• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás Minano (7,5)

elfelejtettem hozzátenni, hogy teatojás sűrűségű a rács úgyhogy garnélabiztos, meg kicsit előszűri a beszívott vizet, nagyobb növénydarabokat csipesszel le lehet róla szedni :)
Ha kell egy darab rács, írj privátot és megbeszéljük hogy tudnék neked eljuttatni egy darabot ;)
Köszi a felajánlást:) szerintem szivacsnál maradok, csak a sűrűségen és vastagságon javítok.
 
8701k2t.jpg

Eperfa levelét eszik szépen, ásvány por odabent. Minden rendben van itt:)
 
Tegnap észleltem, hogy az egyik crs petés. Ez jó hír. Egy kevésbé jó hír, hogy valamiféle apró "ugráló" rákocskák-bolhácskák jelentek meg az akváriumban. Betettem az akváriumba egyetlen boraras brigit, hátha összecsipegeti a váratlan vendégeket. Így állunk:)
 
Csináltam tetőt az akváriumra. Egy maradék plexi lapot szabtam szanaszét. Az a kis beugró a lámpa miatt van a tetőn. Kicsit karcos, kicsit pontatlan, de remélem azért jó lesz. Este tudom rápróbálni:) f6a61dd8a3b78579854fc5b499588bde.jpg
 
Szasztok,
Van még pár szál/tő/csomó Limnobium laevigatum egy olyan akvában, amit épp bontani készülök. Arra gondoltam, hogy a garnélák megköszönik, ha nem világítok rájuk telibe, a víznek viszont jót fog tenni a plussz növény, mert most az a csipet riccia és a némi weeping nem egy nagy durranás.
Peték még megvannak. Helyzet rendben:)
 

Attachments

  • crs2.jpg
    crs2.jpg
    54 KB · Megtekintések: 0
Én is próbáltam tetőt csinálni hobbi plexiből de sajnos nekem is hasas lett néhány napon belül. Nem tudtam rájönni mitől. Én led-del világítok és az a fele is begörbült ami nem közvetlenül a ledszalag alatt volt. Miután leszedtem az akváriumról újra egyenes lett. Idővel feladtam és maradt a nyitott akvárium. Remélem neked jobban beválik a plexi.
 
Én is próbáltam tetőt csinálni hobbi plexiből de sajnos nekem is hasas lett néhány napon belül. Nem tudtam rájönni mitől. Én led-del világítok és az a fele is begörbült ami nem közvetlenül a ledszalag alatt volt. Miután leszedtem az akváriumról újra egyenes lett. Idővel feladtam és maradt a nyitott akvárium. Remélem neked jobban beválik a plexi.
Engem tényleg nem zavar. Nem tökéletes, de legalább nem zárja le teljesen az akvárium tetejét, tud szellőzni. Sokkal jobban már nem fog meghajlani, mert eleve csak 18cm x 16cm az egész, szóval karikába nem tud hajlani:) Marad az akvárium tetején:)
 
Ma észrevettem egy minigarnélát az akváriumban. Csak egy nagyon rossz képet sikerült csinálni róla, de azért látszik, ott van.. :) (na meg jöjjön egy kép az akváról, általában ezt a képet nyújtja)
IMG_3086_v2.jpg snapshot.jpg
 
Még valami, ez a mohanevelő kupola projekt behalt, illetve mohával együtt vette meg tőlem valaki. Nem is tetszett igazán és nem is volt neki most hely. Hozzá kell tennem, hogy nem foglalkoztam vele túl sokat. Ha metszettem volna a mohát akkor lehet, hogy félgömbbé erősödött volna.
Korábbi postban mutattam ezt a kínai kütyüt, amiben lehet mohát nevelni. Na most egyelőre nem érzem, hogy ebből valami fantasztikus dolog lesz, de jelenleg így néz ki:
mohak_p_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 
A helyzet változatlan, illetve a márciusban észlelt 1db garnélából lett mostanra kb 20-30 és úgy látom, hogy már két alom is van, mert láttam újabb kicsiket. Így viszont kicsit aggódom, mert ebben a pici akváriumban nem szívesen tartok ennyi garnélát. A sorsukról hamarosan döntenem kell. (vagy átteszem őket az egy méterrel arrébb lévő növényes akváriumba vagy próbálok gazdát találni nekik)
 
update: a kínai szűrő feladta a szolgálatot. Volt egy áramszünet, aminek hatására a szűrő csövében vízáramban lévő víz leapadt. Felszívni viszont már nem volt elég ereje újra, így csak pörgött-pörgött, de újabb "hűtővíz" nem érkezett. Ezáltal a kütyü felmelegedett és off. Legalábbis erre tudok gondolni, mert az áramszünetről tudok és amire hazaértem addigra nem ment a szűrő, csak rohadt forró volt. Szerencsére elég hamar be tudtam állítani egy levegőztetőt, így a garnéláknak semmi bajuk nem lett, mire új szűrőt szereztem be.
Ez az új szűrő egy mini belső szűrő, viszont annyival jobb az akasztós kínainál, hogy beszívja a levegőt és vízbelöki azt.
Nem ma történt, de az akvárium naplójába való sztori volt. Mindenkit lebilincselt gondolom.
Üdv :D
 
Back
Oldal tetejére