• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Megpróbálom én is...

Nyuzi

Kertész szaki
Sziasztok!

Megnyitom első naplómat, melyben megpróbálom minél jobban dokumentálni az első növényes akváriumom.
A kezdet: Ráakadtam a HAC oldalra, megláttam az akváriumokat és szerintem érthető módon elindult a lavina...

Mivel ez az első próbálkozásom így elég bizonytalan és tapasztalatlan vagyok, így elkél a segítség.


- Akvárium mérete 30*30*30 ~ 27L
- Talaj: ISTA Water Plant Soil (tettem alá egy kis florapolt is)
- Szűrés: Tetra Tec ex 600plus (egyenlőre gyári töltet)
- CO2: egyenlőre csak egy Ista kis spray (játékszer gyanánt kipróbálom mit tud :))
- Világítás: hideg-fehér 5630 2m és piros 5050 1m (még nem raktam össze, de dimmerhető és inkább legyen több mint amennyi kell majd)
- Dekornak egyenlőre red moor (talán valami kő is lesz)
- Asztal 50*50 es öntapadós fóliával védem az esetleges kicsöppenő víztől
- Akvárium alá 30*30 as polifoam-ot vágtam

Lakók:
- Betta (barátnőmé -> kötelező költöznie - miatta van tolótető)
- RC, Vad garnélák (bettával jól megvannak, eddig is együtt laktak)

Sajnos a layout nem sikerült egyedire, de a növények talán segítenek ezen a problémán. :cool:

Ami az elképzelésem a növényesítéssel kapcsolatban:
- Bal hátra myriophyllum mattogrossense
- A red moor "lyukjába" anubias nana
- Red moor-ra talán karácsonymohát kötnék
- közép Ranunculus inundatus
- elöl Micranthemum sp. Monte Carlo (próba alapon talán megmarad, ha nem akkor valami mást nézek helyette)

Red moor is csak barátkozik a helyével.

Elnézést a képek rossz minőségéért , a jövőben megpróbálok szebbeket feltenni. (és kissebbeket)

asd.jpg

asd1.jpg
 
Utoljára módosított:
a homok és az Ista közé tegyél plexi lemezkéket vagy köveket mert össze fognak keveredni... egyébként jól indul! (y)
 
a homok és az Ista közé tegyél plexi lemezkéket vagy köveket mert össze fognak keveredni... egyébként jól indul! (y)
Igen igazad van. Első feltöltésnél kicsit összekeveredett, most csak reménykedem, hogy jobban nem fog. (ha tovább keveredik akkor csipesz elő és induljon a móka :cool:, válogatás és plexi vagy kő használat)

Közben megtörtént az ültetés is, kicsit több növény lett mint amit eredetileg kitaláltam.
A növények neveit sajnos még mindig nem tudtam megjegyezni... :D (De idővel ez változni fog)
 
Sziasztok!

Megnyitom első naplómat, melyben megpróbálom minél jobban dokumentálni az első növényes akváriumom.
A kezdet: Ráakadtam a HAC oldalra, megláttam az akváriumokat és szerintem érthető módon elindult a lavina...

Mivel ez az első próbálkozásom így elég bizonytalan és tapasztalatlan vagyok, így elkél a segítség.


- Akvárium mérete 30*30*30 ~ 27L
- Talaj: ISTA Water Plant Soil (tettem alá egy kis florapolt is)
- Szűrés: Tetra Tec ex 600plus (egyenlőre gyári töltet)
- CO2: egyenlőre csak egy Ista kis spray (játékszer gyanánt kipróbálom mit tud :))
- Világítás: hideg-fehér 5630 2m és piros 5050 1m (még nem raktam össze, de dimmerhető és inkább legyen több mint amennyi kell majd)
- Dekornak egyenlőre red moor (talán valami kő is lesz)
- Asztal 50*50 es öntapadós fóliával védem az esetleges kicsöppenő víztől
- Akvárium alá 30*30 as polifoam-ot vágtam

Lakók:
- Betta (barátnőmé -> kötelező költöznie - miatta van tolótető)
- RC, Vad garnélák (bettával jól megvannak, eddig is együtt laktak)

Sajnos a layout nem sikerült egyedire, de a növények talán segítenek ezen a problémán. :cool:

Ami az elképzelésem a növényesítéssel kapcsolatban:
- Bal hátra myriophyllum mattogrossense
- A red moor "lyukjába" anubias nana
- Red moor-ra talán karácsonymohát kötnék
- közép Ranunculus inundatus
- elöl Micranthemum sp. Monte Carlo (próba alapon talán megmarad, ha nem akkor valami mást nézek helyette)

Red moor is csak barátkozik a helyével.

Elnézést a képek rossz minőségéért , a jövőben megpróbálok szebbeket feltenni. (és kissebbeket)

asd.jpg

asd1.jpg

Jónak ígérkezik! Várom a folytatást...;) Az aljzatokat válaszd el mindenképp! Ezt saját tapasztalatból írom én is, amikor indítottam össze is keveredett.:mad:
 
Jónak ígérkezik! Várom a folytatást...;) Az aljzatokat válaszd el mindenképp! Ezt saját tapasztalatból írom én is, amikor indítottam össze is keveredett.:mad:

Elválasztaná én, csak nemtudom, hogy hogyan kell így hogy már vizzel feltöltöttem (és azóta ültettem is).
Én is érzem, hogy problémás lesz a talaj, ha nem csinálok gyorsan valamit vele :mad:
 
Szerintem még óvatosan betudsz szúrni egy elválasztó lapot. Valami hajlékony, de még is minimális merevséggel bíró lapot. (y) Pl. valami olyat mint ami a frissen vásárolt ingek nyakát merevíti, az az átlátszó PE szalag, vagy polipropilén...
 
Szerintem még óvatosan betudsz szúrni egy elválasztó lapot. Valami hajlékony, de még is minimális merevséggel bíró lapot. (y) Pl. valami olyat mint ami a frissen vásárolt ingek nyakát merevíti, az az átlátszó PE szalag, vagy polipropilén...
Ez a szalag nagyon jó ötlet. Még ma megpróbálom merevíteni a dombot ;)

Közben délelött elkészűltem a világítással is.
Végül 1,75m hidegfehér 5630 és 1m piros 5050 került bele.
IMG_20140623_121744.jpg


És a várva várt kép (amely megintcsak nem szép a telefon miatt :mad:)
IMG_20140623_123146.jpg


Aki ért hozzá annak biztos, hogy leesik, hogy eddig nem ültettem még növényt. (cserépbe is csak fittoniát mert nem bírta a vizet :cool:)
Amit mindenképp szeretnék az majd a myriophyllum matogrossense és a redmoor közti növénykét a fához közelebb vinni.
 
Utoljára módosított:
Segítségként íme a nevek fentről lefele, balról jobbra haladva:
Myriophyllum mattogrossense, Didiplis diandra, a fán: Vesicularia dubyana "Christmas" és "Flame", Willow Moss, Anubias sp.,
Blyxa japonica, Staurogyne repens, Pogostemon helferi, Alternanthera reineckii "Mini" (ez a piros színű, ami mögötte van az ?), Micranthemum sp. "Monte Carlo"
 
Segítségként íme a nevek fentről lefele, balról jobbra haladva:
Myriophyllum mattogrossense, Didiplis diandra, a fán: Vesicularia dubyana "Christmas" és "Flame", Willow Moss, Anubias sp.,
Blyxa japonica, Staurogyne repens, Pogostemon helferi, Alternanthera reineckii "Mini" (ez a piros színű, ami mögötte van az ?), Micranthemum sp. "Monte Carlo"


Köszi (y)
A piros mögött Echinodorus quadricostatus var. magdalenensis, kicsit megmetszve
 
Végül sikerült megoldani a talajok elválasztását. (ablakosok által használt műanyag ék-eket szeltem fel)

Mivel holnap megyek vidékre (és jövőhétig nem is jövök Pestre), így a betta és a garnélák hamarabb költöztek.
Probléma volt a bettának a túl erős flow nem tudtam annyira leszabályozni az esőztetőt, hogy ne legyen hagos a szűrő de elég kicsi legyen a flow, ezért egyenlőre levettem az esőztetőt és a befolyó cső csupaszon van az akváriumba.

Úgy néz ki, hogy CO2-t is fogok váltani 95G os rendszerre (aquanova co2 mini)
 
Újra itt :D

Az elmúlt hetek fejleményei:
- Esőztető felfúrva 2->4mm
- Tápozás tegnaptól (25.nap) indul :
- 1,1ml Micro
- 1,1ml Macro
ami első naptól fogva volt: - 1 ml Tetra CO2 plus
- 5 csepp florapúr

Remélem a tápozás javít a növények kinézetén, mert nekem nem úgy tűnnek, hogy kicsattannak az egészségtől :(

- 95g os palackos reduktor beszerezve
- Üveg diffúzor beszerezve
- Mágnesszelep beszerezve

Ami nagyon kellene:
- Cserélni a tetra gyári szűrőanyagát (Matrixot és Purigent mindenképp szeretnék)
- Soda Stream-es palack és a reduktor közé átalakító
- Nem létszükség de elviselnék üveg ki és befolyót (már ki is néztem a csájnízoknál, de még várok kicsit a rendeléssel)

10naposan az akvárium:
IMG_20140703_160347.jpg



25. nap:
myriophyllum matogrossense meg lett ritkítva mert mindent elkezdett elnyomni (pár szálnak vagy 6-8cm es gyökere volt o_O)
Tervezem, hogy majd teljesen megválok tőle és a helyére Vallisneria nant vagy valami hasonló "fűféle" növényt teszek.
Sajnos nem voltam elég figyelmes és vízcserénél bal oldalon alul elfelejtettem lemosni az algát. (De következő vízcserekor nem leszek ilyen kíméletes :mad:)


IMG_20140718_145819.jpg

IMG_20140718_145911.jpg



És még egy utolsó kép a strandoló garnikról :D
IMG_20140718_153736.jpg
 
Szép lesz! Én is agyalok egy ilyen próbán.

Hát hajrá :cool::D (Én is csak nézegettem sokáig mire végre összeállt, hogy mi felé, akarok indulni)

Közben megrendeltem a csájnízoktól az üvege be és kifolyót, remélem hamar ideér :rolleyes:

Amit elfelejtettem írni, hogy egy mag belepottyan és nagyon szépen kicsírázott az akksiba.
Csak néztem, hogy miféle növény van, mi ez? honnan jött? aztán tisztításnál láttam, hogy egy kis köles van kicsírázva.
Oszkárka már átköltözött egy új tágas kalitkába (80*50*80) a szoba másik felébe így már nem kell tartani az esetleges idegen növényektől, habár amikor kint repked a szobában van, hogy megnézi mi a pálya a növényekkel :smuggrin:
IMG_20140718_1634401.jpg
 
31. nap: minden téren változás. (naplóval mindig csúszok kicsit, a képek készítésének dátumát használom fel)

- A növények sajnos nem érzik jól magukat, valószínűleg a nagy melegnek és a fedett akváriumnak köszönhetően -> 2014.07.26 - 8cm pc venti felkerült hűtésnek
- Szűrő csövek ki lettek tisztítva. Szűrőbe is belenéztem, de nem láttam indokoltnak a tisztítását (perlont kicsit átmostam azért)
- A dekorhomok kezdett elcsúnyulni, vízcserekor az összeset leszívtam csővel és át lettek mosva (meg persze szétválogatva). Csináltam új elválasztót így már fognak keveredni az aljzatok.
- A látvány kicsit változott: myriophyllum matogrossenset kikerült, a Blyxa-t 3 fele lett szedve, fekete kövekkel lett elvlasztva a micranthemum sp.
- Sajnos még 1 változás bekövetkezett a figyelmetlenségemből adódóan, nem tudom, hogy mikor történhetett, de a super delta betta eltűnt. Először arra gondoltam, hogy növénnyel együtt kidobtam, aztán lehetséges, hogy a macskának volt pár szabad perce... Eléggé elszomorított a dolog,(főleg, hogy a már habfészket is épített, a másik akváriumba meg kettő nőstény várt rá...) nem tudtam mi tévő legyek, végül új lakó keresése közben talált barátnőm egy szép kis bettát.

A növények kivételénél szembesültem azzal a dologgal, hogy bizony hatalmas gyökereket növesztettek, így sikerült a felszínre hoznom valamennyi táptalajt ami szépen fel is oldódott és átszínezte a vizet, legközelebb óvatosabb leszek.

95g-s rendszerről lemondtam, mert vidéken előkerült egy új reduktor 1kg os palackot olcsón be tudtam szerezni,már csak tűszelep kell és minden megvan (mágnesszelep, üveg diffuzor már a 95g-oshoz be lett szerezve), remélem, hogy még 1 hetet kibír a spray rendszer.

Pár dolgot még várok a postástól: üveg ki-befojók, DC, bubiszámláló, visszafolyásgátló

IMG_20140724_133130meretezve.jpg


Ui: Elfelejtettem megkérdezni, de hátha olvassa oylasvalaki a naplót aki meg tudja mondani, hogy a Micranthemum sp. "Monte Carlo"-ból nőtt ki egy magasabb szál, jelenleg a Alternanthera reineckii "Mini mögött van, az micsoda?vagy semmi különös csak a Micranthemum sp ennyire igyekezett a fény felé?
 
Utoljára módosított:
Kis lépés a profiknak, nagy lépés nekem.:eek: :D
Megtörtént az első kicsit tudatosabb nyírás is. Ugyan inkább egy fészek lett mint lomb, de legalább nem lett full katasztrófa.
Barátnő megnyírta a blyxakat mert rohadt a teteje, nem tudom, hogy lesz-e még valaha belőle növény :rolleyes:

Üveg be-ki folyókra váltottam.
Nagynyomású cucc még kicsit várat magára (DC + lisshez átalakító)

Felfedeztünk pár kis garnélát, nagyon aranyosak :):cool:

Houston, van egy kis probléma: megjelentek valahonnan az átkozott pajzscsigák!

asd.jpg


De haladok a TDK munkával is:
10603079_261970707333989_1928593511_n.jpg
 
Back
Oldal tetejére