• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Tengeri kriszko reef

Szia Csilla!
A kis kocka ketyeg. Egy bohóc, egy bicolor géb és egy garnéla lakja most. A kő egy rèsze eléggé algásodik, naponta többszőr telibe kapja a napot. Ezzel sajnos nem nagyon tudok mit kezdeni. Amúgy a kicsibe én csak xeniat terveztem. Azon gondolkodom h az üveget lecserélem egy gyári hátsó szűrősre.
Tűzférget cserélni lehet senki nem akarna😆
Budapestiek amúgy itt is hatalmas előnnyel indulnak, itt helyben nehezebb venni/cserélni bármit is.
Egy kép a bicolorról
FD1A84BF-E8EC-4E2A-B0BD-944F010A3DF0.jpeg
 
Az édesvizi gébek is cukik, de ez is baromi jól néz ki.
Ez is befúrja magát mindenhová?
A belógó fehér csáp a garnélájé?
Remeterákod nincsen? Az is halál jópofa.
A tengeri lények közt nincs olyan, ami pucolná az algát?
 
Az édesvizi gébek is cukik, de ez is baromi jól néz ki.
Ez is befúrja magát mindenhová?
A belógó fehér csáp a garnélájé?
Remeterákod nincsen? Az is halál jópofa.
A tengeri lények közt nincs olyan, ami pucolná az algát?
Nagyon aranyos, én nagyon szeretem. Nem ekkora akváriumba való, de amíg pici marad, utána megy a nagyba. Valmelyik nap etetésnél lekapcsoltam az áramoltatót, mikor visszonyomtam furcsa hangot hallottam ès szakaszosan működött, meg-megakadt, ekkor már sejtettem mi lehet. Gyorsan kihúztam és a géb kidugta a fejét az áramoltatóból majd kiúszott. Egyenlőre nem látom, hogy megsérült volna.
Szóval a kérdésedre reagálva, igen, befurakszik mindenhova🙂
Vannak algaevő élőlények, a gébet is ezért tettem be. Csigák, rákok, stb… Csak mint írtam, itt nehézkesebb beszerezni.
Remeterák volt. Jópofa, de a kicsi akváriumból mennie kellett mert éjjel ahogy mászott kocogtatta az üveget és nem lehetett aludni tőle😆 A nagy akváriumban meg leburogatta a meg nem tapadt korallokat.
A csáp a garnié igen🙂
 
Nagy forma 🤭. Most készülök venni én is. Ugyanúgy szoktatni kell őket gondolom, mint a többi élőlényt...
Őszinte leszek én annyira szoktattam hogy a zacskóban lévő víz átvegye az akváriumban lévő hőmérsékletét, aztán ment is bele. Nem mondom, hogy ideális…
Jópofa állat, pláne amíg kisebb, ha megnő (attól függ milyet veszel) akkor képes burogatni. Legyen mindig elegendő üres csigaház neki.
 
Ez megint egy fontos infó, köszi! Azt esetleg tudod, melyik a legkisebb?
Egyre nagyobb csigaház kell neki és azt cipeli magával. Nekem az elején amik nem voltak letapadva lágykorallok azokat mind elmozdította, ha valami már fixen ott van akkor nincs gond.
Én úgy tudom, hogy a tricolor (Clibanarius tricolor) a legkisebb amit lehet itthon is kapni. Vagy veszel bármilyen remetét kis méretben aztán ha megnő akkor keresel neki új otthont.
 
Back
Oldal tetejére