• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Halas Tégla

scitek

Főkertész
IMG_20200817_114115.jpg

Az üveg a GA 32 literese, amit az Eheim Classic 150 szűr. A talaj virágföldes.
A világítás kicsit megszaladt, de olyan hosszú kellet mint az akvárium. Elektronikusan a kétharmadára tudtam visszavenni, és még a felét ki is maszkoltam. Körülbelül hat wattal pirítok most.
Állatkából van hat darab oto, két darab türkizcsíkos törperazbóra, és nagyjából kétszáz darab garnéla.
A bujkáló mögött limnophila sp. vietnam bujkál. Kis híján kipusztult, de úgy néz ki, hogy megmarad.
A jobb hátsó sarokban a ludwigia ovalis teteje látszik. Vagy én csinálok valamit rosszul, vagy a pohárkára nyaltak rossz cimkét, de kerek helyett hosszúkás a levele.
 
Ez az akvárium is nehezen indult. Az eslő próbálkozást elvitte az alga.
Második nekifutásra virágföldet váltottam. Ebből is algatelep lett.
A süllőhínáron és a rotalán kívül az összes növényt kivettem, az akváriumot alaposan kitakarítottam, felporszívóztam.
Beültetésre kerültek a bébinövények. Július kilencedikét mutat ekkor a naptár.

IMG_20200709_042655.jpg

Persze az alga nem hagyott békén. Tizenharmadikán kezdem garnélákat betelepíteni, hogy tartsák a frontot. Három turnusban nagynehezen összefogdostam negyven darabot. Ekkor kezdtem el a fényerő csökkentését.

DSC06644c.jpg
 
Ezek az apró razbórák mintha rájárnának a bébigarnélákra. Többször is észrevettem, mintha vadásznának.
Azért gyanítom, mert nem esznek sokat. A beadott kajából csak néhány szemet kapnak el, annak a felét is kiköpik.
Pedig vettem nekik mindenféle apróhalnak valót. Annyi haltáp van már itthon, hogy egy 100-as csapatot is évakig ellátnék vele.
 
Tegnap benéztem egy halashoz. Elhoztam az összes parázs lazacot (3db) és az összes gyöngy dániót (1db). A két kis razbóra új pajtásai.
Két oto-t átraktam a vázába. Lassan át kellesz keresztelnem, mert már nem csak növények vannak benne.
Vasárnap a nyírás úgy sikerült ahogy. A süllőhínárnál kicsit megszaladt az olló.

DSC06670.jpg
 
A dánió szerintem csapja a szelet a lazacoknak. És úgy látom ők is partnerek benne. Próbátam felvenni, de szégyenlősek a kamera előtt.
Muszáj leszek venni neki pár nőstényt, de várnia kell míg nincs a kereskedésben.
 
Egy ideje ide is írni akarok, csak mindíg "kertészkedek" benne valamit és időbe tellik míg kiheveri. Hétvégén megint alakítgattam rajta, esztétikus fotó továbbra is reménytelen.
Az akvárium újra lett indítva. Szokásom szerint "virágföldes". A táptalaj most marhatrágya mineralizálva, elöl két centiméter vastag, hátrafelé enyhén emelkedik három centiméterig. Két centi vastagon van borítva 1.5-2 mm kőörleménnyel.
A hátsó sorban gyűlt meg a bajom a rotala bonsai és a ludwigia arcuata-val. Egyenesen fölfelé kellett volna nőniük, de csak terültek vízszintesen. Folyamatosan vágtam a rakoncátlan hajtásokat. A HM hamar lehagyta őket.
Vettem helyettük új növényeket.

DSC06714.jpg

Míg a bébinövények növögettek a HM-et többször is meg kellett skalpolni.

IMG_20210220_201317.jpg

A myriophyllum guyana egyenes, de a rotala rotundifolia green mintha meg lenne taposva.
Ez a kép kb két hetes, azóta a myriophyllum guyana szépen növöget de a rorundifolia green reménytelen eset. Most kicseréltem sima rotundifoliára.
Az akvárium szépen ketyeg, az üveg algásodása is kezd alábbhagyni. Kapott üveg skimmert és lilyt. Piroskáék lakják.
Aktuális fotó egyelőre nincs, talán egy hónap míg kinő a rotala.
 
Egy ideje ide is írni akarok, csak mindíg "kertészkedek" benne valamit és időbe tellik míg kiheveri. Hétvégén megint alakítgattam rajta, esztétikus fotó továbbra is reménytelen.
Az akvárium újra lett indítva. Szokásom szerint "virágföldes". A táptalaj most marhatrágya mineralizálva, elöl két centiméter vastag, hátrafelé enyhén emelkedik három centiméterig. Két centi vastagon van borítva 1.5-2 mm kőörleménnyel.
A hátsó sorban gyűlt meg a bajom a rotala bonsai és a ludwigia arcuata-val. Egyenesen fölfelé kellett volna nőniük, de csak terültek vízszintesen. Folyamatosan vágtam a rakoncátlan hajtásokat. A HM hamar lehagyta őket.
Vettem helyettük új növényeket.

View attachment 102669

Míg a bébinövények növögettek a HM-et többször is meg kellett skalpolni.

View attachment 102670

A myriophyllum guyana egyenes, de a rotala rotundifolia green mintha meg lenne taposva.
Ez a kép kb két hetes, azóta a myriophyllum guyana szépen növöget de a rorundifolia green reménytelen eset. Most kicseréltem sima rotundifoliára.
Az akvárium szépen ketyeg, az üveg algásodása is kezd alábbhagyni. Kapott üveg skimmert és lilyt. Piroskáék lakják.
Aktuális fotó egyelőre nincs, talán egy hónap míg kinő a rotala.

A Rotala green inkább kúszó terjedésű, úgyhogy nem csoda, hogy nem tört felfelé! A "sima" hozni fogja, amit elvársz tőle.
 
Verseny van a piacon, gondolom az árazással és a mennyiséggel a legegyszerűbb játtszania a gyártóknak. De az is lehet, hogy növényfüggő. Nagyonmárkás rotundifolia és green rotalából is jutott mind a tíz akváriumomba.
Ez most szélsőséges eset, de a növénykék egészségesnek tűnnek és ami a számomra legfontosabb, egyenesek. Elültettem mindet, csak azt nem tudom, hogy hova fom tenni őket, ha megnőnek.
 
Nincs itt kérem semmi látnivaló, csak dokumentálok.
Egy hete megy az akvárium. Az eleocharis vivipara nő mint a gomba, nyírni kellett. Az emers octopus nem úgy néz ki, ahogy kellene.
A skimmerrel le szoktam szippantani a tetejét. Az áramlatban fonnyadtan lengedez a jobb hátsó sarokban a nemtudommilyen ludwigia. Pedig szépen növöget. Remélem megmarad. Kis növénytápot adtam nekik.
Szűrőt nem raktam bele, talán nem is fogok.

DSC06732.jpg
 
Back
Oldal tetejére