• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Mystic Mountains

ja még annyit, hogy az atomizer 1-1,5 bubi/sec (JBL bubiszámlálóval mérve) nyomja bruttó 63 literbe.
 
Szia,
1 bubi/sec -el megy és nagyon nagyon apró bubik keringenek az akiban, szinte észrevehetetlen :)
 
Már nagyon off, át is mozgatom a bejegyzéseket egy másik topikba.

De ha atomizer jelegű beoldás van fekete háttérrel ott sokkal jobban előjön a zavaró buborékfelhő, mint fehér háttérnél.
 
Hali,
Tegnap voltam a GA boltban (persze megint áll leesés meg minden :D ) és be is szereztem egy csapat amano garnélát hogy segítsenek be egy kicsit az algák ellen :) Meg vettem egy új diffuzort mivel az élesztős rendszerrel az atomizert csak 2-3 napig tudom meghajtani. Ma szépen be üzemelem a difit aztán majd a hétvégén csinálok képet a jelenlegi állapotról :).

ui: A héten érkezik hozzám egy ADA cube garden nano aki szóval izgi hétnek nézek elébe :)
 
Nah,
Beüzemeltem a difit, kitakarítottam a szürő csöveket, beleraktam egy új akvárium fütőt és eszméletlen bubizásba kezdtek a növénykéim :). Ezek voltak a jó hírek! :D Eltörtem egy 10 éves hőmérőt ami szét vágta a kezem, a szilánkok szétszórodtak az akiban, azt "porszívozhattam" fel. A régi akvárium fütőm tönkre ment tegnap (ezért kellett ma újat vennem). Mivel nem akarom igy befejezni a hozzászólásomat ezért leírom, hogy a kis amanó garnélák remekül érzik magukat és szorgosan eszik az algát :) Az akvárium fütőt (ami elég pöpec kis cucc) a GA-ban vettem, legalább ma megint voltam bent egy kicsit :) Összegezve mindez megérte :) Képeket ahogy igértem a hétvégén teszek fel :)


ui: Bocsi az összevissza csapongásért, hosszú napom volt.
 
Sziasztok,
Egy kis helyzet jelentés és egy webkamerás kép :D Sajnos nem sok időm van mostanság az akváriumra (egyetem + meló :p) de azért minden héten megy a vízcsere meg persze keverem be az élesztős lötyit :D Szóval látszik rajta, hogy el van hanyagolva de HAC-ra összekapom az akit :) Jelenleg így néz ki:
6130375608_8d3d4deb46_z.jpg


Az ug nagyon sokat fejlődött és a blyxa is visszanyerte a formáját. A valisnéria sajnos hátul algásodik nagyon :S Van zöld pont algám a köveken és az üvegen is, de nincs időm sajnos a takarításra :(. Következő kép már csak a HAC-on lesz :) Addigra remélem formába tudom hozni az akit :)
 
Hazudtam,
mivel nem a HAC-on lesz a következő kép hanem most :D Mivel eléggé elkeseredtem, hogy a szűrőm Daniéhoz hasonlóan csöpög mint egy rosz csap ezért gondoltam gyorsan megörökítem most hogy áll az akvárium. (Hátha leamortizálódik amíg a szürővel bajlódom :( ) Várom a kritikákat észrevételeket. Előre is köszönöm!
6207532780_e9aa0b122f_b.jpg
 
Sziasztok,,
elég rég nem írtam már ebbe a topicba mivel a szürő elromlása után volt egy csomó huzavona a garanciás cserével és az aki kb 2 hónapot üzemelt szűrés nélkül! (A halakat meg a garnélákat addig át tettem a nanóba ahol elég jól érezték magukat :p) Mire visszajött a szürő az aki nagyon sokat romlott és elegem is lett belőle így csak visszaüzemeltem a szürőt de nem foglalkoztam semmit vele. Se táp se co2 se vízcsere se karbantartás, csak az automatika kapcsolgatta leföl a lámpát. Meglepetésemre nem romlott tovább a helyzet inkább elkezdtek fejlődni újra a növények, bár sokkal lasabban mint elötte. Az algából is csak a zöld pont alga maradt meg a többi visszavonult :p. Így üzemelt még az akvárium egészen a múlt hétig, amikor is meguntam, hogy nincs rendbe téve a szobám egykori dísze... Nah gondoltam egy nagyot és kiszedtem az összes növényt, a köveket és leszívtam a vízet meg az aljzat felső részét. Az aljzatot szépen elrendeztem majd a köveket visszaraktam egy új elrendezésben. Ezután kiszedtem a nanóbol a redmoor ágat majd a másik elfekvő redmoor ágat is beletettem. Ezután kiszedtem a növények nagy részét a nanobol is majd szépen megvágtam mindet és elkezdtem bele ültetni az akiba őket. Hátra valisneria nanat ültettem, kicsit előrébb Blyxat meg cryptot. A fákra egy kis karácsonyi mohát tömködtem. A fák köré egy kevés Hydrot ültettem és az előtérbe végig UG-t. A kövek elé beszortam a maradék világos dekor talajomat és így állt össze az aki. Feltöltöttem félig a leeresztett akvárium vízel vélig csapvízzel és járattam 4 napig így a szürőt (napi vízcserével). Ezutan szépen átraktam a Galaxykat meg a garnikat a nanoból. Úgy vettem észre, hogy egyáltalán nem viselte meg őket a költözés mivel már az összes dekorral találkoztak csak más elrendezésben. Rögtön a birtokukba vették az akit. Ráadásul úgy látom jobban is érzik magukat egy nagyobb akváriumban, ahol van sok hely úszkálni. Bocsi mindenkitől, hogy ilyen hosszúra eresztettem, de már rég írtam és gondoltam ott folytatom a storyt ahol abba hagytam :)
6788254137_d89b29042a_b.jpg


A baloldali nagy kő az csak azért van hogy ne jöjjön fel az ág :D Az majd kikerül! Véleményeket észrevételeket, kritikát várok :)

ui: Fog még egy kis moha bekerülni az akiba. A kis nanot meg egyenlőre csak üresen járatom amíg ki nem találok valamit oda is :)
 
Sziasztok,
Végul a kis nanot egyenlore szétkaptam, mert mostanában nem nagyon lesz rá időm :(. Viszont a benne lévő tetratec ex400as szürőt átraknám ebbe az akiba. Hogyan kellene elhelyezni a nyomó és a szívó csöveket ? Úgy láttam a többieknél, hogy a két szütő két nyomó ága egymással szemben vannak, de nem gond az, hogy az ex400as sokkal gyengébb mint a prof 3 2071 ?. Holnap töltök fel képet, mert eléggé elhanyagoltam a sok munka miatt ezt az akit is, de az nem lehet, hogy ne legyen akvárium a szobámban :D (Szóval holnap letakarítom az üvegről az algát és megmutatom mennyit fejlődött az akvárium :) Addig is várom a fenti kérdésemre a választ !)

Köszi mindenkinek
 
Hali,
A beigért kép. Sajnos most nem volt időm semmi féle takarításra vagy arra hogy fényképezővel csináljam így maradt a teló, szóval a minőségért elnézést kérek. Az ecset alga és a pont alga ellepett arra vmi ötletet kérnék, hogyan szabaduljak meg tőle mert most már nagyon zavar.
6829535608_f3448d2d12_b.jpg
 
Back
Oldal tetejére