• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Milyen halat válasszak?

sziasztok!

Szeretném megkérdezni a véleményeteket a Foltosúszójú üveglazacról. Mennyire békés, csipkedésre hajlamos? Törpe gurámikkal, díszcsíkokkal és ékfoltos razbórákkal lenne közös aksiban.
 
Nálam rámentek a bébi sakurákra. Kb. vörösneon habitus.
Kár... A mostani scapeben jól nézne ki valami kék hal, csak sajnos nincs belőlük sok a jó méretben (neont nem szeretnék). 240 literbe bizony minimum 4 cm kell, de ha 5-6 cm, az se baj, viszont csak garnéla barát halak jöhetnek szóba. Valakinek valami ötlet, ami kapható is, és nem 6-800 Ft darabja? Esetleg valami élénkebb sárga is szóba jöhet.
 
Kár... A mostani scapeben jól nézne ki valami kék hal, csak sajnos nincs belőlük sok a jó méretben (neont nem szeretnék). 240 literbe bizony minimum 4 cm kell, de ha 5-6 cm, az se baj, viszont csak garnéla barát halak jöhetnek szóba. Valakinek valami ötlet, ami kapható is, és nem 6-800 Ft darabja? Esetleg valami élénkebb sárga is szóba jöhet.
Ibolyalazac? Ha kéket szeretnél.
 
Kár... A mostani scapeben jól nézne ki valami kék hal, csak sajnos nincs belőlük sok a jó méretben (neont nem szeretnék). 240 literbe bizony minimum 4 cm kell, de ha 5-6 cm, az se baj, viszont csak garnéla barát halak jöhetnek szóba. Valakinek valami ötlet, ami kapható is, és nem 6-800 Ft darabja? Esetleg valami élénkebb sárga is szóba jöhet.
Beni mit szólnál a Puntius conchonius fajhoz? Márnáid már voltak is, ebből láttam szép sárga színvariánst esetleg. Kéket nem nagyon tudok mit ajánlani ....
 
Kár... A mostani scapeben jól nézne ki valami kék hal, csak sajnos nincs belőlük sok a jó méretben (neont nem szeretnék). 240 literbe bizony minimum 4 cm kell, de ha 5-6 cm, az se baj, viszont csak garnéla barát halak jöhetnek szóba. Valakinek valami ötlet, ami kapható is, és nem 6-800 Ft darabja? Esetleg valami élénkebb sárga is szóba jöhet.
Esetleg Brachydanio albolineatus vagy Danio kyathit? Mindkettő kissé kékes. Nem tudom otthon lehet-e kapni őket.
 
Ibolyalazac? Ha kéket szeretnél.
Róla azt olvastam, hogy főleg élő kaját eszik, ragadozó szerű inkább, és csipkelődik a többiekkel is, gondolom a garnélákat is enné.

Vagy szép kék endlerek.Habár az meg kis termetű
Endlert régóta nézegetem, de igen, sajnos kicsi...

Beni mit szólnál a Puntius conchonius fajhoz?
Még sosem láttam a környéken a sima pirosat sem, valószínűtlen, hogy be tudnám szerezni.

Esetleg Brachydanio albolineatus vagy Danio kyathit?
Őket sem láttam még eladót, csak zebra dániót (van is), meg leopárd dániót.
 
Róla azt olvastam, hogy főleg élő kaját eszik, ragadozó szerű inkább, és csipkelődik a többiekkel is, gondolom a garnélákat is enné.

Ibolzalayacot (Boehlkea fredcochui) nem javaslom. Azt írják keverhető Knodus borkit -el. Nem tudom nekem melyik volt. Amíg kicsi (tipikus akváriumbolti méret) addig elfogadhatóan néz ki, de amikor megnőtt már kevésbé. Valamilyen szinten egy snecire hasonlított. Garnélákat (amano) nem bántotta.

Kirájlazacot sem javaslom. Ha jól gondolom, van Inpaichthys kerri super blue-m, legalábbis a hal így néz ki csak brutál kék (enyhén lilás). Idegbeteg egy hal. Kalászhalakat is néha próbálja megkergetni, de azok azért helyrerakják. Többi lazacnál csak azért nem probléma, mert azok sokkal gyorsabbak és körberöhögik.

Esetleg Rózsalazac? Vagy hasonló formájú társai?
 
Esetleg valamilyen Melanotaneia faj? Vagy egyeb mas lazac, peldaul fantomlazac, szerintem ök tök jol mutatnak együtt egy 8-as csapatban..
Fantomlazacot már láttam itt helyben, szivárványhalakat viszont nem, de gondolom Ők kicsit drágábbak is. Előbbit megfontolom...

Egy helybeli tenyésztőnél Ők érhetőek el: Simpsonichthys magnificus, Neon, Citromlazac, Lángvörös Pl, Ibolyalazac, Izzófényű, Fekete tetra, Császárlazac, Királylazac, Fekete neon, Fekete fantom, Áttetsző és Ferdénuszó, Zebradánió, Ékfoltos razbóra, Kolibrihal, Razbórából maculata, espei, brigittae, Nannostomus peru red.
Elsősorban Tőle vásárolnék, nem boltból...
 
Fantomlazacot már láttam itt helyben, szivárványhalakat viszont nem, de gondolom Ők kicsit drágábbak is. Előbbit megfontolom...

Egy helybeli tenyésztőnél Ők érhetőek el: Simpsonichthys magnificus, Neon, Citromlazac, Lángvörös Pl, Ibolyalazac, Izzófényű, Fekete tetra, Császárlazac, Királylazac, Fekete neon, Fekete fantom, Áttetsző és Ferdénuszó, Zebradánió, Ékfoltos razbóra, Kolibrihal, Razbórából maculata, espei, brigittae, Nannostomus peru red.
Elsősorban Tőle vásárolnék, nem boltból...
Akkor en a fantomlazacokbol vagy a ferdenuszokbol valsztanek, ha a helydben lennek. Ferdenuszoim meg nem voltak, de biztosan nagyon erdekesek, es szerintem szepek is csapatban, annak ellenere, hogy nem eppen szinesek, de szerintem gyönyöröen ragyognak a szineik, megfelelö körülmenyek között. Nalad ezzel nem lenne gond...:)
 
Sziasztok!

Most rendeltem meg az akváriumom, és a hozzátartozó tartozékokat.
A kérdésem az lenne, hogy milyen halat ajánlanátok bele és mennyit?

Amim lesz: 50*27*35cm(h*sz*m) akvárium, ami ha jól számoltam 47,25l. Üvegtetővel rendelkezik majd.
Szűrés: Tetratec EasyCrystal szűrő 300
Fűtés: Aquael GOLD 50W fűtés termosztáttal
Talaj: JBL MANADO 5 L
Fény: Azt terveztem, megkérdezem mit ajánl a kisállatkereskedő, de valami javaslat esetleg?
Sok élő növényt szeretnék, dúsan beültetve.
Lesz továbbá 1 római díszrom 13*7*14cm és egy "szikla" híd 19*7*7cm.

Amire gondoltam:
1 hím betta (őt már lefoglaltam a boltban)
8-10 vörösneon
3-4 törpe páncelosharcsa

Szerintetek ez igy jo lenne? Segítsetek kérlek.
 
Utoljára módosított:
Sziasztok!

Most rendeltem meg az akváriumom, és a hozzátartozó tartozékokat.
A kérdésem az lenne, hogy milyen halat ajánlanátok bele és mennyit?

Amim lesz: 50*27*35cm(h*sz*m) akvárium, ami ha jól számoltam 47,25l. Üvegtetővel rendelkezik majd.
Szűrés: Tetratec EasyCrystal szűrő 300
Fűtés: Aquael GOLD 50W fűtés termosztáttal
Talaj: JBL MANADO 5 L
Fény: Azt terveztem, megkérdezem mit ajánl a kisállatkereskedő, de valami javaslat esetleg?
Sok élő növényt szeretnék, dúsan beültetve.
Lesz továbbá 1 római díszrom 13*7*14cm és egy "szikla" híd 19*7*7cm.

Amire gondoltam:
1 hím betta (őt már lefoglaltam a boltban)
8-10 vörösneon
3-4 törpe páncelosharcsa

Szerintetek ez igy jo lenne? Segítsetek kérlek.
Túl sok halat szeretnél+sok növény+díszek. A neonokat és a harcsákat felejtsd el szerintem.
 
Sziasztok!

Most rendeltem meg az akváriumom, és a hozzátartozó tartozékokat.
A kérdésem az lenne, hogy milyen halat ajánlanátok bele és mennyit?

Amim lesz: 50*27*35cm(h*sz*m) akvárium, ami ha jól számoltam 47,25l. Üvegtetővel rendelkezik majd.
Szűrés: Tetratec EasyCrystal szűrő 300
Fűtés: Aquael GOLD 50W fűtés termosztáttal
Talaj: JBL MANADO 5 L
Fény: Azt terveztem, megkérdezem mit ajánl a kisállatkereskedő, de valami javaslat esetleg?
Sok élő növényt szeretnék, dúsan beültetve.
Lesz továbbá 1 római díszrom 13*7*14cm és egy "szikla" híd 19*7*7cm.

Amire gondoltam:
1 hím betta (őt már lefoglaltam a boltban)
8-10 vörösneon
3-4 törpe páncelosharcsa

Szerintetek ez igy jo lenne? Segítsetek kérlek.

Nagyobbitottam kicsit az akvariumon, 55*27*40cm lesz ami majdnem 60l.
 
Itt a szűrés lesz a szűk keresztmetszet, igazából szakaszosan kell úgyis betelepíteni, látod, hogy mikor jön algabumm vagy koszolódik el idő előtt a szűrőd, és akkor tudod: a túltelepítés határán vagy. :)

A manadot meg tényleg pikk-pakk széttúrják a coryk.
 
e
Sziasztok!

Most rendeltem meg az akváriumom, és a hozzátartozó tartozékokat.
A kérdésem az lenne, hogy milyen halat ajánlanátok bele és mennyit?

Amim lesz: 50*27*35cm(h*sz*m) akvárium, ami ha jól számoltam 47,25l. Üvegtetővel rendelkezik majd.
Szűrés: Tetratec EasyCrystal szűrő 300
Fűtés: Aquael GOLD 50W fűtés termosztáttal
Talaj: JBL MANADO 5 L
Fény: Azt terveztem, megkérdezem mit ajánl a kisállatkereskedő, de valami javaslat esetleg?
Sok élő növényt szeretnék, dúsan beültetve.
Lesz továbbá 1 római díszrom 13*7*14cm és egy "szikla" híd 19*7*7cm.

Amire gondoltam:
1 hím betta (őt már lefoglaltam a boltban)
8-10 vörösneon
3-4 törpe páncelosharcsa

Szerintetek ez igy jo lenne? Segítsetek kérlek.
Szia!

Üdv a forumon elöször is!
Azt irtad, hogy kb. 60 Liter lesz a vegsö terfogat, szerintem a vörös neonok sokkal inkabb mutatnak jol egy nagyobb akvariumban, persze, ha nagyon favorizalod öket, akkor nem lesz bajuk 60 literben sem. En megis inkabb valamilyen nanohalat javasolnek neked, valamilyen razborat vagy amandalazacokat, megtalalod itt a forumon, hogy melyek alkalmasak/javallottak ekkora meretben.
Ha Corydorasokat akarsz, szerintem a törpe coryk (C. pygmaeus) nem fogja bantani a Manado talajt.
Viszont, ha sok es dus növenyzetet szeretnel, akkor a vilagitassal ugy szamolj, hogy 0,5-0,6 W/l teljesitmenyre legalabb szükseged lesz, ahhoz, hogy egy jo kis low tech akvariumot müködtess. Kevesbe fenyigenyes fajokat kell összevalogatni az akiba, es nem lesz gond. Az alapszabalyokat, ha betartod, szep kis akvariumot tudsz összehozni. Sok van itt a forumon is, amiket lehet nezegetni, tanulni es ötleteket meriteni.:)
..es egy szemelyes tanacs, amit termeszetesen nem kell megfogadnod. Ha eltekintesz a diszrom es a sziklahid hasznalatatol, sokkal harmonikusabb, termeszetesebb kepet nyujthat a kis vizi elövilagod.;)
 
Utoljára módosított:
..es egy szemelyes tanacs, amit termeszetesen nem kell megfogadnod. Ha eltekintesz a diszrom es a sziklahid hasznalatatol, sokkal harmonikusabb, termeszetesebb kepet nyujthat a kis vizi elövilagod
Először én is ilyenekbe gondolkodtam, hogy milyen jól mutatna, aztán szerencsére nem vettem:D én is csatlakozok meleagris tanácsához;)

Jah, meg kincsesládát nyitogató búvár, csontváz is volt a listán :ROFLMAO::wtf:
 
Back
Oldal tetejére