• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Ozmó (Fordított Ozmózis)

megoszlanak a vélemények
annyi előnye biztos van, hogy a booster is már szűrt vizet kap, de nem hinném, hogy sokat számít
Pedig amilyen szemetes szokott lenni a csapvíz, főleg egy csőttörés után, az nem tuti nem tesz jót a pumpának. Lehet, hogy náluk alap, hogy van szűrő is a bejövő vezetékes vizen. Én is tettem egy 5 mikoronost a vízóra után, és azóta nem szedem a rozsdadarabkákat a csapom elejéről, (perlátoráról).
 
Állítólag már csak 2 havonta egyszer klórozzák a vizet, ez nem tudom mennyire igaz. Mégis mindenki a klórt teszi felelőssé a membrán károsodása miatt.

Nem próbálta már valaki kideríteni, hogy a vízművektől ki lehet-e deríteni mikor klóroznak? Publikálják-e vagy fix időpontban van-e stb.....
 
beüzemeltem a rendszert!

2 db 75 GPD membránt kötöttem sorba. A vezetékes víz itthon 5 bar, szóval a pumpára kidobtam a pénzt... nem baj, talán nyáron, amikor sokan locsolnak, még jól jöhet.
A lényeg, hogy a 2 db sorba kötött membrán valóban hozza az elméleti maximumot. A jó víz 23l/óra, azaz 552 liter per nap. A rossz víz mindössze csak 34 liter, azaz csak 1,5-szerese!!! TDS-t még nem tudtam mérni, hamarosan megjön az aukciós link moderálva-ről.
Szóval egy 1700 ft-os membránház és egy 7000 Ft-os membrán megduplázza a teljesítményt és felezi a rossz víz arányát. Nincs mit gondolkodni ezen... szerintem.
 
beüzemeltem a rendszert!

2 db 75 GPD membránt kötöttem sorba. A vezetékes víz itthon 5 bar, szóval a pumpára kidobtam a pénzt... nem baj, talán nyáron, amikor sokan locsolnak, még jól jöhet.
A lényeg, hogy a 2 db sorba kötött membrán valóban hozza az elméleti maximumot. A jó víz 23l/óra, azaz 552 liter per nap. A rossz víz mindössze csak 34 liter, azaz csak 1,5-szerese!!! TDS-t még nem tudtam mérni, hamarosan megjön az aukciós link moderálva-ről.
Szóval egy 1700 ft-os membránház és egy 7000 Ft-os membrán megduplázza a teljesítményt és felezi a rossz víz arányát. Nincs mit gondolkodni ezen... szerintem.
Szia. Az áramlásszabályzó mekkora? Az első membránból kijövő rossz vizet szűrted át újra?
 
Állítólag már csak 2 havonta egyszer klórozzák a vizet, ez nem tudom mennyire igaz. Mégis mindenki a klórt teszi felelőssé a membrán károsodása miatt.
Nem próbálta már valaki kideríteni, hogy a vízművektől ki lehet-e deríteni mikor klóroznak? Publikálják-e vagy fix időpontban van-e stb.....

Ma már nem úgy csinálják, mint régen, hogy kampányszerűen klóroznak, hanem mindig. A koncentráció változott csupán. De attól még mindig van a vízben.
Ha a hálózat egy szakaszát tisztítják, akkor meg töményen telibenyomják. Olyankor, ha kinyitom a csapot, befogom az orromat.
 
beüzemeltem a rendszert!

2 db 75 GPD membránt kötöttem sorba. A vezetékes víz itthon 5 bar, szóval a pumpára kidobtam a pénzt... nem baj, talán nyáron, amikor sokan locsolnak, még jól jöhet.
A lényeg, hogy a 2 db sorba kötött membrán valóban hozza az elméleti maximumot. A jó víz 23l/óra, azaz 552 liter per nap. A rossz víz mindössze csak 34 liter, azaz csak 1,5-szerese!!! TDS-t még nem tudtam mérni, hamarosan megjön az aukciós link moderálva-ről.
Szóval egy 1700 ft-os membránház és egy 7000 Ft-os membrán megduplázza a teljesítményt és felezi a rossz víz arányát. Nincs mit gondolkodni ezen... szerintem.

Saját tapasztalatom szerint nyáron van ráa legkevésbé szükség. Télen kell inkább (legalábbis kertes kecóknál), mert a víz hőmérséklete befolyásolja a készülék hozamát.
Nálam 10 liter nyáron átlagban 35 perc, télen meg bő 50 perc alatt csorog ki.
Ma több, mint 8 óra alatt sikerült 60 litert vételeznem. :(
 
Én mikor cseréltem a membránokat, akkor a 2db 100-as kínai membrán sorbakötve, 5 bar nyomáson 1 liter RO mellé 0,8 liter mellélvizet csinált, 500-as folytóval, így nekem fura a 1,5x es mellékvíz mennyiség.
 
Saját tapasztalatom szerint nyáron van ráa legkevésbé szükség. Télen kell inkább (legalábbis kertes kecóknál), mert a víz hőmérséklete befolyásolja a készülék hozamát.
Nálam 10 liter nyáron átlagban 35 perc, télen meg bő 50 perc alatt csorog ki.
Ma több, mint 8 óra alatt sikerült 60 litert vételeznem. :(
Miután megírtam ezt a postot, felmentem a vízművek honlapjára, hogy megnézzem kivel lehet kommunikálni ez ügyben és ott van egy részletes leírás ami téged igazol. Még hipót is használnak. S kint vannak a mért CL értékek is.
 
Sziasztok!
Az lehetséges, hogy mielőtt a csapvíz átmenne az RO szűrőn Es miután a tiszta víz kijön belőle a PH értek nem változik? A csapból jövő víz is és a tisztított víz is PH 7,4....
 
Sziasztok!
Az lehetséges, hogy mielőtt a csapvíz átmenne az RO szűrőn Es miután a tiszta víz kijön belőle a PH értek nem változik? A csapból jövő víz is és a tisztított víz is PH 7,4....
Szia, a Ro szürő tudtommal a ph-t nem változtatja! de minden egyebet igen.(y)
 
Kartársak! A visszasózásról fel tudna homályosítani valaki?
Konkrétabban: egy 500 liter körüli tankot 200 l RO vízzel cserélek. Mennyi gh/kh+ megy bele? TDS-t kell mérni, gh-t? Előre sózzam be az ro vizet a tartályban, vagy utána?
köszi
 
Kartársak! A visszasózásról fel tudna homályosítani valaki?
Konkrétabban: egy 500 liter körüli tankot 200 l RO vízzel cserélek. Mennyi gh/kh+ megy bele? TDS-t kell mérni, gh-t? Előre sózzam be az ro vizet a tartályban, vagy utána?
köszi
200 literhez mar azert nem keves mennyisegu so kell, 130 TDS-re szoktunk visszasozni kb, eleg azt nezni. Nem kell a hordoban raer az akvaban is visszasozni.
 
Back
Oldal tetejére