• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Wabi Kusa Lápvidék

Remélem sikerekkel.
Egyébként észak-keleti ablakban van, talán a hőmérsékletet nem lesz gondja.
Talaja virágföld+homok+a velük hozott. Az edény beton (lúgos).
 
Egy kis helyzetjelentés. A mohatál még megvan, de fedés nélkül folyamatosan kiszáradt a spriccelések között, ezért rádobtam egy műanyag dobozt. Úgy se volt szép, így se az...
Viszont az öreg wabi tál kicsattanó formában van. Meghálálja a rendszeres permetezés, gondoskodást. Virágzik a hydrocotyle leucocephala, kúszik a bacopa, jó ránézni.
Ja, és van egy betolakodó is. Valami citrusféle hajtott ki középen, pedig nem emlékszem, hogy dobtam volna bele magot...:rolleyes:
IMG_20180426_213106.jpg DSC_5646.JPG
DSC_5647.JPG
 
Ezt a naplót már a keresővel szedtem elő:whistle:. Annyira már a topicba sem illik (Akvárium naplók).
Hoztam ide is pár képet a még életben lévő wabiszerűségekről.

A hydrocotyle leucocephala lassan mindent elnyom, de legalább virágzik is rendesen:
DSC_6017.JPG DSC_6021.JPG
De már érik az új wabi gondolata és természetesen a növények is nevelődnek ideiglenes helyükön (az edény nem az én kedvenc színem...:LOL:):
DSC_6025.JPG Hm, Mc, Myrio, Stau, és Gratiola van benne. A Pogo erectusnak nem sikerült az átállás, de még nincs feladva.

A mohás tál is megvan, bár gyönyörködni nem tudok benne, mert folyamatos takarást igényel... azért kint a szabadban más a mikroklíma...
DSC_6031.JPG DSC_6034.JPG

És van egy új - számomra is meglepetés, hogy életben lévő - mohás kis élővilág. Csak ideiglenesen került bele a gömbvázába, mindenféle talaj nélkül, de már lassan egy hónapja életben vannak. Azért majd tervezem, hogy kap rendes talajt a kis páfrány(?):
DSC_6038.JPG
 
Egy kis helyzetjelentés. A mohatál még megvan, de fedés nélkül folyamatosan kiszáradt a spriccelések között, ezért rádobtam egy műanyag dobozt. Úgy se volt szép, így se az...
Viszont az öreg wabi tál kicsattanó formában van. Meghálálja a rendszeres permetezés, gondoskodást. Virágzik a hydrocotyle leucocephala, kúszik a bacopa, jó ránézni.
Ja, és van egy betolakodó is. Valami citrusféle hajtott ki középen, pedig nem emlékszem, hogy dobtam volna bele magot...:rolleyes:
View attachment 54252 View attachment 54253
View attachment 54254

Ha úgy adódik, ugye Te is elhozod a tálad a wabi kiállításra a GA-ba?
Ugye Téged is beleszámolhatunk a legalább 10 kell egy kiállításhoz-ba?
 
Ha úgy adódik, ugye Te is elhozod a tálad a wabi kiállításra a GA-ba?
Ugye Téged is beleszámolhatunk a legalább 10 kell egy kiállításhoz-ba?
Uhh, jó régi kérdés, bocsánat a kései reakcióért, de csak most láttam.
A wabi tál kiszáradt... egyszer... kétszer... Azóta kezd újra éledezni, de látványnak nem szép. Az "új wabi" még nem indult, de a növények megvannak. Sajnos nincs sok időm foglalkozni velük, talán majd télen összedobok egyet. Bár jövőre még kevesebb időm lesz...
Azért köszönöm, hogy gondoltál rám, remélem jól sikerült a kiállítás!
 
Másfél hónappal később:
DSC_3329.JPG DSC_3333.JPG DSC_3332.JPG DSC_3330.JPG
És egy kicsit kertészkedtem is benne a fotózás után, de azt majd a legközelebbi posztban.:)
(A lápvidék többi szereplője befejezte működését. Ha kell valakinek egy kevéske emers lilaeopsis brasiliensis, vagy hydrocotyle verticillata, ill. bacopa australis, az szóljon hétfő reggelig.)
 
Back
Oldal tetejére