• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás Minano (7,5)

csináljunk hozzá @Lewis féle nano külső szűrőt, szép plexi csövekkel :)

gratula a CRS állományhoz, irigykedem, nekem egy 30l nanóban nagyon nem jön össze valamiért :(
 
Igen, az a szűrő nekem is nagyon tetszett, de az elkészítését szerintem átengedem másnak. Avagy vevő vagyok rá:)

Tapatalkkal küldve az én ALE-L21 eszközömről
 
update: a kínai szűrő feladta a szolgálatot. Volt egy áramszünet, aminek hatására a szűrő csövében vízáramban lévő víz leapadt. Felszívni viszont már nem volt elég ereje újra, így csak pörgött-pörgött, de újabb "hűtővíz" nem érkezett. Ezáltal a kütyü felmelegedett és off. Legalábbis erre tudok gondolni, mert az áramszünetről tudok és amire hazaértem addigra nem ment a szűrő, csak rohadt forró volt. Szerencsére elég hamar be tudtam állítani egy levegőztetőt, így a garnéláknak semmi bajuk nem lett, mire új szűrőt szereztem be.
Ez az új szűrő egy mini belső szűrő, viszont annyival jobb az akasztós kínainál, hogy beszívja a levegőt és vízbelöki azt.
Nem ma történt, de az akvárium naplójába való sztori volt. Mindenkit lebilincselt gondolom.
Üdv :D
Furi mert az enyém ha le is áll utána van a tartályban annyi viz hogy nem lesz szárazon a rotor. Meg ha újraindul fél perc erőlködés után csak felszivja a vizet a csövön.
Nekem most az történt hogy a sok mocsoktól elakadt a rotor és azért lett forró, de még időben észrevettem és kis tisztitás után újra dolgozni kezdett.
Ekkora akvában azért a mini belső is sok helyet el tud venni.
 
Furi mert az enyém ha le is áll utána van a tartályban annyi viz hogy nem lesz szárazon a rotor. Meg ha újraindul fél perc erőlködés után csak felszivja a vizet a csövön.
Nekem most az történt hogy a sok mocsoktól elakadt a rotor és azért lett forró, de még időben észrevettem és kis tisztitás után újra dolgozni kezdett.
Ekkora akvában azért a mini belső is sok helyet el tud venni.
Nem volt teljesen szárazon a rotor, de az a fél deci víz hamar fölmelegedhetett. Persze rekonstruálni már nem tudom, de valójában mindegy is... :)
Ha ez a mini belsőszűrő esetleg nem szuperál jól akkor idővel lehet, hogy átállok valami másra. Ha lett volna időm több kutatásra akkor az eheim legkisebb liberty akasztósát szívesen kipróbáltam volna. Meglátjuk, hogy most hogy szuperál a rendszer ezzel a szűréssel.

Egyébként a CRS-ekre visszatérve: "drága" garnéla kaját kapnak és eperfalevelet. Időközönként kapnak egy kis bacikultúragolyót és időközönként kapnak egy kis ásványi port is. (mindkettőt szentgyo-tól szereztem be akkor, amikor a garnélákat is). Ezen kívül elfogadom, hogy az égertoboz bizony beszínezi a vizet. Heti kb. 40%-os vízcserét tolok.
Az úszó növény láthatóan jól érzi magát a kínai led közelsége miatt, alatta viszont még az igénytelen riccia és weeping kombó sem akart igazán életrekelni. Engem amúgy ez nem zavar és a garnélák is örülnek szerintem, hogy nem világítja őket közvetlenül semmi. Jelenleg a víz felszínének kétharmadán van úszónövény.

Szóval kb. ezekkel a feltételekkel tudom fenntartani az állományt. Most is vannak petés egyedek.
 
Na ennek az akváriumnak vége van.
Ugye a kínai szűrő tönkrement, emiatt egy újat kellett vennem. Valószínűleg hibát követtem el, amikor úgy gondoltam, hogy egy belsőszűrő elég lehet. Fújta az oxigént a vízbe, frissítette, emiatt gondoltam, hogy akár még jobb is lehet a kínai akasztósnál. Valószínű, hogy ez volt téves. Elkezdtek hullani a garnélák. Volt égertoboz, volt falevél, volt bacikultúra is, nem lógtam el a vízcserét sem, mégis hullottak. Lehet, hogy a meleg is megártott nekik, viszont úgy gondoltam, hogy nem tarthatom tovább őket ebben az akváriumban.
Átpakoltam őket a 27literes kockámba. Sajnos ott is tovább folytatódott a hullás, ma pedig már alig látok pár darabot. Valami elromlott.
Viszlát.
 
o szegény párák.
de aki nem játszik, az nem is nyer, ki kellett próbálni


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Back
Oldal tetejére