• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Légpumpa, avagy miért nem tudsz aludni!?

Hamarosan felkerül a shopba (a boltban már kapható) egy elmés cucc. Az a neve, hogy Oxidator.

5152.jpg

Pont ez benne a jó, hogy nincs hangja, mégis oxigént juttat a vízbe.
 
Az elektronikus szabályzásról jut eszembe az éjszaka nem tudtam ismételten aludni mondjuk ez nem a pumpa miatt van.. és eszembe jutott ,hogy egy sima fényerőszabályzóval is lehetne szerintem szabályozni :D Mármint amit falba tudsz szerelni a nappali lámpájának :) ha valaki ügyes akkor még távolról is hergelheti a jószágot és nem is túl költséges egy ilyek kapcsoló manapság ha jó helyen keressük :) ,de cáfoljon meg valaki ,hogy ha a fizika törvényei ellen állnak e elméletnek :D Túl korán van még ,hogy észrevegyem a hibát a fejemben :dead::cautious:

Apropó ugyebár áthelyeztem a konyhába a pumpákat és nem vált be a dolog mert nem figyeltem eléggé és a fűtés csövei mellé tettem melyek olyan ügyesen vezetik be a hangot a hálóba ,hogy még rosszabb lett mint volt :D Ma ha hazaérek a konyha bútor alá fogom a nyavalyás jószágokat költöztetni :D


Mikor Magyarországon laktam akkor ezzel nem volt gond mert ugye kertes házunk volt és akkor simán elsűlyesztettem a padláson és senkit nem zavart ,de itt helyet találni ,hogy hova kerüljön .... legszívesebben kilógatnám az ablakon :D
 
A légpumpás szivacsszűrőt valóban nem váltja ki, de a belsőszűrőhöz, külsőszűrőhöz jó alternatíva levegőztetéshez.
 
Én egy 10Kg oxigén palackot használok erre a célra. Kb több mint két éve, éjszakánként 5 órát megy, mágnesszelep, reduktor, Co üveg difivel beoldva.
A palack több mint a feléig van. Szerintem nem nagy költség, bár szivacsszűrőt üzemeltetni róla valószínűleg drága mulatság lenne.
 
Nálam is az a helyzet, hogy nem a pumpa, hanem a porlasztás és a vizfelszinre túduló buborékok okozzák a nagyobb zajt. Szóval szerintem nem a légpumpa hangossága a fő szempont. Nekem egy Tetra van, teljesen jó.
 
Nekem egy Aleas légpumpám van, a legkisebb kiadás. Eddig hiba nélkül üzemelt pedig párszor már eláztattam az évek alatt.
 
Kérdem én az akvakertész közöséget ,hogy volt e már valakinek tapasztalata Sera Air 275 R légpumpával?
 
Szia!
Nekem az egyel kisebb változat van, a Sera Air 110. Szinte hangtalan A hálóban van, az ágytól kb 4 méterre és nem zavaró. Csak néha kattan be, olyankor sem olyan, mint egy traktor, csak akkor már lehet hallani, de max 10 perc után magától megszűnik a hangja.
 
Köszönöm nektek így most 1:1 :D Csak azért gondolkodom rajta mert egészen jó árban kapható illetve szabályozható ,de ha zavaróan hangos akkor nem jöhet szóba. Viszont egy biztos ,hogy a konyhában kap helyet :)

Továbbra is várom a véleményeket !
 
Szerintem relatív, hogy kinek mi számít hangosnak. Sera Air 275 szerintem nem hangosabb, mint a légkeveréses hűtőm, (még jó hogy az a pájzban van :) ). Én spec elég vájtfülű vagyok, az emeleten is meghallottam a szekrényben üzemelő EVO 2212-es (most Atman 3338) szűrőt, mivel halkan de alacsony frekvencián megy amit a falak elég jól vezetnek . Az is relatív, hogy ki mennyire érzékeny, figyel a külső zajokra amikor aludni szeretne, nem vagyunk egyformák, így ez megint nem mérvadó. Én is érzékeny vagyok lefekvéskor, de mégis el tudok aludni a TV előtt is :)
Az a legtisztább, ha elmész egy üzletbe ahol árulják, és az eladóval bekapcsoltatsz egyet, így nem minket szidsz ha neked mégis hangos :) , másfelől ha jól tudom törvényileg 3 napon belül visszaviheted, ha otthon, esti csendben mégis zavaró lenne.
 
Szerintem relatív, hogy kinek mi számít hangosnak. Sera Air 275 szerintem nem hangosabb, mint a légkeveréses hűtőm, (még jó hogy az a pájzban van :) ). Én spec elég vájtfülű vagyok, az emeleten is meghallottam a szekrényben üzemelő EVO 2212-es (most Atman 3338) szűrőt, mivel halkan de alacsony frekvencián megy amit a falak elég jól vezetnek . Az is relatív, hogy ki mennyire érzékeny, figyel a külső zajokra amikor aludni szeretne, nem vagyunk egyformák, így ez megint nem mérvadó. Én is érzékeny vagyok lefekvéskor, de mégis el tudok aludni a TV előtt is :)
Az a legtisztább, ha elmész egy üzletbe ahol árulják, és az eladóval bekapcsoltatsz egyet, így nem minket szidsz ha neked mégis hangos :) , másfelől ha jól tudom törvényileg 3 napon belül visszaviheted, ha otthon, esti csendben mégis zavaró lenne.


Ebben igazad van ,csak szeretek mindig körbeérdeklődni mert szeretek minél több infót begyűjteni mielőtt lépek . Hozzáfűzném ,hogy soha nem szidnám a drága akvakertész pajtásokat .. Az a baj ,hogy a család vérében van a kiváló hallás és ezért is mérvadó a zaj . Nos igazából lélekben már döntöttem a termék ügyében és most egy egész kellemes megoldást sikerült kialakítani a konyhában így nem annyira zavaró a régi sem. Sajnos a tűzoltó kiképzésem miatt nem tudok jó pár hónapig személyesen foglalkozni az üggyel ezért a párom feladata lesz :p
 
Ebben igazad van ,csak szeretek mindig körbeérdeklődni mert szeretek minél több infót begyűjteni mielőtt lépek . Hozzáfűzném ,hogy soha nem szidnám a drága akvakertész pajtásokat .. Az a baj ,hogy a család vérében van a kiváló hallás és ezért is mérvadó a zaj . Nos igazából lélekben már döntöttem a termék ügyében és most egy egész kellemes megoldást sikerült kialakítani a konyhában így nem annyira zavaró a régi sem. Sajnos a tűzoltó kiképzésem miatt nem tudok jó pár hónapig személyesen foglalkozni az üggyel ezért a párom feladata lesz :p
Én szerintem megszűntetni nem lehet a zajt, de meg lehet szokni egy hónap alatt.
Utána már az volt furcsa, ha nem a megszokott zajt hallottuk, akkor valami nem stimmelt
 
segítséget kérek szépen.

Melyik a halkabb? Tetratec APS 50 vagy Schego prima?
előre is köszönöm
 
Kérdem én az akvakertész közöséget ,hogy volt e már valakinek tapasztalata Sera Air 275 R légpumpával?
Nekem a Sera Air 110 van. Aludni nem lehet mellette sajna.
Gondolom a nagytesója is hasonló lehet.?
Kb a régi ciklonnal azonos a hangereje.
Én megkértem ismit, hogy furja ki a szoba falát a folyosóra.
Amin át ment a levegő cső illetve egy kábel aminek a két végére felrakta nekem a csatikat.
A szoba ajtó fölé fellógattuk a pumpát egy gumiszalagra.
Lóg a levegőben így semminek nem adja át a rezgését.
Így már végre megint nyugodtak az éjszakák.
 
segítséget kérek szépen.

Melyik a halkabb? Tetratec APS 50 vagy Schego prima?
előre is köszönöm

Én egy Schego Optimal-t használok, de csak éjszaka 6 órában! A gép le van rakva az akvárium alatti polcra! Az akva a nappaliban, de ezidáig még nem zavart éjszaka! Ugyan hallható a működése, de nem zavaró, szerintem teljesen csöndes! :)

Ezért én inkább a Schego-ra szavazok ! :)
 
Horkolásra nem tudok elaludni, szakaszosan ritmikus. Egy vekkeróra tikk-takkolása pedig túlságosan ritmikus. Légpumpa berreg valahogy, sose volt ilyenem használatban. Vajon el lehet aludni egy 20m²-es szobában, ha működik éjszaka egy Tetratec APS 50 vagy Schego Prima 100 lph? Sajnos még nem hallottam élőben őket, így elég nehéz a döntés, megrendelés vásárlás. Van egy kínai Resun AC-9601 annak a hangja ISZONYAT! Nem tudnám megmondani mi motivált a megvásárlásakor egy éve, amikor még fényévekre voltam a növényes vonaltól.
Ja, de emlékszem! (Istenem, régi szép idők. "A tudatlanság áldásos"): Mert hogy úgyis kb. ez lesz a legdrágább kellék s épp akciós volt az ósanban.
Sebaj, barkácsolok belőle valamit. Ha mást nem, egy riasztót. A befőttes üveg megoldás jónak tűnik, a szekrényben amúgy sincs már semmi hely. Nem kőbevésett az akvárium levegőztetése, az alvás viszont az. Így el is bizonytalanodtam. :cyclops:
Vegyek-evagy nevegyek-E? (nano 27l)
 
A Schego pumpánál hangosabb a porlasztókő amit használsz :) Nálam azt hiszem a 250lph megy kb. felére szabályozva és nem hangos. Zárt szekrénynél egy mély búgást hallani csak.
 
250lph megy kb. felére szabályozva

Köszi a gyors választ, a kérdésem ebből adódik, hogy ez valamiféle szabály, vagy sajátosság, hogy a nagyobb méretű légpumpák halkabbak? Vagy egy kicsi is ugyan olyan halk?
 
Back
Oldal tetejére