• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

El Natural Natúr 10l akvárium

Tele vagyok elhalt barna csúnyaságokkal, újat nem látok. A photoson még csak összesen 2 mm új gyökér van, de a csicsókán ha összeadjuk a 30-40 centit is elérheti és a zöld hajtásokról nem is beszéltünk.

Az jóóóóó! Szeretjük az efféle elhalt barna csúnyaságokat! :love: Ez azt jelenti, hogy a Pothos megtette, amit meg kellett tennie,, úgyhogy most már kiveheted. Tedd egy befőttesüvegbe, soha nem tudod, hogy esetleg a jövőben nem lesz-e szükség a bevetésére. ;)
 
Ha jól látom, kb 4 hete indítottad az akváriumot. Most már a víz alatti növényeken egyértelműen növekedést kellene látnod, ha minden oké. Víznek is illene tisztának, lebegő részecskéktől mentesnek lennie (hiszen még hal sincs benne), esetleges barnás árnyalat teljesen normális. Ha a növények nem nőnek,vagy alga, esetleg valami trutyi mindent belep, akkor valami nem teljesen oké.

Vízkeménységhez és egyébb paraméterekhez jobb esetben megtudod nézni a vízmű honlapját, és szerencsés esetben van mintavételi hely a közelben.
 
Ezek a neocardinia garnélák mennyire szökősek? A vízből ki tudnak mászni, mert vannak tereptárgyak amin ki lehet jönni.
A levegőzető csalásnak számít Elnaturalban?
 
Ezek a neocardinia garnélák mennyire szökősek? A vízből ki tudnak mászni, mert vannak tereptárgyak amin ki lehet jönni.
A levegőzető csalásnak számít Elnaturalban?
Igen, mert szembemegy a Walstadt-elmélettel.
Úgy érzem, a Tiédben nincs annyi növény, hogy légpumpa (és szivacsszűrő) nélkül éljenek és viruljanak a garnélák.
De hajlandó vagyok szemet húnyni felette. :)

Ellenben gyorsan leszivornyáznám a képen látható és nem látható elhalt növényi részeket. Az efféle ammóniagyárak elinalásra szokták késztetni a garnikat.
 
Igen, mert szembemegy a Walstadt-elmélettel.
Úgy érzem, a Tiédben nincs annyi növény, hogy légpumpa (és szivacsszűrő) nélkül éljenek és viruljanak a garnélák.
De hajlandó vagyok szemet húnyni felette. :)

Ellenben gyorsan leszivornyáznám a képen látható és nem látható elhalt növényi részeket. Az efféle ammóniagyárak elinalásra szokták késztetni a garnikat.
Közben kiderült mi az igazság.
@Pendulum blogjából idézve, azon kívül a Diana Walstad könyve alpján:
"A vízmozgatásról viszont gondoskodnunk kell sok káros mellékhatás kiküszöbölése végett, erre teljesen megfelelő egy szűrőanyagtól megfosztott belső szűrő(vízpumpa), akasztós szűrő, vagy kisebb akvárium esetén légpumpa porlasztóval."
 
Közben kiderült mi az igazság.
@Pendulum blogjából idézve, azon kívül a Diana Walstad könyve alpján:
"A vízmozgatásról viszont gondoskodnunk kell sok káros mellékhatás kiküszöbölése végett, erre teljesen megfelelő egy szűrőanyagtól megfosztott belső szűrő(vízpumpa), akasztós szűrő, vagy kisebb akvárium esetén légpumpa porlasztóval."
Ez eddig rendben is lenne Levi, de ez csak egyetlen mondat az egész könyvből. (Amit momentán olvastam, és megvan a gépemen, igaz, angolul. Ha kell, majd összehozzuk, hogy eljusson Hozzád.)
Szóval rendszerben gondolkozz, és ne csak a gázcsere megoldását keresd.

Ha már telepítettél élőlényt, leírom, miként tettem volna én:
  1. vízibolhákat az aksiba - most már lehet menni planktonozni, és daphnia mellett cyclopszot és rotatóriát is lehet szedni. Ezek előtisztítanák a vizet a fejlettebb életformák számára.
  2. postakürt csiga - elfogyasztja az elhalt növényi részek javát és néhány algát is sikeresen kordában tart. Ürüléke tápanyagforrás a növényeknek.
  3. Red Cherry garnéla - mivel az előző kettő elvégezte a piszkos munkát, kicsi esélye van annak, hogy az RC-k ne éreznék jól magukat.
 
Ezek a neocardinia garnélák mennyire szökősek? A vízből ki tudnak mászni, mert vannak tereptárgyak amin ki lehet jönni.
A levegőzető csalásnak számít Elnaturalban?

Egyáltalán nem szökősek, ha a víz és a környezet megfelelő nekik. Még akkor sem, ha nagyon könnyen ki tudnának mászni.
Levegőztető speciális esetben lehet szükséges, normál esetben a Te akváriumodba nem kell. Nekem 15 literben vannak garnélák, levegőztető stb sosem volt benne.
Speciális eset lehet például az akvárium telepítése utáni időszak, amikor bizonyos talajok miatt magasabb lehet az akvárium O2 igénye.
Túl sok kevergetésnek, erős levegőztetésnek a hátránya, hogy ilyen akváriumnál a CO2-t kihajthatja a vízből. C az a macro elem, amiből a növényeknek a legtöbbre van szükségük a fejlődéshez.

Nőnek a növényeid? 1 hónap után egyértelmű életjeleket, új hajtásokat kell látnod, 2-3 hónap után pedig robusztusabb növényeknek illik szinte az egész akváriumot kitölteniük.
Ha a növények nem fejlődnek, akkor valami nem oké! Ilyen akvárium csak akkor tud egészséges környezet lenni a garnélák stb számára, ha a növények rendben vannak.
 
Egyáltalán nem szökősek, ha a víz és a környezet megfelelő nekik. Még akkor sem, ha nagyon könnyen ki tudnának mászni.
Levegőztető speciális esetben lehet szükséges, normál esetben a Te akváriumodba nem kell. Nekem 15 literben vannak garnélák, levegőztető stb sosem volt benne.
Speciális eset lehet például az akvárium telepítése utáni időszak, amikor bizonyos talajok miatt magasabb lehet az akvárium O2 igénye.
Túl sok kevergetésnek, erős levegőztetésnek a hátránya, hogy ilyen akváriumnál a CO2-t kihajthatja a vízből. C az a macro elem, amiből a növényeknek a legtöbbre van szükségük a fejlődéshez.

Nőnek a növényeid? 1 hónap után egyértelmű életjeleket, új hajtásokat kell látnod, 2-3 hónap után pedig robusztusabb növényeknek illik szinte az egész akváriumot kitölteniük.
Ha a növények nem fejlődnek, akkor valami nem oké! Ilyen akvárium csak akkor tud egészséges környezet lenni a garnélák stb számára, ha a növények rendben vannak.
Ez eddig rendben is lenne Levi, de ez csak egyetlen mondat az egész könyvből. (Amit momentán olvastam, és megvan a gépemen, igaz, angolul. Ha kell, majd összehozzuk, hogy eljusson Hozzád.)
Szóval rendszerben gondolkozz, és ne csak a gázcsere megoldását keresd.

Ha már telepítettél élőlényt, leírom, miként tettem volna én:
  1. vízibolhákat az aksiba - most már lehet menni planktonozni, és daphnia mellett cyclopszot és rotatóriát is lehet szedni. Ezek előtisztítanák a vizet a fejlettebb életformák számára.
  2. postakürt csiga - elfogyasztja az elhalt növényi részek javát és néhány algát is sikeresen kordában tart. Ürüléke tápanyagforrás a növényeknek.
  3. Red Cherry garnéla - mivel az előző kettő elvégezte a piszkos munkát, kicsi esélye van annak, hogy az RC-k ne éreznék jól magukat.
Valami cyclops szerűségekkel hemzseg az egész akva. Csiga nem volt. Ezek a snowballok az rc-kel 1 kaliberű garnélák.
A ludwigián vannak új hajtások. A felszíni növények viszont nagyon szépen nőnek. Van békalencs meg pistia is, a garnikhoz kaptam. A nitrit, nirát 0, kimutathatatlan.
 
Valami cyclops szerűségekkel hemzseg az egész akva. Csiga nem volt. Ezek a snowballok az rc-kel 1 kaliberű garnélák.
A ludwigián vannak új hajtások. A felszíni növények viszont nagyon szépen nőnek. Van békalencs meg pistia is, a garnikhoz kaptam. A nitrit, nirát 0, kimutathatatlan.
A Ludwigia 1 növény az akvádban. A többivel mi a helyzet, Levi?
Nem hinném, hogy cyclopszok úszkálnak Nálad, bár a tévedés jogát fenntartom. Amúgy mi a vízhőmérséklet?
 
A Ludwigia 1 növény az akvádban. A többivel mi a helyzet, Levi?
Nem hinném, hogy cyclopszok úszkálnak Nálad, bár a tévedés jogát fenntartom. Amúgy mi a vízhőmérséklet?
Van a japán kigyószál, van az is amit kötözni kell, nem tudom a nevét de szépen nő, és van crypto parva, de csak a levelei nyúlanak, új hajtást nem látok, lehet van csak még nem bújt ki
 
Utoljára módosított:
Ezek a neocardinia garnélák mennyire szökősek? A vízből ki tudnak mászni, mert vannak tereptárgyak amin ki lehet jönni.
A levegőzető csalásnak számít Elnaturalban?

Nincs olyan, hogy "csalás". A légpumpát lehet használni, de csak nagyon óvatosan, mert a néni azt mondja, hogy nagymértékben fokozza a gázcserét, és a táptalaj által leadott co2-t "kiűzi" a vízből.

Szerintem a vízmozgás, ha minimális is, fontos, nélküle borulékonyabb a rendszer, de megfelelően összerakva működhet anélkül is.
 
Jajj Levi! Mi történt veled?
Mihamarabbi jobbulást kívánok neked.
Lehetőleg aludj a köv. 24 órában annyit amennyit csak tudsz!
Biztos hogy garnéla volt, nem csak egy vedlés?
 
Jajj Levi! Mi történt veled?
Mihamarabbi jobbulást kívánok neked.
Lehetőleg aludj a köv. 24 órában annyit amennyit csak tudsz!
Biztos hogy garnéla volt, nem csak egy vedlés?
Köszi szépen! Mivel bódult állapotban voltam így nem emlékszem, de most hogy mondod nem volt garnéla alakja csak egy kicsit meg gyűrött és szem nélküli volt.
 
Back
Oldal tetejére