• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Kisboston 40L-es akváriuma!

Sziasztok!

Megint felmerült pár kérdés......!

Eheim 2424 Experience szűrő ( https://www.greenaqua.hu/hu/eheim-experience-250-kulso-szuro-toltettel.html ) fogja remélhetőleg kristálytisztán tartani a kis akvámat. Azt szeretnem kérdezni, hogy a gyárilag kapott 1,25l substart, illetve hozza vásárolt 1l substart pro, 250ml Seachem Purigen, egy durva kék szivacs és perlon vatta elegendő lesz ehez? Két szűrő kosár van, also kosárban van a kék szivacs a substart-al, felső kosárban a substart pro rajta a perlon vatta, legfelül pedig a Seachem Purigen. Ez megfelelő elrendezés?
Megfelelo.
 
Sziasztok!

Megint felmerült pár kérdés......!

Eheim 2424 Experience szűrő ( https://www.greenaqua.hu/hu/eheim-experience-250-kulso-szuro-toltettel.html ) fogja remélhetőleg kristálytisztán tartani a kis akvámat. Azt szeretnem kérdezni, hogy a gyárilag kapott 1,25l substart, illetve hozza vásárolt 1l substart pro, 250ml Seachem Purigen, egy durva kék szivacs és perlon vatta elegendő lesz ehez? Két szűrő kosár van, also kosárban van a kék szivacs a substart-al, felső kosárban a substart pro rajta a perlon vatta, legfelül pedig a Seachem Purigen. Ez megfelelő elrendezés?
Én egy kicsit soknak találom a 250 ml-es purigent (lehet lefojtja majd a flowt), elég lenna a kisebbik (100 ml).
 
Mar megvettem a 250ml-t, de kevesebbet tudok beletenni. Inkább túlméretezni szerettem volna, mint hogy kevés legyen.....
Sajnos sok esetben próbáltam spórolni az előző akvariumaimban és mindig szívás lett belőle[emoji2]! Most először próbálok “nem okoskodni” hanem a tapasztaltabbakra halgatni, ezért kérdezek inkább mielőtt valamit csinálok. Bízom benne, hogy egetrengető butaságot nem kérdeztem, vagy követtem el eddig..........[emoji15]
 
Mar megvettem a 250ml-t, de kevesebbet tudok beletenni. Inkább túlméretezni szerettem volna, mint hogy kevés legyen.....
Én a helyedben, akkor megfelezném, és lenne csere purigened, hiszen a regerenálás minimum 2 nap. A szűrő bontásakor kikapod az egyiket és rögtön mehet vissza másik. Hidd el azt az akva vizet nem fogja jobban "tisztítani" a 250-es mint egy 125-ös. Így is úgy is cserélgetnéd 3-5 havonta. A frissen bontott felet amit nem teszel be a szűrőbe illetve később a regenerált felet, tedd egy befőttesüveg RO vízbe és úgy tárold, különben kiszáradnak a golyócskák és használhatatlan lesz.

Bízom benne, hogy egetrengető butaságot nem kérdeztem, vagy követtem el eddig..........
Nincs buta kérdés csak neked tűnhet annak ezt mindnyájan tudjuk, mi is így kezdtük. Sok évi gyakorlat mellett még mi is meglepődünk dolgokon és kérdezünk és kérünk segítséget a fórumtársaktól (ezért király ez a közösség (y)), de csak így jutunk előbbre, meg sok-sok tapasztalattal.
 
Én a helyedben, akkor megfelezném, és lenne csere purigened, hiszen a regerenálás minimum 2 nap. A szűrő bontásakor kikapod az egyiket és rögtön mehet vissza másik. Hidd el azt az akva vizet nem fogja jobban "tisztítani" a 250-es mint egy 125-ös. Így is úgy is cserélgetnéd 3-5 havonta. A frissen bontott felet amit nem teszel be a szűrőbe illetve később a regenerált felet, tedd egy befőttesüveg RO vízbe és úgy tárold, különben kiszáradnak a golyócskák és használhatatlan lesz.

Ez egy nagyon jo ötlet, köszönöm szépen!
 
Azon gondolkozok, hogy a szűrésnek tudnék e valahogyan “segíteni”? Mivel minden berendezés vadonat új, arra gondoltam hogy “elő járatnám” egy kannában valamilyen baktérium kultúrával ami beindítaná a biológiai szűrést. Van ennek értelme? Illetve ha igen, akkor mit tegyek a vízbe?

https://www.greenaqua.hu/hu/seachem...-aminosavak-tengeri-halak-szamara-100-ml.html

Egyenlőre ilyenem van itthon.

Hat a link az “link lett”[emoji2], nem pont azt sikerült berakni amit szerettem volna[emoji15]!
Na akkor mégegyszer.

Hátha most sikerül........!

https://www.greenaqua.hu/hu/seachem-stability-50ml.html
 
Azon gondolkozok, hogy a szűrésnek tudnék e valahogyan “segíteni”? Mivel minden berendezés vadonat új, arra gondoltam hogy “elő járatnám” egy kannában valamilyen baktérium kultúrával ami beindítaná a biológiai szűrést. Van ennek értelme? Illetve ha igen, akkor mit tegyek a vízbe?

https://www.greenaqua.hu/hu/seachem...-aminosavak-tengeri-halak-szamara-100-ml.html

Egyenlőre ilyenem van itthon.

Annak nem sok értelme van, hacsak nem szórsz be néha haltápot, hogy legyen valami ennivalója is a szűrőbaciknak, de olyan kevés víz van a kannában, hogy nem tudom...
A linkelt cucc halvitamin, sokra nem mész vele.

Rakd össze szépen nyugodtan az akvát, röffentsd be a szűrőt, adagolj baktériumkultúrát a vízbe pl. https://www.greenaqua.hu/hu/easy-life-easystart-500ml.html?nosto=nosto-page-search1), és adjál időt annak, hogy összeérjen az egész kis rendszered.

RE: közben javítottad, Seaschem Stability is jó.
JBL filterstartot is rakhatsz a szűrőanyagra, nekem bevált. GA webshopban az most nincs azért nem linkelem.
 
Vagy lépésálló nikecell, azt faragni is lehet. Hátránya, hogy FSB-vel le kell ragasztani a fenéküveghez.

Az ötlet jo, viszont mivel meg nagyon az elején vagyok, igy nem biztos hogy később nem akarom majd “átrendezni”, ezért a beragasztást egyenlőre nem választanám!
 
Leszedhető egy spaklival, a fenéküvegen ha nyomot hagy akkor sincs semmi, eltakarja a talaj. :)

De ha sokat pakolgatod meg átrendezed a közeljövőben akkor ja, válassz mobilabb megoldást.
 
Sziasztok!

Ma végre megtörtént a várva várt esemény és elindult a kaland! Betelepítettem a növényeket, és útjára indult az első növényes akváriumom........!
A képek frissen a vízzel feltöltés után készültek. A víz opálos, zavaros, a képek minősége is gyenge.
Tanácsokat észrevételeket továbbra is szívesen fogadok ha kapok!

c72e601dd59f2d557746d2ede3f8e95b.jpgb357e490a97468ae0701be495ad31e3d.jpg35dc5b6600cfaec2a285ca1946843983.jpgbf41fe4fd6f11b7900be32433e5f6ebb.jpg
 
Sziasztok!

Ma végre megtörtént a várva várt esemény és elindult a kaland! Betelepítettem a növényeket, és útjára indult az első növényes akváriumom........!
A képek frissen a vízzel feltöltés után készültek. A víz opálos, zavaros, a képek minősége is gyenge.
Tanácsokat észrevételeket továbbra is szívesen fogadok ha kapok!
Szép kis ékszerdoboz lesz 1-2 hónap múlva, mikor kirúgja majd magát.
Azt észrevéttem, hogy a drop checker hol jobboldalon van, hol balodalon de kívülről. Mi lett a végleges helye? Mindenképp a diffuzorral ellentétes oldalon legyen, de belülről, különben sose lesz lime-zöld. ;)
Az esőztetőt lecserélném, Eheim lilyre: eheim-flowpipe-lily-pipe
Sokkal jobb lesz az áramlásod, nem lesz pango terület. Továbbá nem fognak a növények lengedezni mintha szélvihar lenne és nem utolsó sorban az ecset algának is kisebb az esélye.
Szembe rakva a CO2 diffúzorral a bubikat jobban megtöri és hatékonyabb lesz a CO2 beoldásod.
Sok sikert és legyen sok örömöd benne!
 
Szép kis ékszerdoboz lesz 1-2 hónap múlva, mikor kirúgja majd magát.
Azt észrevéttem, hogy a drop checker hol jobboldalon van, hol balodalon de kívülről. Mi lett a végleges helye? Mindenképp a diffuzorral ellentétes oldalon legyen, de belülről, különben sose lesz lime-zöld. ;)
Az esőztetőt lecserélném, Eheim lilyre: eheim-flowpipe-lily-pipe
Sokkal jobb lesz az áramlásod, nem lesz pango terület. Továbbá nem fognak a növények lengedezni mintha szélvihar lenne és nem utolsó sorban az ecset algának is kisebb az esélye.
Szembe rakva a CO2 diffúzorral a bubikat jobban megtöri és hatékonyabb lesz a CO2 beoldásod.
Sok sikert és legyen sok örömöd benne!

Köszönöm az észrevételt. Hihetetlen hogy mennyire odafigyeltek minden apró részletre (dc). A dc akkor még nem volt a helyén, a végleges helye a diffuzorral szemben lett. A ki és befolyó ágakat is ki szeretnem cserélni üvegre, sokkal szebb látványért és, azt olvastam hogy az áramlás is jobb lesz. Egyenlőre a 2424-es szűrő nyomó ága kb 50%-ra vissza van folytva, de igy is nagyon keveri a vizet. Most a napi világítás délután 4-kor indul este 9-ig. A Co2 du 2-kor indul és este 7-ig megy! Napi szinten adagolok Green Aqua Micro Macro tápot és excel-t, valamint a “tability” starter megy bele. A víz teljes RO VÍZ, GA gh plusz-al vissza sozva, első heten napi 50% vizcsere. Azt vettem észre, hogy reggel kb 9:30-ig elég sok természetes napfény éri az akvariumot, jelet ez esetleg problémát akar a növények akar az algásodást tekintve?
 
Köszönöm az észrevételt. Hihetetlen hogy mennyire odafigyeltek minden apró részletre (dc). A dc akkor még nem volt a helyén, a végleges helye a diffuzorral szemben lett. A ki és befolyó ágakat is ki szeretnem cserélni üvegre, sokkal szebb látványért és, azt olvastam hogy az áramlás is jobb lesz. Egyenlőre a 2424-es szűrő nyomó ága kb 50%-ra vissza van folytva, de igy is nagyon keveri a vizet. Most a napi világítás délután 4-kor indul este 9-ig. A Co2 du 2-kor indul és este 7-ig megy! Napi szinten adagolok Green Aqua Micro Macro tápot és excel-t, valamint a “tability” starter megy bele. A víz teljes RO VÍZ, GA gh plusz-al vissza sozva, első heten napi 50% vizcsere. Azt vettem észre, hogy reggel kb 9:30-ig elég sok természetes napfény éri az akvariumot, jelet ez esetleg problémát akar a növények akar az algásodást tekintve?
A vilagitasi idot keveslem... A napfeny szerepet meg sokallom, amennyiben kozvetlen eri az akvariumot.
 
A vilagitasi idot keveslem... A napfeny szerepet meg sokallom, amennyiben kozvetlen eri az akvariumot.

Sajnos közvetlenül éri a napfény. Tegyek az üvegre valami “üveg tapétát”? A világítási idő emelésével a kezdetekben nem kedvezek az algásodásnak? A világítási idő módosítása viszi magával a Co2 beállításokat is ugye? Huuu kezd elég nagy méretű fóbiám kialakulni az algáktól......! Sokmindenben bizonytalan vagyok, és sokmindentől félek egyenlőre! Amúgy a többi elképzelésem rendben van igy?
 
A világítási idő módosítása viszi magával a Co2 beállításokat is ugye?
Viszi. A lényeg hogy neked kell kitapasztalni, hogy mikor kapcsoljon ki-be a CO2. Van aki lassú bubiszámmal adagolja és órákkal korábban indítja mint a világítást és van aki megküldi és csak 30 perccel előtte kapcsol. A lényeg, hogy minél hamarabb elérje a vilgítás kezdete után (vagy addigra) a világoszöld színt a drop-checker, és mikor kikapcsol, még az maradjon és ne kék. Hétvégén mértem nálam CO2 szintet, most állítgatom a ph controlleremet és én is kísérletezgetek, 80 ppm volt a 25-30 helyett már sárga volt a drop-checker, de a halak, rákok jól voltak (azért volt vízcsere). Ez a te harcod, ajánlások vannak, de végül te csavargatod a tűszelepet. (y)
 
Sajnos közvetlenül éri a napfény. Tegyek az üvegre valami “üveg tapétát”? A világítási idő emelésével a kezdetekben nem kedvezek az algásodásnak? A világítási idő módosítása viszi magával a Co2 beállításokat is ugye? Huuu kezd elég nagy méretű fóbiám kialakulni az algáktól......! Sokmindenben bizonytalan vagyok, és sokmindentől félek egyenlőre! Amúgy a többi elképzelésem rendben van igy?
A vilagitasi ido hosszabbitasaval kedvezel az algaknak is ez igy van, viszont ha nagyon rovid az ido, azzal talan jobban. Ha a fotoszintezisre nem adsz eleg idot, akkor sok tapmaradvany, kulombozo elem dozisokban felgyulemlik, es az algak hasznositani tudjak akar fele annyi fenynel is, mint amit a novenyek igenyelnenek.
 
A vilagitasi ido hosszabbitasaval kedvezel az algaknak is ez igy van, viszont ha nagyon rovid az ido, azzal talan jobban. Ha a fotoszintezisre nem adsz eleg idot, akkor sok tapmaradvany, kulombozo elem dozisokban felgyulemlik, es az algak hasznositani tudjak akar fele annyi fenynel is, mint amit a novenyek igenyelnenek.

Igazad lehet, köszönöm a tanácsot, nem gondoltam végig, hogy ha tározok, de a növények nem “eszik meg”, akkor megmarad a táp maradék az algáknak. Egyenlőre felemeltem a világítási időt 8-órára. Előtte 2oraval indul a Co2, kikapcs elott 2oraval lekapcsol! Kb 2-bubi/sec az adagolás.
 
Igazad lehet, köszönöm a tanácsot, nem gondoltam végig, hogy ha tározok, de a növények nem “eszik meg”, akkor megmarad a táp maradék az algáknak. Egyenlőre felemeltem a világítási időt 8-órára. Előtte 2oraval indul a Co2, kikapcs elott 2oraval lekapcsol! Kb 2-bubi/sec az adagolás.
Ha nem regi inditas eleg a 6,5-7 ora. Legyen beoldott gazmennyiseged mire a lampa vilagitani kezd, es megfelelo tapmennyiseg. A noveny jobb teszt mint barmi mas. A levelek feluleten jelentkezni kell bubiknak,kb a vilagitas fel idejeben.
 
Back
Oldal tetejére