• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Ozmó (Fordított Ozmózis)

Ha a bemenot elzarja valami, akkor máshol se megy a víz már 😉
Négyutas szelepem van, és egy úszó zárja el a tiszta vizet. Ilyenkor a négyutas szelep a megnovekedett nyomas hatására a másik (szenny) ágat is elzarja. De nálam ez nem megy 100%-os biztonsággal, mivel nincs állandóra kötve így feladtam.
Na pont ez az.
Ebbe ugyebár 2db cső megy be és kettő ki.
Az egyik a leírások alapján a ro készülék betápja (magyarul a csapvíz), a másik pedig az RO víz.
Amikor az RO víz ága elzáródik pl. egy szintkapcsoló miatt (nálam ez egy elektronikus szelep lesz, mert ESP8266-al lesz vezérelve) akkor a megnövekedett nyomás miatt elméletileg elzáródik a betáp víz is.
Nekem a nagy kérdés csak az, hogy vajon ebben az esetben a "szennyvíz" kifolyas is megáll, vagy ott kifolyik az, ami a RO készülékben még benne van? Mert ezt szeretném elkerülni, bár lehet, hogy ez tök hülyeség és ezzel nem kellene foglalkoznim.
Bár engem azzal nem nyugtattál meg, hogy nálad nem működik 100%-os biztonsággal.
Nálad jól értem, hogy a RO víz ág és a szennyvíz ág van belekötve a 4 utas szelepbe?
 
Na pont ez az.
Ebbe ugyebár 2db cső megy be és kettő ki.
Az egyik a leírások alapján a ro készülék betápja (magyarul a csapvíz), a másik pedig az RO víz.
Amikor az RO víz ága elzáródik pl. egy szintkapcsoló miatt (nálam ez egy elektronikus szelep lesz, mert ESP8266-al lesz vezérelve) akkor a megnövekedett nyomás miatt elméletileg elzáródik a betáp víz is.
Nekem a nagy kérdés csak az, hogy vajon ebben az esetben a "szennyvíz" kifolyas is megáll, vagy ott kifolyik az, ami a RO készülékben még benne van? Mert ezt szeretném elkerülni, bár lehet, hogy ez tök hülyeség és ezzel nem kellene foglalkoznim.
Bár engem azzal nem nyugtattál meg, hogy nálad nem működik 100%-os biztonsággal.
Nálad jól értem, hogy a RO víz ág és a szennyvíz ág van belekötve a 4 utas szelepbe?
3530 hsz. környékét olvasd el. Vannak sematikus ábrák.
Pl. https://www.maxwaterflow.com/assets/images/5-stage-aquarium-system-diagrams-dual-membrane-735-v2.jpg1698495353211.png
Fentit kiegészítettem egyutas szelepekkel.
Van akinek minden rendben, én feladtam.
 
Van akinek minden rendben, én feladtam.
Másodszorra írtad, hogy "feladtad". De mit adtál fel? Mit jelent az, hogy nem 100%?


Nekem a nagy kérdés csak az, hogy vajon ebben az esetben a "szennyvíz" kifolyas is megáll, vagy ott kifolyik az, ami a RO készülékben még benne van?
3. videó közepén az illusztráció...
 
3. videó közepén az illusztráció...
Na ezt a videót én is megtaláltam, és itt el is veszítettem teljesen a képet, mert az összes többi leírásban és videóban nem a szennyvíz ágat kötik be, hanem a betáp vizet a 4 utas másik oldalára.
Mindenesetre megrendeltem hozzá a cuccokat aztán majd tesztelgetem, ha megjön, mert ha valamit elcseszek és nem figyelek akkor pincéig áztatom a konyhát.
Attól meg többen sem lennének boldogok!
 
Másodszorra írtad, hogy "feladtad". De mit adtál fel? Mit jelent az, hogy nem 100%?



3. videó közepén az illusztráció...
Tiszta ágat elzarja az úszószelep viszont a szenny ágon néha csordogal a víz a végtelenségig.
Igazgattam, vettem (sorba kötött 2 RO membránom van) egyirányú szelepeket. Többet nem szánok időt erre. Úgy sincs fixre kötve. Nem bízom benne, este ha kész elzarom a csapot, emlékeztetonek meg csörög a stopper.
 
Tiszta ágat elzarja az úszószelep viszont a szenny ágon néha csordogal a víz a végtelenségig.
Nálam be van kötve a lefolyóba, sose jutott még eszembe hogy vizsgáljam folyik-e. De akkor lehet, hogy nálam is ez van? Vízhasználat mernnyiségén még nem tűnt fel, szóval köbméteres mennyiség azért biztosan nem folyik el.
És mi a helyzet az általános konyhai RO készülékekkel? Ott ugye csapteleppel van elzárva a tisztavíz, de lehet hogy a szennyvíz ágon ott is folyik?
 
Nálam be van kötve a lefolyóba, sose jutott még eszembe hogy vizsgáljam folyik-e. De akkor lehet, hogy nálam is ez van? Vízhasználat mernnyiségén még nem tűnt fel, szóval köbméteres mennyiség azért biztosan nem folyik el.
És mi a helyzet az általános konyhai RO készülékekkel? Ott ugye csapteleppel van elzárva a tisztavíz, de lehet hogy a szennyvíz ágon ott is folyik?
Gondolom nálam hibás a négyutas, másnál/nálad meg nem 😉
 
Na pont ez az.
Ebbe ugyebár 2db cső megy be és kettő ki.
Az egyik a leírások alapján a ro készülék betápja (magyarul a csapvíz), a másik pedig az RO víz.
Amikor az RO víz ága elzáródik pl. egy szintkapcsoló miatt (nálam ez egy elektronikus szelep lesz, mert ESP8266-al lesz vezérelve) akkor a megnövekedett nyomás miatt elméletileg elzáródik a betáp víz is.
Nekem a nagy kérdés csak az, hogy vajon ebben az esetben a "szennyvíz" kifolyas is megáll, vagy ott kifolyik az, ami a RO készülékben még benne van? Mert ezt szeretném elkerülni, bár lehet, hogy ez tök hülyeség és ezzel nem kellene foglalkoznim.
Bár engem azzal nem nyugtattál meg, hogy nálad nem működik 100%-os biztonsággal.
Nálad jól értem, hogy a RO víz ág és a szennyvíz ág van belekötve a 4 utas szelepbe?
Van 4 utasom. Úszószeleppel konbinálva. Ahol vettem, ott a bekötési rajz nem a bejövő vízre kérte, hanem a RO víz és technikai víz ágára. Az úszó a RO gyűjtő hordóban dolgozik, záráskor elzárja a nyomás a szennyvíz ágat is. Fontos eleme még a rendszernek visszacsapó szelep.
 
Sziasztok!

Szükségem lenne egy kis segítségre.
2db 200GPD RO membránhoz mekkora áramlásszabályzóra van szükség ? 5-5,5 bár nyomás van a nyomásfokozóm után.
 
Sziasztok!

Szükségem lenne egy kis segítségre.
2db 200GPD RO membránhoz mekkora áramlásszabályzóra van szükség ? 5-5,5 bár nyomás van a nyomásfokozóm után.
Nálam sorban vannak kötve a membránok és 800-as az áramlás szabályzó. A nyomást nem tudom mérni. 1:1 a víz arány.
 
Én is így szeretném. Köszi! Még egy kérdés, 2 db 75-ös milyen arányban szolgáltathatja a vizet ?
Pumpa és áramlás szabályzó kérdése. Na meg csapvíz keménység és hőmérséklet. A komolyabb membrán gyártók oldalán vannak fent ajánlások az áramlás szabályzókra vonatkozóan. Azt viszont érdemes figyelembe venni, hogy bár minnél jobban fojtod a rossz víz ágat, annál jobb a hatásfok, de az élettartam viszont csökken.
 
Pumpa és áramlás szabályzó kérdése. Na meg csapvíz keménység és hőmérséklet. A komolyabb membrán gyártók oldalán vannak fent ajánlások az áramlás szabályzókra vonatkozóan. Azt viszont érdemes figyelembe venni, hogy bár minnél jobban fojtod a rossz víz ágat, annál jobb a hatásfok, de az élettartam viszont csökken.
Okés, köszi! Lassan akkor beszerzem a 200-as membránokat.
 
Sziasztok!

Volt egy 2db 75GDP membránnal szerelt rendszerem. A szabályzó a végén 400-as volt. Illetve van hozzá egy Purepro HF-8367 nyomásfokozó. Erre azt írják hogy 50-200 GDP rendszerekhez.
Én kicseréltem most a 2 db 75 GDBP membránt 2 db 200-asra. A szabályzó a végén 800-as lett, viszont a nyomásmérő óra csak 2 bárt mutat a membrán előtt, míg korábban 5,5 bár volt.
A kérdésem az lenne hogy miért ilyen kicsi a nyomás ? Kicsi lenne a nyomásfokozóm ?
 
Sziasztok!

Volt egy 2db 75GDP membránnal szerelt rendszerem. A szabályzó a végén 400-as volt. Illetve van hozzá egy Purepro HF-8367 nyomásfokozó. Erre azt írják hogy 50-200 GDP rendszerekhez.
Én kicseréltem most a 2 db 75 GDBP membránt 2 db 200-asra. A szabályzó a végén 800-as lett, viszont a nyomásmérő óra csak 2 bárt mutat a membrán előtt, míg korábban 5,5 bár volt.
A kérdésem az lenne hogy miért ilyen kicsi a nyomás ? Kicsi lenne a nyomásfokozóm ?
Szia!
Minden szivattyúnak van egy Nyomás/kapacitás görbéje.
- Azon van egy maximális nyomás érték amit akkor tud a szivattyú teljesíteni, ha 0 liter vizet továbbít. (azaz a kimenete teljesen el van zárva).
- Van egy maximális kapacitás értéke (liter/perc), ami akkor teljesül, ha semmi sincs a kimentére kötve. Nem kell emelnie a vizet, és szabadon kifolyhat a víz.
A két értéket egy göbe köti össze, amin megkereshető, hogy mekkora liter/óra esetén, mekkora a nyomás (és vice versa).
Ha több vizet engedsz át a kimenetén (nagyobb kapacitású szúrőt teszel bele), akkor csökken a nyomás.
Ez itt éppen SICCE szivattyúk görbéi, de az összes többi szivattyúnak is hasonlóak a görbéje, csak az értékek változnak.

Ha nem lenne tiszta:
az m=legnagyobb emelési magasság (~nyomás)
a l/h= a továbbított víz mennyisége (~kapacitás)
SICCE Curve_Multi.png

Kérdésedre a válasz: igen, ezekhez a membránokhoz kicsi a szivattyúd.
 
Utoljára módosított:
Szia!
Minden szivattyúnak van egy Nyomás/kapacitás görbélye.
- Azon van egy maximális nyomás érték amit akkor tud a szivattyú teljesíteni, ha 0 liter vizet továbbít. (azaz a kimenete teljesen el van zárva).
- Van egy maximális kapacitás értéke (liter/perc), ami akkor teljesül, ha semmi sincs a kimentére kötve. Nem kell emelnie a vizet, és szabadon kifolyhat.
A két értéket egy göbe köti össze, amin megtalálható, hogy mekkora liter/prc esetén, mekkora a nyomás (és vice versa).
Ha több vizet engedsz át a kimenetén (nagyobb kapacitású szúrőt teszel bele), akkor csökken a nyomás. Ez itt éppen SICCE szivattyúk görbéi, de az összet többi szivattyúnak is hasonlóak a görbéje, csak az értékek változnak.

Ha nem lenne tiszta:
az m=legnagyobb emelési magasság (~nyomás)
a l/h= a továbbított víz mennyisége (~kapacitás)
View attachment 179860

Kérdésedre a válasz: igen, ezekhez a membránokhoz kicsi a szivattyúd.
Áhh, így már értem. Köszönöm a segítséged és a tájékoztatásod!
 
Sziasztok!

Volt egy 2db 75GDP membránnal szerelt rendszerem. A szabályzó a végén 400-as volt. Illetve van hozzá egy Purepro HF-8367 nyomásfokozó. Erre azt írják hogy 50-200 GDP rendszerekhez.
Én kicseréltem most a 2 db 75 GDBP membránt 2 db 200-asra. A szabályzó a végén 800-as lett, viszont a nyomásmérő óra csak 2 bárt mutat a membrán előtt, míg korábban 5,5 bár volt.
A kérdésem az lenne hogy miért ilyen kicsi a nyomás ? Kicsi lenne a nyomásfokozóm ?
Az 50-200 azt jelenti, hogy 1db 200GPD-s membránt visz csak el. 2-höz karcsú. 2db 100GPD lenne a plafon a 2 membrános RO-hoz. Kicsit túltoltad. 🙂
 
Az 50-200 azt jelenti, hogy 1db 200GPD-s membránt visz csak el. 2-höz karcsú. 2db 100GPD lenne a plafon a 2 membrános RO-hoz. Kicsit túltoltad. 🙂
Rendeltem egy másik nyomásfokozòt. Remélem jó lesz hozzá. :) 4L-es hozammal bír.

Addig akkor kikötöm az egyik 200-as membránt amíg meg nem érkezik a másik nyomásfokozó. A 800-as szabályzó maradhat a rendszerben addig ?
 
Rendeltem egy másik nyomásfokozòt. Remélem jó lesz hozzá. :) 4L-es hozammal bír.

Addig akkor kikötöm az egyik 200-as membránt amíg meg nem érkezik a másik nyomásfokozó. A 800-as szabályzó maradhat a rendszerben addig ?
- Próbáld ki!
- Szerintem nem. A pumpának mindegy, hogy szűrőn vagy a fojtáson megy el a nyomás.
 
Back
Oldal tetejére