• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Hónap akváriuma Konyhakert 73 literben :)

szasza said:
Gratulálok N-dee! Névnap + legjobb napló cím!
Bocs de nem volt sok időm mostanában fórumot olvasgatni!
Növény ami úszik a víz tetején: Spirodela polyrrhiza ha nem tévedek!

Szia Szabi! Köszi a gratut meg az infót a növényről! :thumbup: Még arra sem volt időm, hogy átugorjak hozzád megkérdezni mi is ez, pedig kb. 30m-re lakunk egymástól :oops: Legalább most már Atti is tudja a nevét.

AQViktor said:
Szia!

Először is gratu ;) !
A macro képek borzasztóan jók :clap: !
sajnálom, hogy szétszeded.... ez volt a kedvenc akvám :(

Köszi neked is!
Hát muszáj lesz szétszednem, mert az időhiány miatt kezelhetetlennek bizonyult ez a layout, úgyhogy megpróbálok majd helyette valami kevésbé "ollócentrikus" dolgot összedobni. Remélem sikerül valami normálisat kreálnom, bár konkrét elképzelésem még nincs róla, hogy hogyan is nézzen ki :cool:
 
Növény ami úszik a víz tetején: Spirodela polyrrhiza ha nem tévedek!

Köszi, ahogy olvasgatom, óriás békalencse néven is emlegetik.
Viszont nekem mostanában a békalencse mini változatával kezd meggyűlni a bajom (Wolffia arrhiza). Egy átok! :evil:
(Egyébként a világ legkisebb virágos növénye.)
 
Áápdét:

Ma végre megnyírtam a növényeket és vizet is cseréltem. Nem akarom már nagyon csinosítgatni, mert 1-2 hónapon belül úgyis szétszedésre kerül, csak annyira ráztam gatyába, hogy az ünnepek alatt majd valahogy kinézzen, nehogy megszóljon a család :)





Nyírás után:
 
Régen postoltam már, úgyhogy épp itt az ideje :)
Jelzem az aki még meg van és a tervezett év eleji újrarendezés még várat magára egy darabig.
Az aki 2-2.5 hónapja szinte "önellátó" módban üzemel. Tápozni kb. hetente 1x szoktam és akkor is csak a régi tápozás szerinti egy napi adagot mind makro, mind mikro elemekből. Számításaim szerint most kb. olyan 3-5ppm NO3, ~0.5-1ppm PO4 és ~0.1-0.2ppm Fe szintnek kellene lennie az akiban(nem tudom mi a valós, mert nem méregetem), az esetleges nitrát és foszfát hiány pótlását pedig, rábíztam a felgyülemlő mulm és kajamaradék ammónium és foszfát termelésére(a sűrű növényzet és mohagyep miatt szinte lehetetlen kialmolni az akit, így biztos rengeteg a felhalmozódott maradék).
A HQI napi 6.5h-t megy, CO2 visszavéve 15-20ppm közé, vízcsere kb. 2-3 hetente 50%. Eddig szépen működni látszik a dolog, algák minimálisan vannak jelen, az ecsetalga is szépen visszahúzódott(kb harmada, mint 2 hónapja) a növények pedig nőnek amerre látnak, mert nincs időm nyírni őket, de ez meg is látszik a képeken :) A lakók nagyon babán érzik magukat, a razbórák folyamatosan feszítenek és kakaskodnak, a készített videón is látható a mutatványuk ;)
Na akkor gyüjjenek a képek:









ez pedig a videjó:
 
Még mindig nagyon baba kis aki! Gratula, hogy ilyen szépen rendbe hoztad!!! A vidi is nagyon jó! :thumbup: :clap:
 
attibva said:
Még mindig nagyon baba kis aki! Gratula, hogy ilyen szépen rendbe hoztad!!! A vidi is nagyon jó! :thumbup: :clap:

Köszi szépen örülök, hogy tetszik, pedig már igencsak ráférne egy robbantás :)
 
Még mindig szép :thumbup:

N-dee said:
Számításaim szerint most kb. olyan 3-5ppm NO3, ~0.5-1ppm PO4 és ~0.1-0.2ppm Fe szintnek kellene lennie az akiban

Ugye, hogy így is van élet? ;)
Én is próbálgattam, 20-as nitrátnál és 5-ösnél is ugyanaz a helyzet, ha jók az arányok.
 
Nekem kifejezetten tetszik, hogy most ilyen vad az állapota az akidnak. Eddig talán most a legtermészetesebb :) Gratulálok!
 
Micsoda dzsungel apám, na igen ez az amikor a növények átveszik az irányítást, de így az igazán természetes! :thumbup: :wave:
Még ilyen kis odafigyeléssel is, nagyon baba az akid. :thumbup:
 
Gyönyörűek ezek a képek a kis ékfoltosokról!
A növények kiváló állapotban vannak, még így is, hogy kicsit kevesebbet foglalkozol vele!
 
Back
Oldal tetejére