• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Tengeri kriszko reef

Történt jópár változás. Karcos lett a frontüveg, elég zavaró helyen és kiterjedésben, ezért az egész akváriumot le kellett engednem, elvittem az üveget és kicserélték a frontot (hogy miért nem fordítottam csak egyszerűen meg? Mert azon már túl voltam egyszer…) Mikor visszakerült az akvárium úgy döntöttem, hogy veszek élőkövet, kb 15 kg került bele, így nyerte el a mostani kinézetét. A talaj pedig ATI fiji white sand lett, ez egy kicsit nagyobb szemcseméretű, így nem viszi olyan könnyen az áramlás.
2 közönséges bohóchal és egy pici doktorhal (ctenochaetus) került bele, hogy terheljem a vizet. Az algásodás beindult. A doki folyamatosan csipegeti az algát, nagyon jófej halacska.
A minap én is megpillantottam egy jó 10 centis férget, nem tudom mekkora lehet mert a többi része a kőben volt.
4D59CCCD-8267-4ED5-BB12-89F9929CC26B.jpeg
Csináltam egy kis 30-as tengerit is aminek egy Lysmata amboinensis a lakója.
33F61399-D07B-4B29-9551-07BB55BC5309.jpeg
 
Látom nálad is van féreg.. én már többet is szedtemki.. Próbáld meg akkor elkapni amikor nincs bent a kőben ,mert akkor nem szakad ketté és szépen ki lehet venni..
Igen, van. Én eddig nem is láttam egyet sem. Ezt megpróbáltam csipesszel kiszedni, de valamiért azt gondoltam, hogy lassabbak. Hát nem. Majd legközelebb!
 
Igen, van. Én eddig nem is láttam egyet sem. Ezt megpróbáltam csipesszel kiszedni, de valamiért azt gondoltam, hogy lassabbak. Hát nem. Majd legközelebb!
Én többször is próbáltam csipesszel. Rá is fogtam, de baromi erős és gyors. Ráadásul nagyon trükkös, mert teljesen soha nem jön ki a kőből, így kiszedni sem tudom. Neked nagyobb a helyed, várd meg amíg teljesen kijön, különben esélytelen az ereje miatt.
 
Találtam egy ilyet az eltávolításukról (bár lehet, nektek is megvolt): If you have bristleworms lodged in cracks and holes of your live rock, simply removing each piece of rock from the tank and dipping it in a bucket of dechlorinated freshwater for just a few seconds usually result in the worms pouring out of the rock and into the bottom of the bucket.

Őszintén szólva, azt sem gondoltam volna, hogy van belőle kívánatos fajta. :)
 
Találtam egy ilyet az eltávolításukról (bár lehet, nektek is megvolt): If you have bristleworms lodged in cracks and holes of your live rock, simply removing each piece of rock from the tank and dipping it in a bucket of dechlorinated freshwater for just a few seconds usually result in the worms pouring out of the rock and into the bottom of the bucket.

Őszintén szólva, azt sem gondoltam volna, hogy van belőle kívánatos fajta. :)
Ezzel csak az a gond, hogy károsodhatnak a korallok az édesvíztől. :(
 
Én többször is próbáltam csipesszel. Rá is fogtam, de baromi erős és gyors. Ráadásul nagyon trükkös, mert teljesen soha nem jön ki a kőből, így kiszedni sem tudom. Neked nagyobb a helyed, várd meg amíg teljesen kijön, különben esélytelen az ereje miatt.
Én tènyleg nem gondoltam, h ilyen gyorsak. Egèsz eddig egyet sem láttam, azt hittem nincs is. Pedig szoktam sötétben is bevilágítani. Remélem idővel el tudom csípni.
 
Találtam egy ilyet az eltávolításukról (bár lehet, nektek is megvolt): If you have bristleworms lodged in cracks and holes of your live rock, simply removing each piece of rock from the tank and dipping it in a bucket of dechlorinated freshwater for just a few seconds usually result in the worms pouring out of the rock and into the bottom of the bucket.

Őszintén szólva, azt sem gondoltam volna, hogy van belőle kívánatos fajta. :)
Ez akkor is problémás, mint az esetemben, amikor a szirt gyorskötözővel meg gyurmával van összerögzítve
 
Sziasztok!
Az akvárium jelenleg még mindig algaváltásban van. Elég sokat ront az élvezeti értékén. A frontüveg kb 1 hét alatt átláthatatlan lesz, vagyis lenne, ha a sörtésfogú nem pucolná, majd csinálok képet róla milyen az üveg mikor letakarítja.
A két bohóc és a doki mellé bekerült kettő kardinálishal. Egyet terveztem eredetileg, mikor megvettem az első pár napban az egyik sarokban kuksolt, etetésre se jött, majd kezdett felbátorodni, evett is és egyszercsak eltűnt, nyoma veszett, sehol nem találtam, se akváriumon belül, se kívül. Arra gondoltam, hogy elpusztult és valahol a sziklák alatt elbomlott. Aztán másfél hétre rá vettem helyette egy másikat, csináltam akkor egy vízcserét és mikor perlont akartam cserélni a tunze 3162-ben, felnyitottam a tetejét és kiúszott a halacska 🙂 A mai napig nem értem hogyan került bele és hogy élte túl pár centi vízben, kaja nélkül másfél hétig. Szóval azóta ketten vannak.
A héten jött kettő Nassarius csiga és egy garnéla (Lysmata kuekenthali). A csigák forgatják a talajt, azóta jelentősen csökkent az alga a talajon. A garnélát egyszer láttam mióta beraktam, remélem él még.
3 korallt is hoztam bele.
Tervezek még bele 2 halat, garnélát, rákot és csigákat, meg persze lágyakat.
Pár kép következzen:
060C6665-014B-4A10-8251-FD5902D9803A.jpeg2012B4F8-0DE2-4E9F-B11D-0B3BA5ECFE62.jpeg6A9C5EC8-E628-4E4B-B3CA-531FAB6E36B9.jpeg8289D540-48C1-4A6E-BCB6-62C0116E4CBA.jpegF417E4EE-C290-4E4D-BEF6-DA3ED8E7CF3F.jpegF8839CE8-55AD-418A-8ABA-AEA4D44DB60F.jpeg
 
Sziasztok!
Az akvárium jelenleg még mindig algaváltásban van. Elég sokat ront az élvezeti értékén. A frontüveg kb 1 hét alatt átláthatatlan lesz, vagyis lenne, ha a sörtésfogú nem pucolná, majd csinálok képet róla milyen az üveg mikor letakarítja.
A két bohóc és a doki mellé bekerült kettő kardinálishal. Egyet terveztem eredetileg, mikor megvettem az első pár napban az egyik sarokban kuksolt, etetésre se jött, majd kezdett felbátorodni, evett is és egyszercsak eltűnt, nyoma veszett, sehol nem találtam, se akváriumon belül, se kívül. Arra gondoltam, hogy elpusztult és valahol a sziklák alatt elbomlott. Aztán másfél hétre rá vettem helyette egy másikat, csináltam akkor egy vízcserét és mikor perlont akartam cserélni a tunze 3162-ben, felnyitottam a tetejét és kiúszott a halacska 🙂 A mai napig nem értem hogyan került bele és hogy élte túl pár centi vízben, kaja nélkül másfél hétig. Szóval azóta ketten vannak.
A héten jött kettő Nassarius csiga és egy garnéla (Lysmata kuekenthali). A csigák forgatják a talajt, azóta jelentősen csökkent az alga a talajon. A garnélát egyszer láttam mióta beraktam, remélem él még.
3 korallt is hoztam bele.
Tervezek még bele 2 halat, garnélát, rákot és csigákat, meg persze lágyakat.
Pár kép következzen:
View attachment 157371View attachment 157372View attachment 157373View attachment 157374View attachment 157375View attachment 157376
A kuekenthalit este könnyebb megtalálni piros fénynél. Nálam napközben elvétve jön elő.
 
A meglévő halak mellé bekerült kettő anthias (Pseudanthias dispar). A halak létszáma azt hiszem elérte a maximumot. Beraktam egy remeterákot (Calcinus elegans) is a nagy akváriumba, de gyakorlatilag az összes korallt leburogatta, így kivettem és átraktam a kicsibe, ahova egy közönséges bohóchal is beúszott.
72ECE937-724C-480E-95E9-20784529D612.jpeg
26BE9C96-CF66-4136-B052-CCC22C405922.jpeg3130F744-6FDA-48F3-B6AC-982D33B32087.jpeg
 
Back
Oldal tetejére