jegyezném meg,hogy akinek nem áll módjában,nincs helye vagy ideje macerázni a RO vizzel annak tudom ajánlani a Seachem Acid Buffer-t
http://www.seachem.com/Products/product_pages/AcidBuffer.html

images


Nekem annak idején tökéletesen müködott,igaz hogy csak a viz kH-ját csökkenti s a viz pH-ját,de ezt átalakitja vizben oldott CO2-ra.
Nekem 200 literes akváriumnál a heti 50%-os vizcserékkel ugy 2 hónapig elég volt a 300g-os kiszerelés s 9kH-ról levitte 3kH-ra.
Egy gond van vele amit észrevettem hogy a DC-t becsapja,s nem mutatja a valós értéket...
 
na ugy néz ki a csapra való felszerelés megoldódott :)
már csak a következő kérdésem lenne.
Én hetente kb 18-20 litert cserélek. erre a célra 3 db bő 6 literes vödröm van (nincsen lehetőségem egyben ezt a 20 litert tárolni és nem is tervezem egy ekkora hordó/vödör beszerzését, szóval ebből kellene kiindulni).
Az első héten 50%-50%-ban keverném a RO és a csapvizet
Második hét 40%-60% csapvíz -RO víz
Harmadik hét 30%-70 csapvíz- RO víz
Negyedik hét 20% -80% csapvíz-RO víz.
Ennél megállnék kis időre, megnézném, hogy hogyan viselkednek a halak, hogyan alakul a víz GH,KH,PH értékei, beállítanám a CO2-t( ha jól tudom kevesebbet kell majd adagolnom a lágy vízbe), stb. (persze a többi héten is nézném, de gondolom kb ennyi idő kelleni fog majd, hogy érdemben eredményt érjek el)
Na és a kérdésem az lenne, hogy a csapvíz és a RO víz keverése- alapul véve a 3db kb 6 literes vödröt-történhet-e ugy, hogy az adott vödörbe beleengedek első héten pl. 3 liter RO vizet, utána pedig megy hozzá 3 liter csapvíz. Utána megy bele az egészbe a seachem prime vízkezelő és mehet az akváriumba.
Ez az elgondolás jó? Csinálhatom így?
 
Szerintem igen. (Ha lenne helyed azért javasolnám a nagyobb vödröt és a csapvíz pihentetését.) Ha kb. egyszerre tudod bejuttatni a vizet, akkor mehet egy vödör RO és egy vödör csapvíz is párhuzamosan - valamivel kisebb macera tud lenni. Vagy ha nagy az akvárium és nincsenek kényes fajok, egymás után is.
 
LGA said:
Szerintem igen. (Ha lenne helyed azért javasolnám a nagyobb vödröt és a csapvíz pihentetését.) Ha kb. egyszerre tudod bejuttatni a vizet, akkor mehet egy vödör RO és egy vödör csapvíz is párhuzamosan - valamivel kisebb macera tud lenni. Vagy ha nagy az akvárium és nincsenek kényes fajok, egymás után is.

Köszönöm! :)

bruttó 54 literes az akvárium. galaxy razborák, otok, RC és amano garnélák vannak. Inkább a biztonságosabb megoldás felé hajlok és bekeverem mielőtt beleengedem az akváriumba :) Az viszont megoldható, hogy a csapviz amivel keverem pihentetett legyen.
 
Nekem 2 db 10-es és 2 db 5-es kannám van, előző nap elkészítem a vizet , vagy az előszobába teszem vagy marad a kádba. Utána üres kanna a konyhába pihen az asztal alatt senkinek nincs így útba. Panellakás 52 nm + egy birka türelemmel megáldott férj :)
 
gyors segítséget kérnék tőletek :)
megjött a RO készülék. Biztos valakinek nagyon egyszerű az összeszerelése, de az nem én vagyok :D
Ettől függetlenül már kicsit alakul a dolog, de egy kérdésem lenne. Magából a készülékből kilóg egy-egy kis darab kék, narancssárga, fehér cső. a narancssárgával nincs is semmi gond, viszont a kékhez és a fehérhez hogyan kellene a hozzá adott hosszabb csöveket applikálni???
Vagy azokat a kicsi csonkokat ki kellene húzni onnan és helyükre a hosszúakat tenni???
Bocs, a hülye kérdésért, de inkább kérdezek mielőtt elrontom :)
 
Vagy azokat a kicsi csonkokat ki kellene húzni onnan és helyükre a hosszúakat tenni???

Bizony! csatlakozónál benyomod és kijön. A helyére jön a hosszú cső. Igazából azért van ott, hogy lásd, melyik lyukba melyik színt kösd be ;)
 
Back
Oldal tetejére