• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Mystic Mountains

BenyA

Kertész szaki
Sziasztok.
Gondoltam nyitok egy új naplót az új akváriumomhoz, mivel a régi berendezés is megérdemli hogy békében hagyjuk nyugodni :)
Az akvárium adatai:
Akvárium: Juwel record 70 (70 literes fekete ragasztós akvárium)
Szürés: Eheim prof. 3 2071 gyári töltettel
Világitás: Hagen glo T5 2x24W 6500K daylight féncső
Co2: Élesztős (még mindig :( ), Do!Aqua buborékszámláló, GA diffúzor
Aljzat: ADA Malaya
Dekor: 5-6 Kg ADA Dragon kő, ADA Mekong homok
Állatok: Jelenleg 2 db neon, 8db Galaxy rasbora, 30 db red cherry -> Tervben van még pár amanó garnéla, 6-8 db neon és két nöstény Galaxy :).
Növények: Jelenleg Cyperus Helferi ,Valisneria nana,E. parvula,Utricularia graminifolia,Crypto,Echinodorus(ő biztos kikerül ahogy megérkezik a blyxa japonica amit tegnap rendeltem :p), tenellus is fog bekerülni.

No és akkor a képek :) (A képek minőségéért elnézést kérek egyenlőre vagy telefonnal vagy csak gyorsan kézből lőttem őket, de igérem ahogy kicsit beindul csinálok rendes képeket is :p )
5444389667_398803d062_b.jpg

5448177316_a58347352d_b.jpg

5448730435_2684d73f8c_b.jpg

Az utolsó képet ma este csináltam miután felszereltem próbaként egy éjszakai hold (led) világitást ! Nekem tetszett, csak túl erős a fénye szóval keresek valami gyengébbet :) De már alig várom hogy megnézzem milyen hangulata lesz miután bedúsúlt a növényzetem :)

Végére a betelepités utáni videó: http://www.flickr.com/photos/46473106@N03/5444390695/

Várom az észrevételeket javaslatokat ! Köszi :)
 
Sok sikert az új project-hez! :) Ez a holdfény imitáció baromi hangulatosra sikeredett, gratu! Ha DIY, akkor esetleg az elkészítéséről egy kis infot vagy képeket mutathatnál! ;)
 
Szia, a holdvilágitás DIY de annyi az egész hogy vettem egy 3 kék ledből álló kültéri ledsort aminek öntapis a hátulja és ráragasztottam az armatura közepére :)
 
Egy kis helyzet jelentés :)
Feljebb vettem a világitást 4óráról 6 órára igy legalább mikor haza érek megtudom figyelni az akit egy kicsit :) A valisneria nana, a parvula és az echinodorus beindultak nagyon, nőnek mint a gomba és új leveleket, hajtásokat is hoztak már :). Az UG egy kis része kijött a talajból de vissza ültettem őket jóval mélyebbre, a másik része úgy nézem jól érzi magát, kezdenek kibújni a föld alól azok is amelyikeket benyomtam jó mélyen :). Sajnos a blyxa szállitmány késik a hideg miatt, de azt igérték jövő héten már küldik őket és akkor teljes lesz a növény lista :). Rendeltem gyantát, hogy a vizet lágyitani tudjam a blyxanak és az ug-nek. Hát egyenlőre ennyi, képet majd csak a jövőhéten fogok csinálni amikor beültettem a blyxat.

ui: A galaxyk mostanaban nagyon idegesek, gondolom mert még nem sok buvó helyük van ezért állandóan a nagy kő mögött tanyáznak :(
 
Sziasztok!
Ma végre megérkezett a blyxa :) Amióta elkezdtem a növényezést azóta vágytam erre a növényre :). Ma hála V. Gábornak kaptam öt gyönyörü egészséges tövet. Gyorsan lemostam őket akvárium vizzel és beültettem a nekik szánt helyükre :) A crypto a kövek mögé került, úgy is nagy volt oda előre. Úgy nézem mindegyik növényem megindult a növekedésben, talán már az UG is... kop kop kop. Több növényt nem tervezek bele, szóval most már csak várnom kell és ápolnom hogy növekedjenek :). Itt egy kép az ültetés utánról!
5491122661_3fac8c9747_b.jpg
 
:) Vegyél egy kis foszfátot is ha már ott vagy, talán használ a pontalgádnak, nálam bevált... szépen alakul az aki :thumbup:
 
Köszönöm a jó tanácsokat ! Sajnos holnap még sem tudok elmenni a boltba, de ha jövő héten eljutok akkor veszek egy kis foszfátot is :) Köszi még1x
 
Hali!
Ma sikerült eltörnöm a diffuzoromat :(. Ez most nagyon betett az algák elleni harcban, szóval úgy döntöttem nem adom meg magam és amig beszerzésre kerül a következő, addig egy blackoutot csinálok.
A kérdésem a következő lenne, melyikkel járok jobban szerintetek?
http://www.greenaqua.hu/sera-flore-acti ... r-500.html
vagy
http://www.greenaqua.hu/ada-do-aqua-dif ... kicsi.html
vagy az eheimnek a külső co2 beoldojával? Sajnos nem találok róla leirást meg azt sem mennyibe kerül. Aki tud az légyszives privátban küldjön nekem róla linket. A többiektől meg várom a fenti kettő termékhez a véleményt.
Köszönöm.
 
Jól néznek ki :) Ha el is mondjátok mi a különbség az inline diffuzor meg a sima diffuzor között akkor már képben is leszek :D Jah és az atomizer az mit tud ? :D Bocsi csak az 5 napos blackout alatt szeretnék helyesen választani :D
 
Hali mindenkinek :)
Tegnap voltam a GA boltban és beszereztem egy UP inline atomizert :). Holnap ráis kötöm a rendszerre miután vége a blackoutnak. Majd beszámolok róla hogy muzsikál. További szép estét !

ui: Jah és persze a bolt hiper szuper még mindig és lenyügözőek az akváriumok :)
 
BenyA said:
Hali mindenkinek :)
Tegnap voltam a GA boltban és beszereztem egy UP inline atomizert :). Holnap ráis kötöm a rendszerre miután vége a blackoutnak. Majd beszámolok róla hogy muzsikál. További szép estét !

ui: Jah és persze a bolt hiper szuper még mindig és lenyügözőek az akváriumok :)

Szia!

Kíváncsian várom a beszámolót az atomizer-rel kapcsolatban. Valószínűleg nekem is bekell egy ilyenre ruháznom, de azért kíváncsi vagyok milyen lehet a gyakorlatban. :)
 
Hali!
Tegnap vége lett a blackoutnak és beüzemeltem az up atomizert is. Nagyon aggódtam, hogy az élesztős co2-m tud-e elég nyomást előállitani a beoldáshoz, de hála istennek tud :). Eléggé hatékonynak tünik, mivel azonos buborék szám melett sokkal jobban bubiznak a növényeim :) miközben a sok zavaró co2 buborék eltünt :). Kézből csináltam egy képet az akiról, még sajnos van pont alga az akváriumban de bizom benne hogy már nem sokáig :)
Mystic Mountains 5 hetesen:
5564432298_11052c1977_b.jpg
 
Hétvégén én is vettem egy Atomizert... az első pöffentésre telenyomta az akit fehér "füsttel"... már készültem egy gyors vízcserére, de gyorsan letisztult és a halak/amanók sem adták be a kulcsot!

Viszont nekem nagynyomásúról megy eheim 2226-ra rákötve 20 centivel a szűrő után, de kb 80 centi további út után az aki tele van nagyon-nagyon-nagyon apró Co2 bubikkal, amik csak közelről látszanak. Megpróbáltam hozzátenni még 80 centi csövet, de nem szűnt meg! Neked is hasonló tapasztalatod van?
 
bitumen said:
Hétvégén én is vettem egy Atomizert... az első pöffentésre telenyomta az akit fehér "füsttel"... már készültem egy gyors vízcserére, de gyorsan letisztult és a halak/amanók sem adták be a kulcsot!

Viszont nekem nagynyomásúról megy eheim 2226-ra rákötve 20 centivel a szűrő után, de kb 80 centi további út után az aki tele van nagyon-nagyon-nagyon apró Co2 bubikkal, amik csak közelről látszanak. Megpróbáltam hozzátenni még 80 centi csövet, de nem szűnt meg! Neked is hasonló tapasztalatod van?

Akvárium méret - buborékszám függő. Kis akváriumnál nem annyira zavaró, de másodpercenként 3-4 bubiszámmal már tisztes bubifelhőt küld szét. És ugye a szűrő áramlásba kötve mindenhova telefújja az akit. Ez az a dolog ami megkülönbözteti a reaktoroktól.

Itt a fórumon is láthattál már okos megoldást arra, hogyan tüntetik el a bubikat. Belekeverve egy reaktor házba, műanyag hengerbe stb.
 
Ezen a reaktor dolgon gondolkodtam én is, de olyan jó, hogy nem fogja meg a szűrőt és az áramlás nagyon jól látszik!

Eddig használtam:

Hagen létra és JBL tájfun belső "reaktorok": semmi hangja, semmit bubi, de nem is ér semmit... tegnap dobtam ki hármat!

Külső ISTA reaktor (eheim 2226-tal): nincs bubi, de nekem csobog (engem nem idegesít, de az asszony otthon dolgozik mellette) és lefogja a szűrőt

Difi: nem fog le semmit, de nekem nem tetszik a nagy bubifelhő meg a lefolytott sziszegése

Szóval még mindig ez az arany középút (minibubi felhő, ami alig látszik)! Még teszek egy próbát a reaktorral együtt, amiből kiszedek mindent!

(Bocsi az aksid offolásáért!)
 
Back
Oldal tetejére