• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Milyen halat válasszak?

Köszi az infót! Ez alapján kb. 15db 2cm-es hal fér még el, vagy egy kicsit több, mert a szűrést nem tudnák ennyivel letérdeltetni, az tuti.
Igen, a növényes akváriumokban használt szűrés jóval komolyabb, mint a sima halas akváriumokban. Ugyanakkor nem szabad elfelejteni, hogy ez a szűrés a 0,0000000 mg/l-es ammóniaszint tartásáért van, hiszen ha ez eléri a mérhetőt (vagy talán még annyit sem), jön az algásodás. Nem feltétlenül érdemes tehát a "normál" mennyiségnél több halat beletenni egy brutál szűrésű növényesbe sem, még ha Ők teljesen jól is éreznék magukat.
 
Helló!

Kicsit bajban vagyok. A régi akiból rám maradt 2db botia (szerintem macracantha) és adott egy új aki növényekkel, garnélákkal. Az interneten olvasgatva viszont valaki szerint a botiái jól elvoltak a lakókkal, viszont olvastam olyan rémtörténeteket is, hogy lerágták a növényt, felturták a talajt, órásira megnőtt (elég régóta olyan 6-7 centi körüli a méretük) vagy éppen a garnélákat is eledelnek nézték. Szóval mindenki mást mond, én meg nem tudom mit kezdjek velük. A halakkal eddig is megvoltak, a kitúrt növények még a legkisebb baj, a garnélákat féltem a legjobban. Szerintetek?
 
Nekem voltak botiáim, RC-kkel , de igazat megvallva amint meghoztam az utóbbiakat , egyből elbújtak a magas fűben és nem is láttam őket, csak néha vízcserekor, és mikor szét lett bontva az akvárium. Azt sajna nem tudom, hogy mi lehet a garnikkal, ha nincs elég búvóhely. Botiák viszont nálam nem túrták ki a növényeket, pedig 8-10 centisek voltak. Ha biztosra akarsz menni akkor eladod, ajándékozod őket és inkább valami kinövésű halat raksz melléjük, viszont van rá esély, hogy szaporulatot így is megeszik.
 
Szóval ha beteszem megnézni mennyire rosszalkodnak, esetleg közben keresek egy új gazdát nekik, addig nagy valószínűséggel nem fog elszabadulni a pokol? :)
 
Szóval ha beteszem megnézni mennyire rosszalkodnak, esetleg közben keresek egy új gazdát nekik, addig nagy valószínűséggel nem fog elszabadulni a pokol? :)

ez egy egeszen pozitiv felteves a reszedrol :D, de egy berendezett növényesben szerintem nem sok keresnivalója van egy botiának, hacsak nem annyi, hogy elfogyasztja a csigaszaporulatot. több lesz az idegeskedes mint az öröm és akkor még a garnélákról nem is esett szó, hogy a végén persze mindig ők húzzák a rövidebbet. :( ajándékozd el őket, !jó helyre, ha tanácsolhatom.
 
Köszönöm a válaszokat. Az egyik botiámnak 4 csíkja is van (és nem olyan sárgák), de egyedül a macracantha amire hasonlítanak. Vagy sikerült valami új fajt felfedeznem? :D

Mindenesetre akkor kénytelen leszek megválni szegényektől, pedig biztos élvezték volna az új helyen.
 
Sziasztok! Szerintetek 112 literes akváriumban jól mutatna 25-30 galaxy razbóra, vagy túl kicsik egy ekkora akváriumba? Idáig csak kis akváriumban láttam őket, de nagyon tetszik, hogy mozgékonyak, és csapatban úsznak. Vörös neonokat cserélném le rájuk... :) Növény van bőven az akváriumban.
 
Sziasztok! Szerintetek 112 literes akváriumban jól mutatna 25-30 galaxy razbóra, vagy túl kicsik egy ekkora akváriumba? Idáig csak kis akváriumban láttam őket, de nagyon tetszik, hogy mozgékonyak, és csapatban úsznak. Vörös neonokat cserélném le rájuk... :) Növény van bőven az akváriumban.
JÓL! :)
 
Sziasztok azt szeretném megkérdezni hogy egy növényes akiba milyen halakat ajánlotok amik nem zabálják a növényeket és csoportban úszkálnak,színesek.(100l-es az aki)
 
Sziasztok azt szeretném megkérdezni hogy egy növényes akiba milyen halakat ajánlotok amik nem zabálják a növényeket és csoportban úszkálnak,színesek.(100l-es az aki)

Pontylazacok, razbórák, márnából egy két fajta, törpe coryk, oto, törpsügér.
 
Sziasztok azt szeretném megkérdezni hogy egy növényes akiba milyen halakat ajánlotok amik nem zabálják a növényeket és csoportban úszkálnak,színesek.(100l-es az aki)
Halak Green Aqua
Ezek közül szinte mindegyiket,de ha garnélákban is gondolkodsz akkor csak is 2-3 cm növő fajokat keress kis szájjal :D
 
Az az egy riaszt vissza, hogy elég félénkek, és nehogy az legyen, hogy elbújnak. De teszünk egy próbát. :)
Nálam az "unokatesók", a kéksávosak voltak-vannak, de szinte sohasem látom őket. Keress rá, hátha találsz olyan akváriumot, ahol bátrak, és onnan kérj infókat.
 
Sziasztok!
30x30x35-ös akváriumba gondolkodom a halak kiválasztásán. A család szivárványos guppit (max 4 db) szeretne, viszont tartok attól, hogy azok túl nagyok lennének. Én inkább boraras brigittae-t szeretnék.A kérdésem, hogy ebből mennyit ajánlanátok úgy, hogy garnélát is szeretnék tenni bele (10 db red cherry-t).
 
Sziasztok!
30x30x35-ös akváriumba gondolkodom a halak kiválasztásán. A család szivárványos guppit (max 4 db) szeretne, viszont tartok attól, hogy azok túl nagyok lennének. Én inkább boraras brigittae-t szeretnék.A kérdésem, hogy ebből mennyit ajánlanátok úgy, hogy garnélát is szeretnék tenni bele (10 db red cherry-t).
Nálam vörös karcsú díszmárnák vannak (4 cm körüli a kifejlett méretük), és nagyon szép, élénk, játékos halak. Vannak garnélák is pár hete, de még sosem láttam, hogy bántották volna őket.
 
Back
Oldal tetejére