• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Légpumpa, avagy miért nem tudsz aludni!?

A levegőpumpát nem lehet kiváltani egy belső szűrővel?A legtöbb típus tud levegőt juttatni a vízbe és talán halkabb is mint egy légpumpa.
 
A levegőpumpát nem lehet kiváltani egy belső szűrővel?A legtöbb típus tud levegőt juttatni a vízbe és talán halkabb is mint egy légpumpa.

Attól függ mi a kiváltás oka? Gyenge áramlás, túl nagy hang stb. Egy befőttesüvegbe belelógathatod, vagy egy szerkénybe is elteheted, a csővel messzire elviheted a levegőt.
Áramlás növelésére a cseh-emelő kiváló megoldás, emellett még csendes is.

Ha olcsó pumpát veszel, pár hónap múlva megjön a hangja. Inkább áldozz egy kerámia tengelyesre többet, és akkor valóban halk marad sokáig.
A levegőbejuttatás sem feltétlenül szükséges, elég ha mozog a vízfelszín. Persze ha hártya eloszlatása a cél, akkor lehet, de inkább az okát érdemes megszüntetni.
 
Attól függ mi a kiváltás oka? Gyenge áramlás, túl nagy hang stb. Egy befőttesüvegbe belelógathatod, vagy egy szerkénybe is elteheted, a csővel messzire elviheted a levegőt.
Áramlás növelésére a cseh-emelő kiváló megoldás, emellett még csendes is.

Ha olcsó pumpát veszel, pár hónap múlva megjön a hangja. Inkább áldozz egy kerámia tengelyesre többet, és akkor valóban halk marad sokáig.
A levegőbejuttatás sem feltétlenül szükséges, elég ha mozog a vízfelszín. Persze ha hártya eloszlatása a cél, akkor lehet, de inkább az okát érdemes megszüntetni.

Hártyásodik a vízfelszín ha nincs mozgatva és egy légpumpán gondolkodtam de az árából már kijön egy eheim pick up is ami szűr és szabályozható mennyiségű levegőt is juttat a vízbe.A Pick up kerámia tengelyes?
 
Hártyásodik a vízfelszín ha nincs mozgatva és egy légpumpán gondolkodtam de az árából már kijön egy eheim pick up is ami szűr és szabályozható mennyiségű levegőt is juttat a vízbe.A Pick up kerámia tengelyes?
Igen, a Pick up szűrők kerámiatengelyesek. A zöld szűrőburkolatban van a gumihenger, ami rögzíti a kerámiatengelyt.
 
Hártyásodik a vízfelszín
Túl sokat etetsz?

Azt azért ne felejtsük el, hogy ezek a belső szűrők leginkább a fizikai szűrésre jók (összeszedik a lebegő "koszt"), vagy inkább áramlást keltenek. Ahhoz túl kicsi a szivacs és túl gyors rajta a víz átáramlása, hogy a szűrés biológiai részéhez érdemben hozzátegyen. Szerintem.
 
A levegőbejuttatás sem feltétlenül szükséges, elég ha mozog a vízfelszín. Persze ha hártya eloszlatása a cél, akkor lehet, de inkább az okát érdemes megszüntetni.
Én is ezt a megoldást támogatom, bár van légpumpám, a 8 év alatt mióta akvarizálok szinte soha nem használtam, inkább a vízfelszínt mozgattam, de ha vannak növényeid akkor még azt sem kell. Persze ilyenkor a vízfelszín hártyásodása , vagy olajszerű réteg elő szok jönni akkor , erre jók a felszínleszívók, inkább ilyen beszerzésében kellene gondolkodnod ha csak csak ez a gond. Illetve ha jól emlékszem a Twinstar és klónja is eltünteti ezt a réteget.
 
Én is ezt a megoldást támogatom, bár van légpumpám, a 8 év alatt mióta akvarizálok szinte soha nem használtam, inkább a vízfelszínt mozgattam, de ha vannak növényeid akkor még azt sem kell. Persze ilyenkor a vízfelszín hártyásodása , vagy olajszerű réteg elő szok jönni akkor , erre jók a felszínleszívók, inkább ilyen beszerzésében kellene gondolkodnod ha csak csak ez a gond. Illetve ha jól emlékszem a Twinstar és klónja is eltünteti ezt a réteget.

Néztem a felszínleszívókat is.Egy belső szűrő azért több vizet tud átmozgatni nem?
 
Ha csak a vízfelszíned hártyásodik ahogy írod, akkor oda a legjobb választás egy felszínleszívó, általában még ezek sem szoktak non-stop menni. Attól, hogy elkezded mozgatni a vízfelszínt egy belső szűrővel még nem biztos, hogy eltűnik ez a hártya, lehet, hogy csak összetörik, de attól még ott fog úszkálni az akváriumodban.
 
Hogyan kell Schego Optimal légpumpa szivacsát tisztítani?
tP6gAgo.jpg

Le lehet venni? Ha igen, hogyan?
 
Nagyon laikus lesz a kérdésem: minek levegőztető? Amennyiben kicsit is mozgatjuk a vízfelszínt - külső szűrő stb. -, akkor elég oxigén jut be. Akkor miért használtok légpumpát?
 
Nagyon laikus lesz a kérdésem: minek levegőztető? Amennyiben kicsit is mozgatjuk a vízfelszínt - külső szűrő stb. -, akkor elég oxigén jut be. Akkor miért használtok légpumpát?
Például szivacsszűrőhöz, mattanfilterhez.
 
Kérdés, urak: eddig a nagynyomású CO2 mellett éjjel néhány órára bekapcsoltam a légpumpát (talán 4 órán át ment).
Nyilván ez okozott némi Co2 ingadozást, ezért kipróbáltam két napja, hogy lekapcsolom a légpumpát és akkor reggel magasabb CO2 szintről indul az akvárium. A halak nem pipálnak, mindenki rendben van, szóval eddig okés a dolog.

Szerintetek ha a halak rendben vannak, akkor elhagyhatom teljesen a légpumpát, vagy valami más okból kifolyólag van értelme éjjel járatni?
 
Nekem nincs légpumpám és még életben van mindenki. Nyilván éjszaka a CO2 nem megy.
Viszont én esőztetőt használok a rövid oldalon, kb 4 cm-re a vízfelszíntől, pár fokban lefelé állítva. (Tényleg alig térek el a vízszintestől)
 
Esőztetőt én átállítottam mikor beraktam a magasnyomású CO2-t, 1-2 fokkal a vízszintes alá tolja a vizet...
(Nyilván nekem sem megy este a CO2. :) )
 
Az éjszakai levegőztetés nem butaság. Én is megfigyeltem a csigák viselkedésén, hogy éjjel lelassulnak, inaktívvá válnak. Először azt hittem, hogy csak alvás, de nem, mert porlasztóköves levegőztetés hatására abbahagyták és sötétben is teljesen aktívak voltak. Oxigénhiány alakult ki.
A növények a világítás felkapcsolása után akkor is jelentős oxigénmenyiséget juttatnak a vízbe, ha nem buborékolnak és nem tűnik fel semmi. Éjjel viszont ők is oxigénfogyasztóvá válnak és kialakul az akváriumban egy oxigénhiányos állapot. A felszín enyhe mozgatása nem sok oxigént juttat a vízbe. A csobogás, vagy a porlasztóköves levegőztetés viszont már megsokszorozza a beoldódást.
 
Mihez kell éjjel a levegőztetés?
A válasz a fotoszintézisben keresendő. ;)
Nagyon egyszerűsítve ez két fázisra osztható:
Fényes - oxigén termelő
Sötét - co2 termelő
Ezért is érdemes estére átszellőztetni az akváriumot.
 
A válasz a fotoszintézisben keresendő. ;)
Nagyon egyszerűsítve ez két fázisra osztható:
Fényes - oxigén termelő
Sötét - co2 termelő
Ezért is érdemes estére átszellőztetni az akváriumot.
Amit írtál, maradéktalanul igaz, de mint fentebb írták: ha a vízfelszínt mozgatja a szűrőd (hullámzik, fodrozódik) valamennyire, akkor az oxigén beoldás biztosítható.
Ha ennek a mértéke nem megfelelő, na onnan kezdve van létjogosultsága a szellőztetésnek (pl pár mm híján színültig van az akvád és nem lehet megengedni a legkisebb, 0,5-1 cm-es hullámzást sem)
 
Back
Oldal tetejére