• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

El Natural Natúr 10l akvárium

De azt nem értem, hogy mi keresnie van egy akváriumba?! Ezzel a erővel nem kellenek akváriumi növények, és mehet bele a zöldség.

Például szerintem ebben az akváriumban egész jól néz ki a belógó gyökér:


És szerintem a Betta is örül neki, a vízminőséget jelentősen javíthatja. (A víz feletti növények hozzáférnek a levegő CO2 tartalmához, és emiatt is előfordulhat, hogy gyorsabban nőnek, mint a víz alattiak, főleg nem CO2 adagolt low tech körülmények között.) Jól növő növények (akár víz alatti, akár víz feletti) "biológiai" szűrésben elég jók, nem csak NH4, NO2, NO3-at tudják felvenni, hanem pl garnálákra igen mérgező nehézfémeket is valamennyire elraktározzák. (pl réz stb) Szóval lehet egy masszív külső biológiai szűrőben hinni (ami tipikusan NO3-al nem is tud mit kezdeni), de ilyen NPT akváriumban a jól növő növények (és a föld talaj) a szűrés. És meglepően jól tud működni! "Beállt" NPT-nél nem kell hetente 50%-os vízcseréket csinálni, hogy ne forduljon magába....
 
Utoljára módosított:
A penészt nem lesz elég leszivornyáznod, ahogy elnézem. Szedd ki, és forró víz alatt jól sikáld meg körömkefével.
Ezzel nem vagyok biztos hogy segíteni fog. Ezzel le szedi a kialakuló film réteget, amitől valójában nem alakul a penész. Ez a penész amúgy is eltűnt volna 2-3 hét alatt, bármilyen beavatkozás nélkül (hal, garnéla, vagy lesíkálás):);)
 
Ezzel nem vagyok biztos hogy segíteni fog. Ezzel le szedi a kialakuló film réteget, amitől valójában nem alakul a penész. Ez a penész amúgy is eltűnt volna 2-3 hét alatt, bármilyen beavatkozás nélkül (hal, garnéla, vagy lesíkálás):);)

Meglehet, igazad van, de úgy gondolom, marad annyi spóra a pórusokban, hogy egy egészséges bevonat ki tud alakulni.
Levi medencéje meg nem akkora, hogy bevág egy ancit, ami secperc csilivilire nyammogja a fát.
 
Aki nem hiszi el hogy megcsináltam:View attachment 72737
Le van kaparva a vízkő csak telefonon nem látszik. Sajna nem volt elég állot víz, este pótlom.

Így mindjárt jobban lehet látni, mi van az akváriumban :). Ha rendesen elindul, akkor később sokkal kevesebb macera lesz vele... Viszont most nagyon fontos lenne, hogy kialakuljon benne egy akkora növénymennyiség, amivel az alga már nem tud versenyezni. Ha ez nem történik meg elég gyorsan, akkor akár magába is fordulhat az akvárium :(. Ezért is volt jó ötlet rátenni a víz feletti növényeket, és ha esetleg akad a kezedben még pár jó állapotú, lehetőleg submers formában levő vízinövény, még beletenném. Nem mondom, hogy már most sincs benne elég növény, csak egy kicsit határesetnek érzem és még pár növény nem árthat (pl sagittaria... ) (bár nem műtrágyázott földdel indítottat, ami eleinte még problémásabb lehet...).
 
Utoljára módosított:
Meglehet, igazad van, de úgy gondolom, marad annyi spóra a pórusokban, hogy egy egészséges bevonat ki tud alakulni.
Levi medencéje meg nem akkora, hogy bevág egy ancit, ami secperc csilivilire nyammogja a fát.
Eddigi tapasztalatom a fa lesikálásával, az hogy ahányszor kiszedtem a vízből, és lesikáltam, annyiszor jelent újra a penész. Akváriumba lehet sikálni. Így nem jelenik újra. Amint kiszedtem a vízből és lesikáltam, rá 2 napra újból ott volt. És ahogy írtam, álatok nélkül is eltűnik. Ahogyan alakul a film réteg, a penész elkezd leválni, és a végén a szűrőbe köt ki.
 
NO3 is 0?
Az nem túl jó a növényeknek, szükségük van valamennyire.
Mennyire burjánzott el a csicsóka meg a többi szárazföldi növény?
Ha ezek vettek fel ennyi nitrátot, akkor legközelebb nyaraláskor nem fogok aggódni, meg utolsó pillanatban vizet cserélni. Belógatok pár krumplit, meg amit találok, és ezzel meg is oldom a kimaradó vízcsere problémát. :D

Visszatért a takarítás óta a fatakony?

Milyen teszttel mérsz, hogy "kiakad" 13 'dkh-nál?
 
NO3 is 0?
Az nem túl jó a növényeknek, szükségük van valamennyire.
Mennyire burjánzott el a csicsóka meg a többi szárazföldi növény?
Ha ezek vettek fel ennyi nitrátot, akkor legközelebb nyaraláskor nem fogok aggódni, meg utolsó pillanatban vizet cserélni. Belógatok pár krumplit, meg amit találok, és ezzel meg is oldom a kimaradó vízcsere problémát. :D

Visszatért a takarítás óta a fatakony?

Milyen teszttel mérsz, hogy "kiakad" 13 'dkh-nál?
A csicsóka nagyon durván nő, a photos még csak most tér magához, meg a futó növény is terjeszkedik a lámpa felé. Fatakony azóta is van, tetra 7 az 1- ben teszttel. A csicsókát úgy vettem észre nem kell a víz tetejére tenni. Elgég csak bedobni, nem kell ide @tsokee űrbigyusza.
 
Mértem a vizet
No3 0
No2 0
Gh 13 (kiakasztotta a tesztet)
Kh 20 (kiakasztotta a tesztet)
Ph 8
Klór 0
Ilyen kemény vízzel már gyémántot lehet vágni. :p De a pH-d is szép. Per hecc, megmérném a csapvizet is, hogy az milyen értékeket produkál.
Szerintem a Pothos, hogy kezd magához térni, viszi le az NO3 szintedet. Ami nem baj, ha még van alga, mert ugyebár az ellen lett bevetve.

Tényleg, mi a helyzet alga-fronton, @Kecskés Levente ? Kezdenek meghátrálni?
 
Ilyen kemény vízzel már gyémántot lehet vágni. :p De a pH-d is szép. Per hecc, megmérném a csapvizet is, hogy az milyen értékeket produkál.
Szerintem a Pothos, hogy kezd magához térni, viszi le az NO3 szintedet. Ami nem baj, ha még van alga, mert ugyebár az ellen lett bevetve.

Tényleg, mi a helyzet alga-fronton, @Kecskés Levente ? Kezdenek meghátrálni?
Tele vagyok elhalt barna csúnyaságokkal, újat nem látok. A photoson még csak összesen 2 mm új gyökér van, de a csicsókán ha összeadjuk a 30-40 centit is elérheti és a zöld hajtásokról nem is beszéltünk.
 
Back
Oldal tetejére