• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes 20 literes Nano

habee

Főkertész
Sziasztok!
Szeretném nektek bemutatni legújabb akváriumomat.
Igazság szerint annyira nem is új inkább a régi újjáélesztése, mert kb úgy történt az eset, hogy a régit szétkaptam és mindjárt telepítettem az új akvát.
Nyitottam naplót az előzőnek is de azt nagyon elhanyagoltam(mármint a fórumon lévő részvételre gondoltam)
Az akváriumot azért gondozgattam kisebb-nagyobb sikerekkel.Nem nagyon fotózgattam de az a pár kép is ami készült nem igazán tudom, hogy hol lehet 🤔
Így most nem is húznám az időt a keresésével remélem nem haragszik senki meg érte 😏
Ha esetleg rábukkanék idő közben ígérem pótolom a hiányosságot és teszek fel valami képet róla
Akkor beszéljünk az új szerzeményről
30*30*30cm Opti White (elvileg 27l lenne, gyakorlatilag 20l a valós űrtartalom a 9l talajnak és a dekorációnak köszönhetően)
Technika:
Eheim 2213
A világítás érdekesen alakult kezdetben
Up Aqua Pro Ledlight 5.5W+Odyssea LED 200
Aztán lecserélték az Odyssea-t egy nevenincs kínai kütyüre(de meglepetésemre elég jól bevált)
Jelenleg egy Chihiros 301 50%-ra vissza dimmelve a háttérben az Up Aqua segít be
Talaj
Amazonia 6l+Denerle Scapers Soil 3l
Táptalaj
Denerle Deponit mix+JBL Florapol
Dekoráció
Seiryiu
Red Moor gyökerek
Növények
Pogostemon helferi
Microsorum pteroptus trident
Bucephalandra wavy Green
Bucephalandra deep purple
Cryptocoryne wendtee red
Alternanthera reineckii mini
Rozália bonsai
CO2 10kg-os palack
Az akváriumok Július 5.-én indítottam
Napi 6 órát világítós
A víz paraméterek
Ph7
Gh5
Kh4
Nagyvonalakban ennyi egyenlőre
Remélem ezt a naplót majd aktívabban vezetem nem mint az előzőeket😁
 

Attachments

  • IMG_20190801_220926.jpg
    IMG_20190801_220926.jpg
    387.8 KB · Megtekintések: 107
Utoljára módosított moderátor által:
Sziasztok!
Szeretném nektek bemutatni legújabb akváriumomat.
Igazság szerint annyira nem is új inkább a régi újjáélesztése, mert kb úgy történt az eset, hogy a régit szétkaptam és mindjárt telepítettem az új akvát.
Nyitottam naplót az előzőnek is de azt nagyon elhanyagoltam(mármint a fórumon lévő részvételre gondoltam)
Az akváriumot azért gondozgattam kisebb-nagyobb sikerekkel.Nem nagyon fotózgattam de az a pár kép is ami készült nem igazán tudom, hogy hol lehet 🤔
Így most nem is húznám az időt a keresésével remélem nem haragszik senki meg érte 😏
Ha esetleg rábukkanék idő közben ígérem pótolom a hiányosságot és teszek fel valami képet róla
Akkor beszéljünk az új szerzeményről
30*30*30cm Opti White (elvileg 27l lenne, gyakorlatilag 20l a valós űrtartalom a 9l talajnak és a dekorációnak köszönhetően)
Technika:
Eheim 2213
A világítás érdekesen alakult kezdetben
Up Aqua Pro Ledlight 5.5W+Odyssea LED 200
Aztán lecserélték az Odyssea-t egy nevenincs kínai kütyüre(de meglepetésemre elég jól bevált)
Jelenleg egy Chihiros 301 50%-ra vissza dimmelve a háttérben az Up Aqua segít be
Talaj
Amazonia 6l+Denerle Scapers Soil 3l
Táptalaj
Denerle Deponit mix+JBL Florapol
Dekoráció
Seiryiu
Red Moor gyökerek
Növények
Pogostemon helferi
Microsorum pteroptus trident
Bucephalandra wavy Green
Bucephalandra deep purple
Cryptocoryne wendtee red
Alternanthera reineckii mini
Rozália bonsai
CO2 10kg-os palack
Az akváriumok Július 5.-én indítottam
Napi 6 órát világítós
A víz paraméterek
Ph7
Gh5
Kh4
Nagyvonalakban ennyi egyenlőre
Remélem ezt a naplót majd aktívabban vezetem nem mint az előzőeket😁
Bocs a családi fotóért véletlen sikerült fellőni🤪
 

Attachments

  • IMG_20190710_043241.jpg
    IMG_20190710_043241.jpg
    307.9 KB · Megtekintések: 99
  • IMG_20190705_194110.jpg
    IMG_20190705_194110.jpg
    420.5 KB · Megtekintések: 70
  • IMG_20190714_200614.jpg
    IMG_20190714_200614.jpg
    474.7 KB · Megtekintések: 58
  • IMG_20190801_220808.jpg
    IMG_20190801_220808.jpg
    379.3 KB · Megtekintések: 63
  • IMG_20190801_220822.jpg
    IMG_20190801_220822.jpg
    294.9 KB · Megtekintések: 76
Sziasztok!
A technika résznél lemaradt:
Eheim 2213 1.5l Mátrix töltet
Co rendszer a palackot kivéve Sera reduktor és mágnesszelep
Távozás:Green Aqua Micro,macro Seachem Flourish Excel 1 nyomás/nap
Az akváriumot heti két alkalommal 70%-os vízcserével igyekszem szinten tartani
Egyenlőre jól állok alga fronton helyenként egy-két zöld pontalga👍
De ezt a garnélák előszeretettel csipegetik úgyhogy nem sok van belőle
 

Attachments

  • 15648577826182479566865009370453.jpg
    15648577826182479566865009370453.jpg
    365.5 KB · Megtekintések: 59
  • 15648583377072299055820432650671.jpg
    15648583377072299055820432650671.jpg
    212.5 KB · Megtekintések: 58
Találtam képet az előző akváról😀
Csak az a probléma,hogy nem engedi feltölteni ☹️
De próbáltam az új akváról is közelebbi felvételt készíteni de se azt sem a fókuszàlt képet nem tudom feltölteni 😭
Így nehéz lesz érdemleges képet feltenni
Valaki esetleg tudna segíteni ezügyben?
Üdv:
Norbi
 
Gondoltam próbálok egy-két képet feldobni
IMG_20190804_143726.jpgIMG_20190804_143710.jpg
IMG_20190722_140327.jpg
Megint jár az agyam🤔 lehet, hogy belenyúlok a látképbe..
Arra gondoltam,hogy kiszedem a fát,mert úgy érzem mintha sok helyet venne e az amúgy is kevésből
Erre akkor jöttem rá mikor vizet cseréltem mindíg kiveszem a 🌲,hogy ne zavarjon a tisztogatásban
Akkor néztem,hogy elég sok hely lenne ha nem volna bent a fa és aránylag még az összkép sem változna sokat..
Majd legközelebb teszek fel 🌲 nélküli képet, kíváncsi vagyok a véleményetekre😄
Üdv
Norbi
 
Üdv!
Amint ígértem csináltam fotókat a fa nélkül is de nem vagyok biztos benne,hogy végleg
kivonnám a fát a forgalomból mivel olyan szépen életre keltek rajta a Bucephalandra-k,hogy nincs szívem kidobálni az egészet..de azért itt van egy két kép
IMG_20190807_213231.jpg. IMG_20190807_213217.jpg

IMG_20190807_213500.jpg. IMG_20190807_213432_1.jpg.
Talán az is megoldás lenne ha a fát szét szedném így azért kevesebb helyet venne el és a Bucektól sem kéne megválni.
Ha esetleg vannak ötletek ezzel kapcsolatban szívesen fogadom minden ötletet hátha valaki többet lát benne,mint én..
 
Szerintem fával jobb, de microsorium nélkül. Vmi kisebb, kevésbé terjedelmesebb növényt válassz talán.
 
Szerintem fával jobb, de microsorium nélkül. Vmi kisebb, kevésbé terjedelmesebb növényt válassz talán.
Kissé szét kaptam a fát és valamennyi microsorum is kikerült de szerintem megfogadom a tanácsod és ki fogom szedni teljesen
De egyenlőre még szeretném életben tartani,mert majd szeretnék egy lowtechet csinálni abba szánom de az még csak tervben van úgyhogy egyenlőre ritkítva de marad egy kis időre😉IMG_20190828_140546.jpgIMG_20190828_140546.jpg
 
Remélem nem ezek az utolsó képek az akváriumról ☹
Sajnos gondotlanságombòl kifolyólag sikeresen be vittem darakórt az akváriumba😱
Gondoltam,hogy kiegészítem a két fős Amanda (csapatot)így vásároltam hozzá 8db-ot meg 3 törpe szívòharcsát pár òrás szoktatás után be az akváriumban aztán másnap leesett az állam a látványtòl
Aztán sajnos már későn de utána olvastam mi ez,mit hogyan kellett volna csinálni..ez tipikus utólag okos az ember 😂
Jelenleg kiszedtem az összes fertőzött egyedet csak azt a pár darab törpe coryt hagytam bent
A vizet lekezeltem Sera omnipur-ral hirtelen ehez tudtam hozzájutni remélem hatásos lesz
Ez valószínűleg elintézte a talajban lévő bacikat remélem az élővilágban (garnélák,coryk,növények)nem fog túl nagy kárt tenni
A szűrőt azonnal rádobtam egy külön 15literesre legalább ezek a bacik megmenekültek😏
Nem tudom meddig tart majd ez az állapot remélem azért a növényzet megússza valamelyest
Most nincs világítás,tápozás nem tudom meddig fogják bírni😒
 
Utoljára módosított:
Szívesen várok bármilyen tanácsot,mert még eddig szerencsére nem történt ilyen jellegű dolog..
Utána olvastam de nehéz dönteni mi lenne a helyes út...olvas az ember ezt is azt is aztán nem tudni mi lenne a legjobb🤔
 
Jelenleg stagnál az akvárium...
Holnap minden indul a régi kerékvágásban, egyenlőre csak garnélák maradtak az akváriumban a többiek karanténban 😔
Remélem mindenki rendbe jön sajna két otocinclus eltávozott ☹️de a többiek remélhetőleg helyre jönnek..
Sok hasznos tanácsot kaptam úgyhogy minden esély adott a túlélésre 😉
Ma visszakerül a régi Eheim 2213 a szűrőbacikkal, reggel tápozás visszatér a "sunsine" aztán meglátjuk mi lesz..
A Hc megsínylette a kezelést, helyenként csúnyán besárgult remélem erőre kap🙄
Majd teszek fel képeket a jelenlegi állásról..
 
Az Ammania Bonsai rendkívül szívós ahogy nézem,🤨kapott Sera omnipurt,fény 3 napig kb 0
És láss csodát most,hogy leteszteltem mindent,hogy működik e ahogy kell nehogy holnap meglepetés érjen mikor hazaértem azt hittem rosszul látok buborékot ereget sőt,hogy jobban megnéztem aprò hajtásokat is hozott 😀
Bár félek tőle,mert olyan szinten be van sűrűsödve, hogy tartok tőle problémát okoz idővel a karbantartása de nekem nagyon tetszik főleg ezek után,😊
Egyébként a Reineckii minit még a darakòr előtt megnyírtam kíváncsian várom, hogy mit fog mutatni a nyírogatás hatására most egyenlőre stagnál a fény és tápanyag hiányából kifolyólag de remélem hamar összeszedi magát
 
Hát az omnipuros kezelés megtette a hatását,ma hazaértem aztán így normál világítás alatt rosszabb volt a látvány,mint félhomályban 🙁
IMG_20190903_190424.jpg

IMG_20190903_190235.jpg

Szépen besárgultak a Hc-k nem tudom,hogy a fény és tápanyag hiány vagy a gyògyszer miatt🤔
Valószínűleg úgy együttesen mindentől de azért eregetik továbbra is a bubikat
A többi növényt kevésbé viselte meg a tortúra a garnéla állományt egyenlőre nem tizedelte meg a kezelés remélem így is marad 😊
Ha esetleg a Hc megadja magát majd pòtolom a Wabibòl😀
 
Sokat nem javult a helyzet azòta sem sőt úgy látom a Cuba kezdi megadni magát 😕
Egyre jobban sárgul
IMG_20190906_164833.jpg
IMG_20190906_165310.jpg
Szerintetek összeszedi még magát vagy inkább szedjem ki,mert csak bomlik az akváriumban így hazavágván a vízminőséget
A többi növényt szerencsére nem viselte meg ez az egész kezeléses dolog
Most duplán tápozok,6 òrát megy a világítás, vízcsere 2-3naponta
 
Sokat nem javult a helyzet azòta sem sőt úgy látom a Cuba kezdi megadni magát 😕
Egyre jobban sárgul
View attachment 80644
View attachment 80645
Szerintetek összeszedi még magát vagy inkább szedjem ki,mert csak bomlik az akváriumban így hazavágván a vízminőséget
A többi növényt szerencsére nem viselte meg ez az egész kezeléses dolog
Most duplán tápozok,6 òrát megy a világítás, vízcsere 2-3naponta
Szerintem még talán várj egy kicsit, és ha látsz fejlődést akkor maradjon :D
 
Back
Oldal tetejére