• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Milyen halat válasszak?

Sziasztok.
Vízkeménységem 19 NK Ph 7,5. 112 l-es az aksim. Van hal ami szereti az ilyen kemény vizet, mert ahogy nézem a részleteket a halakról, mind a kevesebb értékben írnak a tartásukról.
Vagy csökkentsem valahogy az értékeket?
 
Sziasztok.
Vízkeménységem 19 NK Ph 7,5. 112 l-es az aksim. Van hal ami szereti az ilyen kemény vizet, mert ahogy nézem a részleteket a halakról, mind a kevesebb értékben írnak a tartásukról.
Vagy csökkentsem valahogy az értékeket?
Szia!
Ha nem akarsz vizet lágyítani, akkor az alábbiak közül választhatsz:
- afrikai sügérek
- elevenszülő halak
- néhány kalászhal faj (ezek viszont igényesek a vízminőségre és oxigéntartalomra)
Általában a legtöbb akváriumi hal elviseli a csapvizet is, bár ez nem ideális számukra. Ha növényezni is szeretnél, akkor viszont erős kompromisszumokra kényszerülsz a növények kiválasztásánál.
 
Szia!
Ha nem akarsz vizet lágyítani, akkor az alábbiak közül választhatsz:
- afrikai sügérek
- elevenszülő halak
- néhány kalászhal faj (ezek viszont igényesek a vízminőségre és oxigéntartalomra)
Általában a legtöbb akváriumi hal elviseli a csapvizet is, bár ez nem ideális számukra. Ha növényezni is szeretnél, akkor viszont erős kompromisszumokra kényszerülsz a növények kiválasztásánál.
Köszi a választ.
 
Sziasztok.
Félcsőrös csukáról érdeklődnék. Azt írják, szereti ha egy kicsit sós a víz. Akkor milyen halakkal tartható együtt? Vagy ha nem teszek sót a vízbe?
 
Sziasztok.
Félcsőrös csukáról érdeklődnék. Azt írják, szereti ha egy kicsit sós a víz. Akkor milyen halakkal tartható együtt? Vagy ha nem teszek sót a vízbe?
Pont ezeket a halakat néztem én is ki az akváriumba. A boltot felhívtam és nem egyértelmű választ kaptam erre. Ezért nálam is releváns az a kérdés, hogy mi van, ha nem teszek sót a vízbe?
 
Illetve még az lenne a kérdésem, ha veszek neonhalakat, értelemszerűen kisebbeket lehet kapni a boltokban, akkor azokat bánta fogja a félcsőrös csuka?
 
Milyen olyan boraras brigi méretű hal van, ami nem piros, viszont színes és nem bántja a garnikat. És nem endler guppi
Szerintem a bébigarnikat mindegyik hal megeszi (kivéve alga és növényevők), amíg befér a száján. A zöld neon is, ami már van az üvegben, szóval innentől kicsit máris sántít a dolog :)
Mi a helyzet a többi Borarassal? Naevus, maculatus, merah, uropthalmoides?
 
Szerintem a bébigarnikat mindegyik hal megeszi (kivéve alga és növényevők), amíg befér a száján. A zöld neon is, ami már van az üvegben, szóval innentől kicsit máris sántít a dolog :)
Mi a helyzet a többi Borarassal? Naevus, maculatus, merah, uropthalmoides?
Végső soron mind piros. Az őszi éjjelben a sok piros mellett nem mutatnának
 
Sziasztok!

Kicsit nem ide illő kérdésem lenne..Vannak icipici galaxy razbórák, 1-2 hetesek, meg icipici garnélák,szintén 1-2 hetesek.. Ha folyékony növénytápozni kezdek,attól lehet bajuk?
Low-tech akvárium,co2 nélkül. Most nincs algám,vagyis ami van,az kezelhető mennyiség, viszont a növenyek +tápanyagot igenyelnének,bár van táptalaj..
A másik kérdés pedig,hogy a világítás intenzitását emeljem,ha növénytápozni kezdek? Most olyan 30 lumen/liter..

Köszi előre is!
 
Sziasztok! Kongó lazacról van valakinek tapasztalata? 245l be akarnék 10db ot!
200 literbe tartottam korábban egy 10-es csapatot. Jól elvoltak, igazi csillogó, strapabíró banda volt. De mikor menőttek és elég erősek lettek, elkezdtek legelni, rágcsálni. Ha félted a növényeidet lehet nem a legjobb választás növényes akváriumba. De ha csak nekik van berendezve egy akvárium, és nem a növényzet a fő dísz benne akkor jó választás ez a fajta.
 
Back
Oldal tetejére