• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Nagy

scitek

Főkertész
Mármint nekem nagy.
A sok nano és piko után végre nekilátok egy normál méretű akváriumnak.
Az üveg 60x30x36 centis, 64 literes. Mivel az akváriumaim számát nem növelni, hanem csökkenteni szeretném, ezért két nano bontásra kerül.
A flóra és fauna ezekből fog származni, valamint az egyik szűrője is itt fog tovább szolgálni.

Egyelőre elkezdtem pár követ összeragasztani a bucephalandrának, valamint vettem egy műanyag fadarabot a mohának.

IMG_20200930_004447.jpg

Holnap este kezdek neki igazán. A jószágokat át kell költöztetni a növényesből a halasba és ideiglenesen átteni valahova, mert ennek a helyére kerül az új.

Minden újrafelhasznált anyagot algamentesíteni szeretnék. Ki kellesz "savazni" a szűrőt és a növényeket is.
Egyelőre nem tudom, hogy mivel. Van itthon neomagnol és carbo. Fehérítőről is hallottam már, gondolom könnyen beszerezhető.
A szűrő új töltetet kap, egyedül a kerámiagyűrűk maradnak. Remélem a kifőzés elégséges lesz.
 
Kezd már alakulni.
A bucék túl sok helyet foglalnak. Majdnem teleraktam a téglából kimettszett növényekkel.
A bontásra ítélt akváriumokból minden növényfajta képviselteti magát.
Egy parcella maradt szabadon, még nem tudom mi kerül majd oda.
A víz már homályosodik, remélem hamar abbahagyja.
Szombaton talán lesz időm rendesen lefényképezni. Ez most úgy sikerült, ahogy.

IMG_20201008_083526.jpg
 
Eljött az ideje az algásodásnak. Van mindenféle. Barna, zöld, rövid, hosszú. Kénytelen voltam vegyszerhez nyúlni.
Még csak egy hetes az akva, de lassan garnélákat kellesz rakni bele.
 
A zosterifolia nagyobb növény mint gondoltam.
A ludvigia pedig egyre kisebb. Vagyis kezd eldőlni. A két limnophila is a vizszintes pozíciót kedveli. Kötözzem őket karóhoz, mint a paradicsomot?
Rengeteg algát vakartam le az üvegről, ezért megint algairtót adagoltam. Talán most végig tudom csinálni a gyári kúrát. A következő vízcsere kimarad, helyette vegyszert kap.
A téglából áttettem a halakat és vettem társakat gerzsonkának. Most már hat gyöngydánió, négy parázslazac és két türkizcsíkos törperazbóra halacskám van.

DSC06700.jpg
 
Alig 3 hetes az akvarium es mar masodszor hasznalsz algaolo vegyszert, miert? Ez nem tul szerencses hozzaallas. Visszaolvasva a naplot, teljesen szuz szurovel indultal mert vagy kifozted/fertotlenitetted vagy uj szuroanyag kerult bele. A vizcserekrol, tapozasrol, egyebekrol nincs semmi infonk, de ennyi ido alatt meg be sem all rendesen a biologiai egyensuly.
A következő vízcsere kimarad, helyette vegyszert kap.
:(
 
Ez lenne a vegyszer.
Hetente cserélek 15 litert.
Tápozásra az easy-life profito, nitro és fosfo termékeit használom. Igyekszem tartani a Fe:0.1 PO4:1 NO3:10 értékeket. A napi adag belövése folyamatban, de már közel vagyok hozzá.
 
Az akvárium a "törődést igénylő" fázisban van.
Az úszó növények elszabadultak, mert a kordon feladta a szolgálatot. A ludwigiát és a zosterifoliát is nyírtam, de már nem látszik rajtuk.
A zosterifolia túl nagy, mennie kell. Talán pár szálnak szorítok helyet mutatóba. Vettem a helyére ludwigia ovalis-t. Van egy cserépnyi cryptocoryne parva és maradék aprófű hirsutával.
Eddig egyszerű a képlet, de @HuApa adott egy zsák növényt. Most vakarom a fejem.
Egyelőre egy ilyen volt fénykép (elnézést a minőségért):

IMG_20201125_182728.jpg
 
A felől szeretnék érdeklődni, hogy konkrétan milyen típusú buce-ek vannak bal oldalon a köveken... Jól néznek ki, ahogy az akva is így ritkítás után, grat!
 
Back
Oldal tetejére