• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Oszkár Iwagumi DragonStone Nano 30L

Oszkár

Kertész szaki
Az előző akváriumomban megérett egy talajcsere és az ecsetalga is túlszaporodott, így azt áttervezve készült el ez a

mostani verzió.
A teljes állatvilág és néhány növény maradt a régi, így valószínűleg az ecsetalga nem lett kiirtva.
A külső szűrő is maradt takarítás nélkül, így remélem nem kell várni a bacikultúra beindulására.
Egy kis fa is van középen, de ez csak az Oto-k emésztését segíti, nem dekoráció az eredeti célja.

Bővebb leírás:

Nanocube 30L

Fénycső: Dennerle nano light 11W (ezt nagyobbra kellene majd cserélni)

Tropica Plant Growth Substrate 1L
Dennerle scaper's soil 4L

Dragon Stone

Hemianthus
Monte Carlo
Pogostemon helferi

Zöldsávos törperazbóra
Blue Diamond Neocaridina Sp.
Amano garnéla
Otocinclus
Sisak csiga
Sün csiga

Tropica System 60 CO2 (jobb lenne egy nagynyomású CO2)
Drop Checker

Tetra EX 600 plus: 2L Matrix és 250ml Seachem Purigen
Lily Pipe
Garnélabiztos acélrácsos szívóoldal

Flourish Excel 0,75ml reggelente
Green Aqua Micro és macro tápoldat 1,5ml a vízcserék után (10liter cserélve heti 2 szer)

Kaja: Tetra Crusta Granules, mindenki ezt eszi

Indulás: 2018.11.13.

OIDSNC2.jpg
 
Utoljára módosított:
Most csökkentettem, 0,5ml-t kap vízcsere után.

Valami 35W körüli lámpán gondolkozok, mit ajánlotok?
 
Már egy hete üzemel. Ezzel a kevés fénnyel (11W) és minimális CO2-vel (tropica60) is elképesztően gyorsan nőnek a növények.
Lassabbra számítottam, de örülök, hogy ilyen gyorsan dúsul :)
 
A növények most semennyire sem bubiznak. Több CO2-vel szerintem dúsabb lenne a növényzet.
Úgy nézem, hogy a nagynyomású CO2 70.000-ből jönne ki, ehhez lenne az erősebb lámpa. Ez így jó drága. Inkább használtat kellene szereznem.
 
A növények most semennyire sem bubiznak. Több CO2-vel szerintem dúsabb lenne a növényzet.
Úgy nézem, hogy a nagynyomású CO2 70.000-ből jönne ki, ehhez lenne az erősebb lámpa. Ez így jó drága. Inkább használtat kellene szereznem.
Indulás után 9 nappal elhamarkodottnak tűnnek a felmerülő kérdéseid (világítás, CO2, stb.). A növényeknek időre van szükségük, Neked meg türelemre. Szóval, ne kapkodj!
Egyébként mit mutat a DC-d? Kék? Fűzöld? Sárgászöld?
 
A te akváriumodhoz, durván 1-1,5 évig fogja bírni a palack, mert náluk nem 50-60bar a töltés, hanem a palack nyomás próbának, több mint a fele. Ezt saját tapasztalatból tudom, meg utána is néztem.
 
A DC szép zöld, szerintem inkább a sárgába hajlik, mint a kékbe. A folyadékot egy éve bontottam fel, úgyhogy lehet, hogy már csal.
Szerintem kb 2 hónapig még biztosan nem változtatok semmit, hagy lássam, hogy mi történik így.
Kicsit nehéz elhinni, hogy a iwagumira jellemző tömött növényzetet el lehet érni nagynyomású CO2 nélkül is, de majd meglátom, hogy mi lesz belőle.
 
Úgy tűnik, hogy elég ez a kisnyomású CO2 is, már egész jól bedúsult a növényzet így a harmadik hétre.
Elkezdtem adagolni egy régi, de még nem lejárt EasyCarbót, ettől még jobban növésnek indult minden.

Algamentes, tiszta minden. A "surface scam" az termelődik sajnos, ezt pár naponta mindig lehalászom róla. A skimmer drága is lenne, és az apró élőlényeket is beszívná.
Amikor beültettem a növényeket, néhányon volt ecsetalga, ezek azóta teljesen eltűntek.
 
Szia, a garnéláid szépek, az akváriumod jól néz ki, viszont a 35 watt ide brutál sok lesz, persze nyilván te tudod, hogy mit szeretnél ...
A rákok nem fognak örülni neki, de majd elbújnak legfeljebb.
 
Igen, most egyensúlyban van minden, a növények nőnek, alga nincs minden OK, így hát így hagyok mindent ahogy most van.
Nem lesz sem nagynyomású CO2 sem erősebb lámpa. A sok CO2-t sem bírnák szerintem a CRS-ek.

Egyedül a fent úszó surface scam zavar, azt eddig nem tudtam sehogyan megszüntetni.
 
Back
Oldal tetejére