• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Oszkár Iwagumi DragonStone Nano 30L

Igen, most egyensúlyban van minden, a növények nőnek, alga nincs minden OK, így hát így hagyok mindent ahogy most van.
Nem lesz sem nagynyomású CO2 sem erősebb lámpa. A sok CO2-t sem bírnák szerintem a CRS-ek.

Egyedül a fent úszó surface scam zavar, azt eddig nem tudtam sehogyan megszüntetni.

kb 3500 ft egy kínai skimmer amit időnként bekapcsolsz és megold mindent.
Esetleg írsz @star67 Csillának és segít egy használt eheim vásárlásában :D
Az Eheimet tunningolni kell, szúnyoghálóval, hogy garnéla-biztos legyen.
 
kb 3500 ft egy kínai skimmer amit időnként bekapcsolsz és megold mindent.
Esetleg írsz @star67 Csillának és segít egy használt eheim vásárlásában :D
Az Eheimet tunningolni kell, szúnyoghálóval, hogy garnéla-biztos legyen.
Ha meg akarja tartani az úszó növényeket e felszínen, akkor bajos lesz a skimmer...
 
Erre tippeltem én is és a következő kérdésem az lett volna, hogy mennyire hatékony, de már meg is válaszoltad.:)
A harang közelében látható volt a beoldott CO2 jótékony hatása, az ott lévő növények sokkal szebbek, életerősebbek voltak. Az akvárium másik sarkában lévő MonteCarlo sokkal csenevészebb képet mutatott.
A reggelem azzal indult, hogy feltöltöttem a harangot, amiből napközben beoldódott a gáz, majd délután szintén nyomtam egy adagot, amit valamikor késő éjszakára beoldott az áramló víz.
Egy idő után valamiért csökkent a hatékonyság, adott időn belül kevesebb CO2 oldódott be.
Továbbá, én azt szeretem, ha minél kevesebb kütyü van az akváriumban, még akkor is, ha ez a harang viszonylag átlátszó műanyag.
 
@Oszkár ha érdekel van egy ajánlatom, mely @mmccannon előző bejegyzésének köszönhető, ill. miatta túrtam fel a szekrényt.
Van egy ilyenem, amit rég nem használok. Csak CO2 csövet és visszafolyásgátlót kell szerezned és mehet a buli.
Ha gondolod, a következő héten el tudom küldeni. Az ára legyen egy köszi :)

View attachment 716552019-01-23_07-33-57 by https://www.flickr.com/photos/131198294@N05/

Ha nem él a lehetőséggel a kolléga akkor fel lehet rá iratkozni másodiknak? :D
 
Elég jó az áramlásom, így mindenhol egyenletesen nőnek nálam a növények.
Ez a "harang" rendszer, ami nekem van, csak 20-25 ppm-et tud produkálni max a 30 literemben. Délelőtt sok a CO2 a vízben, délután kevés. És minden reggel nyomni kell egy adagot a harangba.
Egyetlen előnye, hogy olcsó.
 
Felszámolom a Blue dimond állományomat, és lecserélem őket pirosakra.
Így most szép Neocaridina fire red garnélát keresek.
 
Utoljára módosított:
Meg is történt a csere :) Sokkal jobban mutat a zöldön a piros, mint a sötétkék...
Volt két Oto is, őket most ajándékoztam el, mert állandóan kitúrták gyökerestől a növényeket, miközben lázasan táplálék után kutattak.
 
Back
Oldal tetejére