• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

"Ködös" víz

A szívó ágat bal oldalon nem nyomnám le a talajig, csak valahol vízoszlop középig. A rajta lévő "védő" sem segíti igazán, hogy kiszűrd a levegő dolgokat.
Ehelyett inkább valami hálós/rácsos megoldás kellene. A cyano a talajban is ennek lehet a következménye.
Köszönöm a tippeket, megfogadom őket.
 
Sajna egyszer csak nekem is behomályosodott a vizem. Először megjelent a ciano a talajon, utána a víz tetején hártya, majd teljes homály, miután beletettem 6 diszkoszt a vízbe és ugye ők meg esznek, mint állat. Ez a homály valószínűleg az infuzória. (a diszkoszok mellett van még vagy 30 piros neon, 6 császárlazac, 2 vitorlás koi, labeo bicolor, 2 kis cory, 3 aymonieri, 1 sávos díszcsík, 6 guppi). CO2 van! Vettem másik szűrőt és egy nap alatt még mindig nem tisztította ki a vizet a két szűrő. 3db Neomagnol tablettát teszek a vízbe. Mit lehet még tennem?
150x50x50, Chihiros 120cm led -> 8ó, 288 ppm, ennyi volt eddig is, GH10, KH5, szilikátos dekorhomok 0,8-1,2mm, Jbl 1502 és amit most vettem: jbl 1501.
Az 1502-esben van kis SZAL műgyanta, ISTA Quartzite Glass 1 liter - nagy porozitású biológiai szűrőanyag.
Az 1501-esben van Matrix trop és vatta.
Tápozás TF macro, TF planter, csak úgy érzésre, de persze több macro, jóval kevesebb planter.
Mit tudok még tenni? Vagy várjak pár napot?
 

Attachments

  • PXL_20230803_125120476-mod.jpg
    PXL_20230803_125120476-mod.jpg
    604.6 KB · Megtekintések: 23
  • PXL_20230813_194650421-kicsi.jpg
    PXL_20230813_194650421-kicsi.jpg
    302.9 KB · Megtekintések: 17
  • PXL_20230802_173750348-kicsi.jpg
    PXL_20230802_173750348-kicsi.jpg
    428.7 KB · Megtekintések: 24
Utoljára módosított:
Hát igen, de milyet? Van, aki azt mondja, hogy a belső szűrős az nem jó, amit csövekre kell tenni, azokat meg nem tudom, hogy működik és hogy kell és milyenek vannak és melyik a jó.
 
Elölről és oldalról most így néz ki.
 

Attachments

  • PXL_20230815_164456757.jpg
    PXL_20230815_164456757.jpg
    203.6 KB · Megtekintések: 20
  • PXL_20230815_164533746.jpg
    PXL_20230815_164533746.jpg
    116.3 KB · Megtekintések: 20
úgy működik, hogy rákötöd a szűrőre, van egy bemenete meg egy kimenete és ennyi. ha nincs annyi helyed, akkor egy kis vízpumpára teszed külön... az a lényege, hogy a víz menjen át az UV-n.
Tudsz ajánlani, vagy valaki tud ajánlani ilyen uv szűrőt? Melyiket érdemes megvenni egy ekkora akvába?
 
Tudsz ajánlani, vagy valaki tud ajánlani ilyen uv szűrőt? Melyiket érdemes megvenni egy ekkora akvába?
 
Sajna egyszer csak nekem is behomályosodott a vizem. Először megjelent a ciano a talajon, utána a víz tetején hártya, majd teljes homály, miután beletettem 6 diszkoszt a vízbe és ugye ők meg esznek, mint állat. Ez a homály valószínűleg az infuzória. (a diszkoszok mellett van még vagy 30 piros neon, 6 császárlazac, 2 vitorlás koi, labeo bicolor, 2 kis cory, 3 aymonieri, 1 sávos díszcsík, 6 guppi). CO2 van! Vettem másik szűrőt és egy nap alatt még mindig nem tisztította ki a vizet a két szűrő. 3db Neomagnol tablettát teszek a vízbe. Mit lehet még tennem?
150x50x50, Chihiros 120cm led -> 8ó, 288 ppm, ennyi volt eddig is, GH10, KH5, szilikátos dekorhomok 0,8-1,2mm, Jbl 1502 és amit most vettem: jbl 1501.
Az 1502-esben van kis SZAL műgyanta, ISTA Quartzite Glass 1 liter - nagy porozitású biológiai szűrőanyag.
Az 1501-esben van Matrix trop és vatta.
Tápozás TF macro, TF planter, csak úgy érzésre, de persze több macro, jóval kevesebb planter.
Mit tudok még tenni? Vagy várjak pár napot?
Szat gyantát azonnal vegyed ki, lehet meg is oldódik. Azt nem növényekhez tervezték.
 
Tápozás TF macro, TF planter, csak úgy érzésre, de persze több macro, jóval kevesebb planter.
Meg tudnád mérni a viz no2 és no3 szintjét?
Szerintem iszonyúan sok hal van benne, s figyelembe véve a diszkoszok étkezési szokásait + hogy viszonylag meleg vizben élnek, el tudom képzelni, hogy túl sok a bomlástermék a vizben, amely okozhatja au infuzóriák elszaporodását.
 
Szat gyantát azonnal vegyed ki, lehet meg is oldódik. Azt nem növényekhez tervezték.
Most elutaztam pár napra. A villanyt lekapcsoltam, a CO2-t leállítottam, teljes sötétkúra, a halak se kapnak addig kaját. Amint hazamentem, kiveszem a gyantát. A diszkoszok miatt tettem a szűrőbe.
Meg tudnád mérni a viz no2 és no3 szintjét?
Szerintem iszonyúan sok hal van benne, s figyelembe véve a diszkoszok étkezési szokásait + hogy viszonylag meleg vizben élnek, el tudom képzelni, hogy túl sok a bomlástermék a vizben, amely okozhatja au infuzóriák elszaporodását.
Igen, írták már, hogy sok a hal. A két vitorlást és a császárlazacokat eladtam, a többi szerintem marad.
Remélem, ezek a változtatások elegek lesznek. Ha nem, tervezem venni a javasolt oase uv készüléket.
Köszönöm srácok a segítséget. rl.gif
Ja és folyamatban van a pistia beszerzése is. :)
 
Utoljára módosított:
Most elutaztam pár napra. A villanyt lekapcsoltam, a CO2-t leállítottam, teljes sötétkúra, a halak se kapnak addig kaját. Amint hazamentem, kiveszem a gyantát. A diszkoszok miatt tettem a szűrőbe.

Igen, írták már, hogy sok a hal. A két vitorlást és a császárlazacokat eladtam, a többi szerintem marad.
Remélem, ezek a változtatások elegek lesznek. Ha nem, tervezem venni a javasolt oase uv készüléket.
Köszönöm srácok a segítséget. View attachment 177364
Ja és folyamatban van a pistia beszerzése is. :)
Nem vennék rá mérget, hogy ekkora csökkentéssel eléred az optimális halmennyiséget. Ahogy nézem, a diszkoszok, most kb. akkorák, mint a vitorlások. Szerintem ez nem marad mindig így. ;)
Az UV a ködös víz ellen jó lehet, de az csak egy "látványos probléma" megoldása lesz.
Sokszor megtévesztő lehet a természetfilmekben látható, rajokban úszó halak látványa, ahol 10db hal van 1 liter vízben. Igen, igen, ez így van, csak mellette van 1000m3 víz, amiben egy darab hal sincs. Szóval, az egészséges átlagos halsűrűség nem annyi, mint nálad.
A másik megtévesztő látvány a kereskedésekben látható, ahol annyi a hal a vízben, hogyha még egyet beletennének, kicsordulna a víz... Hát... ez sem a természettudatos állatartásról szól.
 
Gyors megoldásnak vettem egy Tetra Algorem-et. Ez két óra alatt tisztává varázsolta az akvát. (Aki ilyet vesz, ne felejtsen el a szűrőbe tenni perlon vattát!)
Meglátom, hogy visszatér -e bármi, de így már könnyebb megkeresni a probléma gyökerét.
Ja és eladom a Labeo-t és a díszcsíkot is.
 
Back
Oldal tetejére