• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Milyen halat válasszak?

Értettem én a célzást, hogy nagyobb akvárium kell. :)
Egyáltalán nem célzásnak szántam, simán csak nem értelmeztem a méretet (60*30*35-nek láttam). Semmi baj ezekkel a kisebb méretű akváriumokkal!(y)
Persze egy picit nagyobb, mondjuk 20.000 literest tehetnél a nappalidba...:ROFLMAO:
 
Egyáltalán nem célzásnak szántam, simán csak nem értelmeztem a méretet (60*30*35-nek láttam). Semmi baj ezekkel a kisebb méretű akváriumokkal!(y)
Persze egy picit nagyobb, mondjuk 20.000 literest tehetnél a nappalidba...:ROFLMAO:
Vettem lottót... ;)
 
Hmm... Nehéz lesz így választani. Mostmár nem csak a Boraras Brigittae, hanem a Danio erythromicron is tetszik.
Este kikérem a család véleményét a témában (a döntés egy 2 és 4 éves kezében van). :D
 
Nah lassan indul a mandula, és megint felmerült bennem egy kérdés.
Pontylazacos 240 literes akvárium, de lesz egy csapat cory és egy csapat Oto, illetve egy pár törpesügér.

Mi lenne az ideális menetrend a halfajták betelepítését illetően?
Én arra gondoltam, hogy először a Cory csapat, utána az Otok, aztán a neonok, majd serpa lazacok, utána baltahasúak és csak a legvégén a törpesügérek. Vélemény?
(Ez a folyamat így kb karácsonyig eltart. :) )
 
Nah lassan indul a mandula, és megint felmerült bennem egy kérdés.
Pontylazacos 240 literes akvárium, de lesz egy csapat cory és egy csapat Oto, illetve egy pár törpesügér.

Mi lenne az ideális menetrend a halfajták betelepítését illetően?
Én arra gondoltam, hogy először a Cory csapat, utána az Otok, aztán a neonok, majd serpa lazacok, utána baltahasúak és csak a legvégén a törpesügérek. Vélemény?
(Ez a folyamat így kb karácsonyig eltart. :) )
telepités után az ottok mehetnek bele, utánna 1hétre kb a többi, és énis legutoljára raknám a sügiket [emoji4] [emoji4] [emoji4] [emoji4]
 
Én arra gondoltam, hogy először a Cory csapat, utána az Otok, aztán a neonok, majd serpa lazacok, utána baltahasúak és csak a legvégén a törpesügérek. Vélemény?
Szerintem jó lesz. Kezdtem már én is corykkal 7 éve és még van belőle túlélő;)
 
Nah lassan indul a mandula, és megint felmerült bennem egy kérdés.
Pontylazacos 240 literes akvárium, de lesz egy csapat cory és egy csapat Oto, illetve egy pár törpesügér.

Mi lenne az ideális menetrend a halfajták betelepítését illetően?
Én arra gondoltam, hogy először a Cory csapat, utána az Otok, aztán a neonok, majd serpa lazacok, utána baltahasúak és csak a legvégén a törpesügérek. Vélemény?
(Ez a folyamat így kb karácsonyig eltart. :) )
Coryk csak akkor, ha már minden rendesen meggyökerezett! Otokkal kezdj szerintem, és nem kell ennyire lépésenként, mehetnek a fajok kettesével. A sügérek szerintem is a végén.
 
Jogos, cory túr, valamiért ezt kihagytam a számításból. :)
Azért raktam előre, mert talán ez a faj a legelpusztíthatatlanabb.

Megy akkor a 8-10 Oto elsőnek. Csak jól érzik már magukat nagy akváriumban, hiába pici halak. :)

Ennyire óvatosan meg azért akartam, hogy a sok hallal nehogy hirtelen nagyon megterheljem az akvárium már beállt egyensúlyát... Azért ha belerakok 25 neont meg 12 serpalzacot, ott keletkezik kaka rendesen egyik pillanatról a másikra. :)
 
Azért ha belerakok 25 neont meg 12 serpalzacot, ott keletkezik kaka rendesen egyik pillanatról a másikra.
A serpákat nem ismerem, de a 25 neon terhelése minimális, egy 240-es akváriumban meg sem kell említeni. Egy túletetéssel többet tudsz rontani a vízen, mint a 25 neon.
 
Növényes akvárium esetén csak törpesügerek jöhetnek szóba ? pl Yellow nem ? Díszhal.infón azt írják hogy 100 literre már mehet 1 pár, vagy inkább csapatban érzik jól magukat ? 112 literesbe menne, 6db Neon 1 sziámi algaevő meg 1 xifó mellé.
 
Hmm... Nehéz lesz így választani. Mostmár nem csak a Boraras Brigittae, hanem a Danio erythromicron is tetszik.
Este kikérem a család véleményét a témában (a döntés egy 2 és 4 éves kezében van). :D
Hát, miután felvetetted ezt a témát, egy külföldi oldalon utána néztem a nano halaknak... (mert hogy nekem Kubtai-ok vannak, ami GA-ba vettem jó két hete)
Amiket itt leírtál, nos...
A Borarast 30x45-ösbe ajánlja Boraras brigittae – Mosquito Rasbora (Rasbora urophthalma brigittae) — Seriously Fish
, a Daniot meg 60x30-asba Celestichthys erythromicron (Microrasbora erythromicron, Danio erythromicron) — Seriously Fish
, ezek a minimumok...
Még az endler guppira is azt írja, hogy 45x30x30-as akiban tartható...
Gyakorlatilag fogalmam sincs mire lehetne lecserélni a Kubotai-okat... :(
 
Sziasztok! A kèrdèsem a következő lenne hozzátok :
3 hete üzemelő 30literes növènyesbe melyik halat ajánlanátok?
-Galaxy Razbóra
-Amanda Lazac
-Boraras Brigittae ??
Aquatic nature aljzat, RO víz vissza sózva. A választ köszönöm!:)
 
Sziasztok !
Lehet hogy nem ide való a kérdés de egy próbát megér ;) jelenleg van az aksiban egy kis csapat zöld neon ill. egy kis csapat endler guppi. meg kb 100-120 sakura garnéla ! Párom szeretne egy bettát ! Viszont félek hogy levadássza a garnikat !
 
Back
Oldal tetejére