• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Linyenwa Galath, Tribute to the Source

Elith

Tapasztalt kertész
Üdv,
Először is szeretnék tisztelegni Csecska mester "Source" akváriuma előtt. Annyira megtetszett, és megihletett, hogy nem bírtam magammal, teljesen átalakítom a kis akváriumot. Amúgy is terveztem már. Az "átalakítás" azzal kezdődött, hogy eladtam a régit, és vettem egy új üveget is :)

Ezt nem akarom elkapkodni, most szeretnék csinálni valami valóban szépet és jót. Rászánom az időt a tervezésre, előkészületekre. Számítok az észrevételekre, tanácsokra.

Az alap elképzelés az, hogy egy domboldalról lefut egy fa gyökere, mohákkal benőve, némi kövekkel tűzdelve.

Technika, ami már biztos:
Üveg: 40x30x30cm Green Aqua opti white
Co2: magasnyomású, Up-aqua reduktor mágnesszeleppel és Alumínium palack.
Talaj: Up-aqua aqua soil és shrimp soil
Táp: Macro porból EI szerint, Micro GA
Vízcsere: úgy 90/10% RO/Csapvíz így áll be úgy 6KH (nálunk nagyon kemény, úgy 25nk folyik a csapból)

Ami még képlékeny:
Világítás: Első körben egy 36 wattos power compact, mert ez van itthon, később majd le szeretném cserélni Ledre.
Szűrés: Első körben egy 500l/h teljesítményű 2l űrtartalmú külső akasztós szűrő. Már egy hete jár a nagy akváriumban, baci betelepítés céljából. Ez nagyon ki van számolva, az elején nagyon fogom mérni a víz paramétereit, ha kell, lecserélem külső szűrőre.
Beoldás: Ha beválik az akasztós szűrő, akkor marad a diffúzor, ha külső szűrőre kell cserélni, akkor inline difi lesz.

Dekor: Egy red moor fa, és kövek (seyriu vagy manten)

Növények:
Apró levelű füvek, mohák, mini anubias, starogyne, HC.

Állatok: Boraras Merah, vagy Boraras brigittae, Amano garnélák, Oto-k, és majd ha már minden beáll, CRS garnélák.

És akkor néhány ötlet a berendezésre: (ahol kilátszik az akva alja, ott dekor talajt terveznék)

1.jpg


2.jpg


5.jpg


Ugyanez közelebbről
51.jpg


Itt ugyanaz a gyökér, csak lábbal fölfelé. Weeping moha kerülhetne rá lombszerűen, de csak foltokban, egy félig kihalt fűzfát imitálva:
4.jpg


Ez pedig egy régebbi projekt, csak a 30 literben egyszerűen nem fért el rendesen, ezzel is újra próbálkozhatnék.
3.jpg
 
Még egy verzió:
Ha ez marad, a jobb oldali seyriut lecserélem manten kőre, hogy ne lógjon ki a sorból.
Esetleg még a fatörzs mögé is raknék egy követ, ott növény úgysem él meg az árnyéktól.
6.jpg

Mi a véleményetek?
Ja, aki megfejti, hogy mit jelent a név, kap egy smiliet!
 
A kövek színben nem paszolnak egymáshoz. Az utolsó képen a fához legközelebb lévő sárgásabb követ egyrészt nagyon elástad, pedig jó strukturált darab. Másrészt szerintem ott ahol most van, túl sok helyet vesz el az ültetési pozicióból az ágakkal együtt.
Nem tudod széttörni? Csak ennyi köved van?
Szerintem több kisebb kő jobban illene ebbe a picike akiba.
 
Igen, most nekem is az tetszik a legjobban.
A fa tetejére gondoltam olyat ültetek, ami majd kifut az akváriumból.
 
A kövek színben nem paszolnak egymáshoz. Az utolsó képen a fához legközelebb lévő sárgásabb követ egyrészt nagyon elástad, pedig jó strukturált darab. Másrészt szerintem ott ahol most van, túl sok helyet vesz el az ültetési pozicióból az ágakkal együtt.
Nem tudod széttörni? Csak ennyi köved van?
Szerintem több kisebb kő jobban illene ebbe a picike akiba.

Most ennyi van, a jobboldali most még így sem kompatibilis, az helyett úgyis kell venni másikat.
 
Most ennyi van, a jobboldali most még így sem kompatibilis, az helyett úgyis kell venni másikat.
Akkor viszont a helyedben elvinném az egész aki a boltba, mivel nem egy nagy darab és úgy próbálnék összelegozni valamit a készletből.
Schruz kolléga ezt már többször eljátszotta és az eredmény magáért beszél.
 
Nagyon örülök (nagy öröm ez számomra) hogy ha inspirál bárkit is a munkám, ez megtisztelő!!;)
Szerintem is az utolsó elrendezést hagyd meg, ami még talán inspiráló lehet számodra és tudsz ötleteket meríteni az Jordi Pelegri egyik akváriuma.
Mont-Ral
P0024.jpg.html
Mont+Ral+CAE.jpg

Jól látszik milyen szépen használta a növényeket és hogy hogyan használta a faágakat gyökér imitációként.
Nálad egy kicsit kevésnek tartom a dekor ágakat, sztem 3-4 ágat még nyugodtan betehetnél hogy jobb legyen az összhang!!
Technikailag, majd kitapasztalod hogy neked mi felel meg, de fény eleinte sok lesz a 36W (nekem ezért van 2*18W), ha beáll minden akkor rendben lesz, szűrésnél a külsőt preferálnám, de idővel látni fogod mennyit bír az akasztós!!
Szép lesz hajrá!!(y)
 
Hmmm.
Hát igen, kb. ez volt az elképzelésem, azon kívül, hogy a glosso helyett apróbb levelű növényeket raknék.
 
Majd csak a jövő héten lesz bútorom, úgyhogy addig marad a homokozás és a látványterv.
Nagyságrendileg valami ilyesmit képzeltem el:
latvany.jpg
 
Helló,
Gondolom már unjátok a sok látványtervet, de amíg készül a bútorom, csak ez van, és már tűkön ülök.
Na meg úgy szeretném, hogy amint elkészül a bútor, (elvileg hétvége) rögtön neki tudjak állni, készen legyen minden legalább a fejemben.

Szóval hardscape ügyben a jobb oldalban majdnem biztos vagyok, a bal még nem 100%
Felmerült, hogy menjen oda is valami fa, de pillanatnyilag nincs olyanom ami tetszene oda.
Ha ott fa lesz, akkor azt még meg kell vennem.

A jobb oldali "gyökér" tetejét kell még valamivel eltüntetnem. Próbáltam legózni vele, de sehogyan sem megy, hogy a teteje felérjen a víz színéig. Szóval az egyik lehetőség, hogy valamit ráültetek a tetejére, hogy eltakarja, a másik, hogy valahogyan odafaragok egy másik darab fát ami felér a víz színe fölé, és csak az illesztést kell eltüntetni valahogy.

Kb. itt tartok most fejben, a nagy kérdőjelek helyére, és a gyökér tetejére segítséget várnék, hátha valakinek van valami jó ötlete.
latvany2.jpg

Növénylista:
1, Eleocharis parvula
2, HC
3, Fissidens fontanus
4, HM
5, Riccia fluitans
6, Vesicularia ferriei "weeping"
7, Eleocharis acicularis vagy vivipara
8, Hydrocotile sp. japan


Legózgattam még egy kicsit, ebből a két verzióból szerintetek melyik a jobb? (és melyik megvalósítható, mert az ötletadó akváriumok egyike sem 40 literes)
latvany3.jpg


latvany4.jpg
 
Szia Elith!

Gondolom már unjátok a sok látványtervet, de amíg készül a bútorom, csak ez van, és már tűkön ülök.

Inkább tovább tervezz, mint már a berendezett akváriumot kelljen hetente átvariálnod hogy tetszen!

Elith:"Legózgattam még egy kicsit, ebből a két verzióból szerintetek melyik a jobb?"

Én a másodikra szavazok!

A.ttila
 
Bár lehet hogy nyitok neki egy új naplót, (a sok előzetes látványterv zavaró lehet, meg a nevet is leszólták többen, hogy fura) de azért itt egy kép.
Bal hátul a Rotala macrandra eredetileg a másik akváriumba lett szánva, csak azért ültettem be hogy az elején legyen valami gyorsan növő stem, meg a pici zselés növény valószínűleg el lett volna nyomva a másik akváriumban.
Viszont most már tetszik, üde színfolt. Egy erőteljes nyíráson is túl van már, úgyhogy a másikba is jutott már belőle bőven.
Azt majd még kitalálom, hogy ha a jobb hátul lévő Vivipara elszaporodik annyira, hogy bal hátulra is jusson, kivegyem -e a macrancdrát.
Végülis Ilyen lett.
berendezve1.jpg

Most úgy egy hónapos.
 
Szia Elith!

Nagyon jó lett!

Maradhat ebben a naplóban, nem gond az időközbeni alakítás!

Nem tudok a Magyaron kívűl más nyelven :grumpy:, ha többen is így vannak vele akkor a nevén sem kell változtatnod!

A.ttila
 
Back
Oldal tetejére