• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Milyen halat válasszak?

Még az Endlerek is?

Endlerekkel kapcsolatban én is azt tudom mondani, hogy dús növényzet mellett pár garnéla fel tud nöni, akkor, ha csak hímeket tartasz.

De endler és endler között is hatalmas külöbségek vannak, sok endler már nagyon "hagyományosGuppi"-genetikás. Nálam van, akik egykorúak, és az egyik ca 30%-kal nagyobb, mint a testvére.

Tapasztalat: Nálam ca egy évig volt 30 literben 5 endler-fiú, és kék naocaridinák. A garnikból még el is tudtam adni, annyi megmaradt.
 
Az endlerekkel kapcsolatban nincsenek is annyira aggályaim... a nejem most közölte, hogy endler??! Azok sz...ul néznek ki..😅😃😃
Kicsik, láthatatlanok és nem olyan színesek mint a normál guppik....😬
Gondolkodom egy csapat nanohalacskán is, de ami igaz, igaz, messze nem olyan látványosak, mint egy csapat guppi vagy platti.
 
Az endlerekkel kapcsolatban nincsenek is annyira aggályaim... a nejem most közölte, hogy endler??! Azok sz...ul néznek ki..😅😃😃
Kicsik, láthatatlanok és nem olyan színesek mint a normál guppik....😬
Gondolkodom egy csapat nanohalacskán is, de ami igaz, igaz, messze nem olyan látványosak, mint egy csapat guppi vagy platti.
Akkor nincs más hátra, ketté kell osztanod az akváriumot:)
 
Kicsik, láthatatlanok és nem olyan színesek mint a normál guppik....
A garnélabarát halak közül pedig szerintem az endlerek a legszínesebbek. Külön jó, hogy mindenféle színben kaphatóak, vannak párducmintások, sima pirosak, fekete-narancsok. Milyen endlereket mutattál neki? o_O

A gömbhal egyébként nem eszi a garnikat?

Khuli (dornaugen)?

Ami még érdekes: Aplocheilichthys luxophtalmus, kölle zooban lehet kapni (legalábbis a rheini-ban).
 
A garnélabarát halak közül pedig szerintem az endlerek a legszínesebbek. Külön jó, hogy mindenféle színben kaphatóak, vannak párducmintások, sima pirosak, fekete-narancsok. Milyen endlereket mutattál neki? o_O

A gömbhal egyébként nem eszi a garnikat?

Khuli (dornaugen)?

Ami még érdekes: Aplocheilichthys luxophtalmus, kölle zooban lehet kapni (legalábbis a rheini-ban).
Szép endlert mutattam neki...pont attól a tenyésztőtől, ahol a pinoy scalarok is vannak.
De valóban, kicsik az endlerek.
Volt két gömbhal is benne, de nem igazàn làttam, hogy piszkàltàk a garnikat.
 
ahol a pinoy scalarok is vannak.
Fájdítsd csak a szívem, hogy idönként meg-megemlíted. :p

Volt két gömbhal is benne, de nem igazàn làttam, hogy piszkàltàk a garnikat.
Ahh, közben megfeledkeztem arról, hogy bontásra került az akvárium, és már más szempontok alapján keresel új halat. :)

Mèg gondolkodtam a Pseudomugil fajokon is.
Régen én is szemeztem velük, mert sokan azt írták, hogy elvannak mellettük a garnélák. Végül sehol sem volt a közelben, a német online-shopokban meg nem voltak szépek.

Mivel kicsit nagyobbak, mint az endlerek, szerintem a kisgarnikat mindenféle gond nélkül bezabálják... Akármit választasz, majd ird le kérlek a tapasztalatodat!
 
Fájdítsd csak a szívem, hogy idönként meg-megemlíted. :p


Ahh, közben megfeledkeztem arról, hogy bontásra került az akvárium, és már más szempontok alapján keresel új halat. :)


Régen én is szemeztem velük, mert sokan azt írták, hogy elvannak mellettük a garnélák. Végül sehol sem volt a közelben, a német online-shopokban meg nem voltak szépek.

Mivel kicsit nagyobbak, mint az endlerek, szerintem a kisgarnikat mindenféle gond nélkül bezabálják... Akármit választasz, majd ird le kérlek a tapasztalatodat!
Rendben...bàr, ha jòl tudom a furcatak meg gertrudaek ugràlòsak...az akva meg nem fedett. Na mindegy, nem nyavajgok tovàbb.

Azért mondtam a pinoy scalarokat...😬
Igazi mocsok vagyok tudom...😁😁
 
Sziasztok segítséget kérnék,hogy ki milyen halat tenne 112 literes akimba..jelenleg 10 zöld razbora,7 gyémantfejű neon,4 amano,3 kék garnéla és 3 Otto a lakója..
 

Attachments

  • 83E6CB9D-DAE0-4216-B55F-E1E05D2FAED8.jpeg
    83E6CB9D-DAE0-4216-B55F-E1E05D2FAED8.jpeg
    283.6 KB · Megtekintések: 35
Rendben...bàr, ha jòl tudom a furcatak meg gertrudaek ugràlòsak...az akva meg nem fedett. Na mindegy, nem nyavajgok tovàbb.

Azért mondtam a pinoy scalarokat...😬
Igazi mocsok vagyok tudom...😁😁
Nálam anno nem tamburinoztak a gertrudaek.
Szerintem azokkal bátran bepróbálkozhatsz.

Plattykból, ha korall, vagy vérplattiból raksz be egy csapatot, azokkal sem lősz mellé. A többi fajtársaikhoz képest elég mamlaszok.
 
Nálam anno nem tamburinoztak a gertrudaek.
Szerintem azokkal bátran bepróbálkozhatsz.

Plattykból, ha korall, vagy vérplattiból raksz be egy csapatot, azokkal sem lősz mellé. A többi fajtársaikhoz képest elég mamlaszok.
A vitorlás nekem is tetszik , de a garnélák miatt nem lehet nálam ..a kalaszhalakkal nincs szerencsém
 
,4 amano,3 kék garnéla és 3 Otto
Elsö körben érdemes lenne ezt a hármat minimum 6-6 före kiegészíteni, kék garnélálából esetleg még többet.

Èn egyébként más fajta halat már nem raknék, szerintem 112 literben 3 különbözö hal elég.
Ha nagyon nem bírnék magammal, és mindenképpen ki akarnam egészíteni még egy fajta hallal, akkor 6 endler guppit tennék még bele.
 
Azóta megérkezett a második posta a green aquatol 😁
Jó lesz ez, már csak nőniük kell kicsit 👍🙂
Látom a már bent lévő halak szépen idomítva vannak 😂
Én neonból pakolnék még bele, vagy mondjuk vmi hadonló kaliberű pontylazacot, fekete fantom, rózsalazac, ilyesmit.
 
Nálam anno nem tamburinoztak a gertrudaek.
Szerintem azokkal bátran bepróbálkozhatsz.

Plattykból, ha korall, vagy vérplattiból raksz be egy csapatot, azokkal sem lősz mellé. A többi fajtársaikhoz képest elég mamlaszok.
Akkor gondolod a plattyk nem tizedelnék nagyon a garnéla állományt?
Hajlanék feléjük...nem volt plattynk vagy 15 éve...
Az akva nem fedett, félek a gertrudeak kiugrálnak...
 
Akkor gondolod a plattyk nem tizedelnék nagyon a garnéla állományt?
Hajlanék feléjük...nem volt plattynk vagy 15 éve...
Az akva nem fedett, félek a gertrudeak kiugrálnak...
A korall plattyk és a vér plattyk is kisebb termetűek, lassabban szaporodnak, és nem olyan vehemensek.
Sajnos csak ritkán kapni boltokban, inkább tenyésztőknél lenne érdemes megpróbálnod.
Nekem kikopott a tenyészállományom, de majd újra akarom indítani (vér), mert csodásak.
 
Back
Oldal tetejére