• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Milyen halat válasszak?

Mit tudnál ajánlani? (Mondjuk ami 30 literbe is belefér?:oops:)

Neonokat semmiképpen sem. A neonnak hosszú akvárium kell, amiben nagy rajban tud fel s alá úszni. Csak azért írom, mert olvastam ez előző posztod. Ekkora akváriumba nehéz halat ajánlani a garnélák mellé. Ha nekem lenne ilyen méretű akváriumom, nem tennék bele halat.
 
Neonok semmiképpen sem. A neonnak hosszú akvárium kell, amiben nagy rajban tud fel s alá úszni. Csak azért írom, mert olvastam ez előző posztod. Ekkora akváriumba nehéz halat ajánlani a garnélák mellé. Ha nekem lenne ilyen méretű akváriumom, nem tennék bele halat.
Jaaah! Neonok vannak, de 110 literben;) A 30-asba lehet egy pár dario dario megy, vagy szivarvanyos guppi 3-4 fiu
 
Sziasztok!
Ma indítottam 30 literes aksimat dennerle külső akasztós szűrő illetve egy 24 wattos lámpa segítségével. A talaj szintén dennerle, a növényeket a GA segítségével vállasztottam. A lényeg.....10 db galaxy razbóra,10 db red sherry amit szeretnék. Mit ajánlanátok még ami beleférne ebbe a kis aksiban és hasznos tagja lenne? Illetve az álltalam vállasztott halak,garnélák megfelelőek lehetnek?
 
Sziasztok!
Ma indítottam 30 literes aksimat dennerle külső akasztós szűrő illetve egy 24 wattos lámpa segítségével. A talaj szintén dennerle, a növényeket a GA segítségével vállasztottam. A lényeg.....10 db galaxy razbóra,10 db red sherry amit szeretnék. Mit ajánlanátok még ami beleférne ebbe a kis aksiban és hasznos tagja lenne? Illetve az álltalam vállasztott halak,garnélák megfelelőek lehetnek?
Szia Karesz!
Szerintem ne siess és ne kapkodj! Várd meg, hogy beálljon az akvárium és a szűrés! (Ez még baktérium kultúrák használata mellett is legalább 2-3 hét.) Ha már nincs ammónia és stabilak a vízértékek, akkor a mért értékek alapján érdemes megnézni, hogy milyen halaknak felel meg.
 
Sziasztok!
Ma indítottam 30 literes aksimat dennerle külső akasztós szűrő illetve egy 24 wattos lámpa segítségével. A talaj szintén dennerle, a növényeket a GA segítségével vállasztottam. A lényeg.....10 db galaxy razbóra,10 db red sherry amit szeretnék. Mit ajánlanátok még ami beleférne ebbe a kis aksiban és hasznos tagja lenne? Illetve az álltalam vállasztott halak,garnélák megfelelőek lehetnek?

3-5 Otocinclus mehet még bele tisztogatni.
 
Sziasztok,
légyszi mondjatok nekem olyan halakat amelyek nem veszélyesek a garnéla ivadékokra: boraras brigittae körüli méretben :) kicsit lehet nagyobb ha nem kajálja be a kis crs-eket
 
Sziasztok!
Új 80 liter körüli akváriumot tervezünk, sok növénnyel, gyökerekkel és palás kőzetekkel.
Berendezés a jelenlegi terveink szerint:
- Eheim Biopower 160 akváriumi belső szűrő, 550 liter/óra
- SunSun HDD-600B akvárium világítás 2x24W T5
- XiLong AT-700 automata akvárium fűtő 50W

Tervezett halak:
1 pár törpe gurámi
5-6 db Kéksávos törpedánió
5-6 db Gyöngy dánió
2 db kisméretű algaevő (még nem tudom melyik faj legyen, várnám a tippeket)
esetleg valamilyen kisebb fenéklakó halfaj 2-3 db

Szerintetek ekkora akvárium, ilyen felszereltséggel megfelelő a fenti halaknak? Nem szeretném túltelepíteni az akváriumot, szívesen veszem a véleményeteket a halválasztásról, a mennyiségükről és a berendezésről is :)
 
Utoljára módosított:
Szerintetek ekkora akvárium, ilyen felszereltséggel megfelelő a fenti halaknak? Nem szeretném túltelepíteni az akváriumot, szívesen veszem a véleményeteket a halválasztásról és a berendezésről is

Bőven vállalhatsz be még halat. Nagyon leegyszerűsítve: ahány liter víz, annyi centi hal. A te listádon a halak nagyjából 50 cm :)
Növényes aksikban általában mutatósabbak az egy fajta, de legalábbis hasonló méretű halak. Ezért én a gurámikat megfontolnám. Tapasztalatom nincs velük.
A gyöngy dániókkal itt a fórumon többnyire galaxy razbóraként emlegetve találkozhatsz. Ők eléggé bujkálós halak, de láttunk már nem egy ellenpéldát is. Nem szeretik a kemény vizet. Nagyobb létszámban bátrabbak, jobban érzik magukat.
Algák ellen az amano garnéla a bajnok.
Algázó halnak jámborsága és mérete miatt közkedvelt az Otocinclus Affinis. Ők is jobban kedvelik a lágyabb vizet.
Más - nagyobb méretű - algázót a berendezésednek/talajodnak megfelelően merj választani (túrnak).

80 liter körüli akváriumot tervezünk, sok növénnyel
Ha ezt fenntartod, kevés lesz a szűrésed. Sokat kell majd küzdened az algákkal.
Ha mindenképp Biopower, akkor inkább a NAGYOBB, de szerintem fontold meg a külső szűrőt (min.5% szűrőanyaggal, ami esetedben 4 liter) is. Sok szempontból praktikusabb is a külső.
A linkelt shopban a szűrőknél meg van adva a Green Aqua ajánlás is, abban bízhatsz.

A világítás elég lesz egy erős low tech aksihoz, talán még egy kis CO2 is belefér majd (ha fejlesztesz idővel). Sok növény közül tudsz majd válogatni.

Berendezéshez véleményeket csak fotók alapján tudunk mondani :) ;)
 
Bőven vállalhatsz be még halat. Nagyon leegyszerűsítve: ahány liter víz, annyi centi hal. A te listádon a halak nagyjából 50 cm :)
Növényes aksikban általában mutatósabbak az egy fajta, de legalábbis hasonló méretű halak. Ezért én a gurámikat megfontolnám. Tapasztalatom nincs velük.
A gyöngy dániókkal itt a fórumon többnyire galaxy razbóraként emlegetve találkozhatsz. Ők eléggé bujkálós halak, de láttunk már nem egy ellenpéldát is. Nem szeretik a kemény vizet. Nagyobb létszámban bátrabbak, jobban érzik magukat.
Algák ellen az amano garnéla a bajnok.
Algázó halnak jámborsága és mérete miatt közkedvelt az Otocinclus Affinis. Ők is jobban kedvelik a lágyabb vizet.
Más - nagyobb méretű - algázót a berendezésednek/talajodnak megfelelően merj választani (túrnak).

Ha ezt fenntartod, kevés lesz a szűrésed. Sokat kell majd küzdened az algákkal.
Ha mindenképp Biopower, akkor inkább a NAGYOBB, de szerintem fontold meg a külső szűrőt (min.5% szűrőanyaggal, ami esetedben 4 liter) is. Sok szempontból praktikusabb is a külső.
A linkelt shopban a szűrőknél meg van adva a Green Aqua ajánlás is, abban bízhatsz.

A világítás elég lesz egy erős low tech aksihoz, talán még egy kis CO2 is belefér majd (ha fejlesztesz idővel). Sok növény közül tudsz majd válogatni.

Berendezéshez véleményeket csak fotók alapján tudunk mondani :) ;)

Köszi a segítséget! Kezdésnek nem akarok külső szűrőt venni (majd ha később fejlesztünk), a nagyobb belsőszűrőt megfontolom, nem szeretnék nagyon sokat bajlódni az algákkal :D
 
Köszi a segítséget! Kezdésnek nem akarok külső szűrőt venni (majd ha később fejlesztünk), a nagyobb belsőszűrőt megfontolom, nem szeretnék nagyon sokat bajlódni az algákkal :D

Ha a nagyobb belső árát kicsit megtoldod, akkor már kapsz használtan külsőt. Hidd el, hogy nem véletlenül ajángatja mindenki. ;)
 
Szerintetek ekkora akvárium, ilyen felszereltséggel megfelelő a fenti halaknak? Nem szeretném túltelepíteni az akváriumot, szívesen veszem a véleményeteket a halválasztásról, a mennyiségükről és a berendezésről is :)

Szia!

Nem akarlak már előre kiábrándítani, de szerintem egy ekkora halas akva belső szűrővel egy rémálom lesz. :(
 
Sziasztok!
Dennerle scapers flow esetleg nem lehetne megoldás? Egy akasztós ami a lettö közt egy kompromiszum lenne. Csak mert láttam hasonló nagyságu akváriumokon is ezt a szüröt.
 
Hali!

Nem szeretném túltelepíteni az akváriumot
Ez előrelátó gondolkodás. aqadvisor -> kukkants rá a halaiddal + user defined szűrő mondjuk 70L-hez beállítással. Az Eheimből a biopower 240 megy nálam, nem rossz szűrő, de őszintén szólva nem tudom, hogy mekkora akváriumhoz ajánlanám magában.o_O Legyen max. 60-70L, kisebbe meg bele sem fér a magassága miatt.:D
Én most néztem meg ezzel a progival kíváncsiságból mit dob ki az elképzelésedre, és eléggé határon jár.
Ezt a fűtő márkát inkább ne. Még az Atman is jobb. De ez csak szigorúan magán vélemény.
 
Utoljára módosított:
Sziasztok,
légyszi mondjatok nekem olyan halakat amelyek nem veszélyesek a garnéla ivadékokra: boraras brigittae körüli méretben :) kicsit lehet nagyobb ha nem kajálja be a kis crs-eket
Smaragd törpe razbóra /Danio erythromicron
danio_erythromicron2.jpg
Boraras Urophthalmoides
boraras2.jpg
Boraras merah
boraras3.jpg
Boraras micros
boraras-micros.jpg
Boraras maculatus
boraras5.jpg
Boraras naevus
boraras4.jpg


Gold Ring Danio / Danio tinwini

danio_tinwini2.jpg
Microrasbora kubotai
kubotai.jpg
 
Sziasztok.. légyszi mondjatok olyan halat ami jó Manado talajra, és nem túrja ki a növényeket és összeszedi az talajon lévő maradék halkaját..o_O
Illetve vettem neon halakat az aksiaba de eléggé elbújnak... mennyi idő kell nekik mire megszokják a fényt ? Ennyire zavarja őket:eek:
 
Back
Oldal tetejére