• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Ozmó (Fordított Ozmózis)

Hát... :D

Én biztos nem lövöm fel Kh 3-ra a vizemet, el is hullana az összes taiwan bee... inkább óvatosabban kell tolni neki a CO2-t...
 
Ha ez az üveg a 240 literes, ahol van CO2, akkor ne csodálkozz. Nincs a vizedben puffer, ami megakadályozná, hogy ennyire leessen a Ph. Mindazonáltal a ph napi ingása is biztosan magasabb, hiszen éjjel kiszellőzik a megmaradt CO2. Az sem baráti a szűrésnek. CO2 adagolás mellett nem árt a Kh 3 célérték tartása.
Félreérthetted a dolgot. Én nem csodálkoztam semmin...nekem a 240-es-ben is most 3as Kh van és nincs gond mással sem...a PH is 6.8-7-es. A vissza sózott Ro víz alacsony (5-6) PH-ja lepett meg, hogy rámértem és csak azon tűnődtem, hogy amikor vízcserélnek az emberek és akár bekerül 30-50% új víz az akvába ebből a savas vízből, az mennyire "bántja" az élővilágot, hiszen a beszoktatásokat is részben a PH sokk elkerülése miatt csináljuk...de nekem sem volt még ebből gondom, másnak sem, így valószínű, hogy ez nem jelent problémát a gyors kiegyenlítődés miatt.
 
Sziasztok! Ma üzemeltem be egy kis RO szettet, viszont valami nem oké… a víz szép tiszta, szinte nincs keménysége. Viszont a kémhatása lúgos.. pH 8.1-8.2… mitől lehet ez? :/
 
Sziasztok! Ma üzemeltem be egy kis RO szettet, viszont valami nem oké… a víz szép tiszta, szinte nincs keménysége. Viszont a kémhatása lúgos.. pH 8.1-8.2… mitől lehet ez? :/
Nem lehet, hogy felcserélted a csöveket és a "piszkos" vizet méred? Vagy esetleg a membránnal nem oké valami?
 
A piszkos víznek nem lenne 0 a kh és a gh értéke sem. Mivel új a membrán, meglepődnék :/
Nem lenne, de a jó Ro víznek sem kéne lugosnak lenni. Az új membrán pedig nem jelent semmit. Sokan (én is) futottak már bele hibás membránba ami nem csinált jó vizet soha de ettől még nyilván nem kéne lúgos víznek jönnie. A bemenő vizet is mérted? Az semleges? Mennyit folyattál át eddig a szűrőn?
 
Nem lenne, de a jó Ro víznek sem kéne lugosnak lenni. Az új membrán pedig nem jelent semmit. Sokan (én is) futottak már bele hibás membránba ami nem csinált jó vizet soha de ettől még nyilván nem kéne lúgos víznek jönnie. A bemenő vizet is mérted? Az semleges? Mennyit folyattál át eddig a szűrőn?
Kb egy 15l ment át eddig, nem ment sokáig. Használat közben néha “nyöszörgő” hang jön a membrán felől (a tiszta víz kimenő csöve is berezonál miatta, bár ahogy lejött 15l a végére egyre kevesebbszer csinálta, majdnem elmúlt).
A bemenő víz 7,5-8 körül van szintén enyhén lúgos. Csepegtetős indikátort használok, nyilván nem a legpontosabb.
 
Kb egy 15l ment át eddig, nem ment sokáig. Használat közben néha “nyöszörgő” hang jön a membrán felől (a tiszta víz kimenő csöve is berezonál miatta, bár ahogy lejött 15l a végére egyre kevesebbszer csinálta, majdnem elmúlt).
A bemenő víz 7,5-8 körül van szintén enyhén lúgos. Csepegtetős indikátort használok, nyilván nem a legpontosabb.
A membrán kapacitása maximumához több víz kell...azt szokták mondani, hogy 100-200 liter víz legalább. Neked akkor a hálózati vized is lúgos, így lehet, hogy az elején még nem lesz a kimenő oldal sem jobb. Folyassd és késöbb mérj rá. A cseppteszt ha normális, akkor jobb mint a papiros. Érdemes JBL vagy Dennerle csepteszttel mérni bár az arányokat a meglevővel is kéne látni biztos. A hang is lehet a levegősödés megszűnése, vagy a nyomás változás miatt de persze ahogy írtam, lehet a Ro membrán is hibás.
 
A membrán kapacitása maximumához több víz kell...azt szokták mondani, hogy 100-200 liter víz legalább. Neked akkor a hálózati vized is lúgos, így lehet, hogy az elején még nem lesz a kimenő oldal sem jobb. Folyassd és késöbb mérj rá. A cseppteszt ha normális, akkor jobb mint a papiros. Érdemes JBL vagy Dennerle csepteszttel mérni bár az arányokat a meglevővel is kéne látni biztos. A hang is lehet a levegősödés megszűnése, vagy a nyomás változás miatt de persze ahogy írtam, lehet a Ro membrán is hibás.
Rendben, köszönöm. És mennyinek kellene lennie a veszteségnek? 75 gallonos a membrán nyilván annyit nem fog adni 4. emeleten 18 fokos víz mellett. De jelenleg több folyik el a piszkos oldalon, mint amennyit megtisztít.
 
Rendben, köszönöm. És mennyinek kellene lennie a veszteségnek? 75 gallonos a membrán nyilván annyit nem fog adni 4. emeleten 18 fokos víz mellett. De jelenleg több folyik el a piszkos oldalon, mint amennyit megtisztít.
Nem lehet, hogy a csapod rezonál be? Ha kikopik a csapban (bocs, a szelepben :) ) a menet, akkor pont ilyen hangot ad. Nekem most két csap is ilyen, csak lusta voltam cserélni a betétet. No, majd ma! :)
Kb. 2x - 3x annyi piszkos víz keletkezik RO víz gyártás során, mint amennyi tiszta. Ezért szoktuk felfogni a piszkos vizet is (aki teheti) és felhasználni locsolásra, WC öblítésre, vagy akármire.
A lúgos vízre nincs ötletem.
 
Rendben, köszönöm. És mennyinek kellene lennie a veszteségnek? 75 gallonos a membrán nyilván annyit nem fog adni 4. emeleten 18 fokos víz mellett. De jelenleg több folyik el a piszkos oldalon, mint amennyit megtisztít.
Általában 1:4 az arány jó/rossz víz esetében. Ez nagyon optimális esetben 1:1 lehetne de ilyet nem nagyon lehet elérni. Függ a víz hömérséklettől és a nyomástól. Nekem be van rakva egy nyomásokozó pumpa is de az arányt nem nézegetem.
 
Délután ha haza értem járatom még kicsit, aztán beszámolok az eredményről. Nagyon nem örülnék ha membráncserével kéne kezdeni 🙃
 
Sziasztok!

Saját fogyasztásra keresek RO vízszűrőt, és úgy láttam itt sokan jól ismerik ezt a technológiát, ezért szeretnék segítséget kérni a választásban.
Kell e megvizsgálnom a csapvizet a lakásban mielőtt megveszem a készüléket, és ha igen milyen eszközökkel?
Szeretném a baktériumosodást elkerülni és minimalizálni a helyigényt, ezért tartály nélküli rendszerben gondolkozom UV lámpával megspékelve, már ha van értelme.
Az ezüstszállal átszőtt előszűrőt vagy a KDF technológiát elkerülném az esetlegesn kioldódó részecskék miatt.
Két készülékre gondololtam a magyar piacról:
  • PurePro M800DF
  • Economy Water 5 - 360 GPD+
A PurePro szűrők kicsit drágának tűnnek és még negatív véleményeket is láttam a fórumon. Az Economy Water elmegy CSM szűrőkkel amit a Toray gyárt és tudtommal egy szinten van a FILMTEC-kel.
Pentair szűrőkről is jókat olvasni, de nem találtam direkt átfolyós készüléket hozzá max. ezt prf-ro-pentair-stromloser-filterbetrieb-80-liter-stunde
Sajnos nem találok információt a tisztított víz/kondenzvíz arányáról, így szívesn várok tapasztalatokat ezirányban is.
 
Utoljára módosított moderátor által:
A PurePro szűrők kicsit drágának tűnnek és még negatív véleményeket is láttam a fórumon. Az Economy Water elmegy CSM szűrőkkel amit a Toray gyárt és tudtommal egy szinten van a FILMTEC-kel.
A kül. gyártók közötti fő különbség szerintem csupán annyi, hogy ki hogyan dobozolja a szűrőket és milyen csatlakozásokkal látja el, mennyire kompakt az egység.
Lényegében mind ugyanaz: néhány előszűrő, RO membrán, visszasózó patron, nyomásfokozó pumpa.
Ha alkatrészekből összerakod, lényegesen olcsóbb lesz az egész. De így persze lényegesen bonyolultabb "bekötögetni" és főleg esztétikusan dobozolni.

Az ilyen plug&play szűrőkhöz általában gyorscsatlakozós előszűrőpatronokat használnak, amik kategorikusan drágábbak (még ha nem is túl nagy összeg) a szűrőház+szűrőbetét kombónál. Ez is megfontolandó talán a költségek számításánál.

Sajnos nem találok információt a tisztított víz/kondenzvíz arányáról, így szívesn várok tapasztalatokat ezirányban is.
Mert ez múlik a tisztítandó víz minőségén és kis mértékben a - növelt - víznyomás mértékén is. Illetve hogy mennyire van elhasználódva a membrán.
Új membrán, kellően nagy nyomás és átlagos csapvíz esetén az 1:1 körüli arány a jellemző. A legjobb amit láttam, talán 5:3 volt (a tiszta víz javára). Alacsony nyomás, elhasználódott membrán esetén átlagosan rossznak számít az 1:2 arány.
 
Sziasztok. Eddig a fürdőkadban csináltam a RO vizet, így ha megfeledkeztem róla sem volt nagy baj, maximum ment egy kis víz pocsékba.
Viszont jövő héten szeretném felfogatni a konyhapult alá, így innentől nem fog az beleférni, hogy kicsit ott felejtsem.
Nézegettem az automatikus elzárókat, azt látom, hogy a bemenő vizet és a tiszta vizet kötik rá a 4 utas szelepre. Viszont a "piszkos" vízzel nem foglalkoznak.
Ez azért van, mert az áramlásszabályzó nem engedi át a vizet magán ha nincs nyomás alatt? Vagy csak egyszerűen nem foglalkoznak vele és kész?
 
Sziasztok. Eddig a fürdőkadban csináltam a RO vizet, így ha megfeledkeztem róla sem volt nagy baj, maximum ment egy kis víz pocsékba.
Viszont jövő héten szeretném felfogatni a konyhapult alá, így innentől nem fog az beleférni, hogy kicsit ott felejtsem.
Nézegettem az automatikus elzárókat, azt látom, hogy a bemenő vizet és a tiszta vizet kötik rá a 4 utas szelepre. Viszont a "piszkos" vízzel nem foglalkoznak.
Ez azért van, mert az áramlásszabályzó nem engedi át a vizet magán ha nincs nyomás alatt? Vagy csak egyszerűen nem foglalkoznak vele és kész?
Ha a bemenot elzarja valami, akkor máshol se megy a víz már 😉
Négyutas szelepem van, és egy úszó zárja el a tiszta vizet. Ilyenkor a négyutas szelep a megnovekedett nyomas hatására a másik (szenny) ágat is elzarja. De nálam ez nem megy 100%-os biztonsággal, mivel nincs állandóra kötve így feladtam.
 
Back
Oldal tetejére