• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Mi lehet ez?

Nigro

Alapító
Admin
Egy ügyfél jött be egy befőttes üveggel a kezében a minap. Hozott egy levél HC-t amin egy fekete pötty volt. Állítólag eszi a leveleket a kis rovar, ami rajta van. :shock:

vizibogar3.jpg


Ezen a képen jól látszik, hogy egy kockás lapra van helyezve a levélke és arányaiban milyen pici is ez a kis kártevő.

vizibogar2.jpg


A képek elég ramaty minőség... Egy kis digit mikroszkóppal készültek.
 
Egy hasonló nagyságú rovar a másik fórumról.Egy HC levélen van .Ugye tudjuk,mekkora egy HC levél?
Állítólag több ilyen van az akiban.
Globális felmelegedés,vagy mi a franc van??

canon%252520037.JPG
 
Holnap megkérdezem és jelentkezem ha kapok valami használható infót.
Én valami pókszabásúnak mondanám, a 8 ízeltláb, a 2 testtáj és a csápok hiánya miatt.
 
A vízben élő rovarok egy része a felszínre emelkedik légzéskor, más részük a test mikroszőrzetén vagy a szárnyfedő alatt (csíborok) a felszínről visz le magának levegőt. Mások vízi növények levegőtároló alapszövetéből (aerenchima) nyernek oxigént.

Tehát egy olyan rovar (pók?) lehet, ami a levegőtároló alapszövetből nyeri az oxigént, mert ez egy nagyon lassú lény volt és alig mozdult el a helyéről néhány nap alatt.
 
A pókot részlegesen kizárom, mert azt írja a wiki, hogy

A vízipók (Argyroneta aquatica) az egyetlen pókfaj, amely egész életében víz alatt él.
Őt mindenki ismeri, rá nem hasonlít :p :
ssb_5.jpg


Azonban elképzelhető, hogy ő nem önszántából került a víz alá, hanem az emers növénnyel együtt, tehát még nem zártam ki teljesen.

Újabb nyom:

A csáprágósokra a testszelvények nagymértékű összeolvadása a jellemző. Az első szelvények egységes előtestet (fejtort) alkotnak négy pár lábbal, a hátulsó szelvényeikből pedig egységes, szelvényezettséget nem mutató utótest (potroh) jön létre.

Tehát akkor csáprágós-gyanús :geek:
 
Az nem lehet, hogy valami kullancs féle? Lehet, hogy valamelyik fejlődési ciklusát a vízben tölti.
Tropica-ék nem tudhatják?
65_Ixodes_ricinus_stadien.jpg
 
Ha eszi a növényt, akkor kizárom a kullancsot. Azért maradtam az atkánál. De ránézésre nagyon hasonlít a kullancsra is :thumbup:
 
Szerintem srácok ez egy emers ízeltlábú, ami az akvakertészet kegyetlen világának áldozata lett, és a túlélés érdekében submers életfomára váltott... :lol: :mrgreen:
 
Nigro said:
Ha eszi a növényt, akkor kizárom a kullancsot. Azért maradtam az atkánál. De ránézésre nagyon hasonlít a kullancsra is :thumbup:

Kifejlett korában valóban nem eszik növényt, de előtte ki tudja mit csinál. A forma és a méret akkor is jó! :D :D :D
 
A kullancsoknak csak és kizárólag vedléshez és peterakáshoz (dettó szúnyog) van szükségük vízre. Persze a lárva és nimfa alaknak is vért kell szívnia a vedléshez. Minden más életszakaszukban vízre van szükségük (kifejlődésük évekig tart), a szárazság nagy ellenségük. Alakja alapján tényleg kullancs a képen látható darab........bár még búvárkullancsról nem hallottam még soha.
 
Nekem is lenne egy beazonosítatlan szerzeményem, eddig nem találtam hasonlót.
Ma véletlen bukkantam rá az aki eldugott oldalán és nagyon érdekelne miféle szerzemény..
az állaga leginkább a zseléhez hasonlít, de fehér kis pöttyök vannak benne..több ilyen kis "zsákocska" is van rátapadva az üvegre


P1080502_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
[/url]

http://kepfeltoltes.hu/view/120301/P108 ... es.hu_.jpg

P1080499_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
[/url]

http://kepfeltoltes.hu/view/120301/P108 ... es.hu_.jpg

Üdv: Dorci /előre is elnézést, de még nem vagyok aktiválva.. :D ./
 
Stevo mester,szerintem ezek csigapeték! ;)
Ha leszívod őket talán meggátolod az akid egy kis csigainváziótól.
 
nah ettől féltem én is....rendes voltam megkegyelmeztem 2 csigának...de ezek után nincs kegyelem! :twisted:
ha mégsem sikerül a megelőzés...ötlet?!
 
stevo said:
nah ettől féltem én is....rendes voltam megkegyelmeztem 2 csigának...de ezek után nincs kegyelem! :twisted:
ha mégsem sikerül a megelőzés...ötlet?!
Van valamilyen hal ami írtja a csigákat (Botia talán), de ha nem hal akkor a Helena csigaevő csiga vagy egyszerűen a vízcserekor leszívod őket.
 
Stevo megmondta ,hogy legyek kegyetlen...dehát nem akartam bántani őket. Többet nem kockáztatok, most leszívtam minden csigának látszót :D
Köszi a gyors helpet:)

Dorci
 
stevo said:
Stevo megmondta ,hogy legyek kegyetlen...dehát nem akartam bántani őket. Többet nem kockáztatok, most leszívtam minden csigának látszót :D
Köszi a gyors helpet:)

Dorci
Dorci miért nem regisztrálsz??
Így olyan mintha stevo két személyiségű lenne (skizofrén talán??). :lol:
nincs mit ;)
 
Back
Oldal tetejére