• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Kisboston 40L-es akváriuma!

Uj Attila

Kertész szaki
Sziasztok!

Egy ideje olvasgatok itt a fórumon és az internet világában. Elérkezett az idő, hogy megpróbáljak elkészíteni egy saját nano akvariumot.

Amik az alapját képezik, a következők lesznek.
45x30x30 opti white üveg.
Twinstar 450 LED világítás.
Ada amazónia talaj.
Denerle 9-1 táptalaj.
Eheim 2424 külső szűrő.
Eheim 350 skimmer.
Nagynyomású Co2.
RO víz előkészítő.

Készült két verzió a majdani “scape” elkészítésére. Szeretném kérni, hogy nézzetek rá és ha valami hibát láttok az összeállításban, vagy a berendezésekben akkor azt jelezzétek nekem!


Íme az első!


b98c1d1d865338c12986984bd2f95db0.jpg

bc3d83bc0c28216511ea81612f7a8704.jpg


És a második!


24d48013ea5b82cd790bd73862bf737d.jpg


f25363d9c251441f21862e3ce28c183f.jpg

A képek minőségért elnézéseteket kérem, telefonnal készültek, és nem is nagyon értek hozzá!

A növények kiválasztása meg a következő lépés, tervek már vannak, de konkrétumok még nincsenek. Ha esetleg erre vonatkozóan is lenne ötlet, azt is szívesen fogadom!

A segítséget és az építő kritikát előre is köszönöm!

Üdv.: kisboston!
 
Elsot jobban el tudnam kepzelni. Ha az elsot valasztod, tennek bele utat, kanyarogva, es szukulve a ket sziget talalkozasa koze.

Szia!
Köszönöm a gyors választ, nem gondoltam hogy ilyen gyorsan reagál valaki! Az első megoldásnál az a félelmem támadt, hogy a teknika nem fog elférni, mivel azt csak az akvárium jobb oldalában tudnám elhelyezni (a bútor kialakítása miatt). A szívócső túl magasan lenne, és a skimmer sem férne el rendesen, ezért próbáltam a másodiknál alacsonyabbra tervezni a jobb oldalt.
 
Szia!
Köszönöm a gyors választ, nem gondoltam hogy ilyen gyorsan reagál valaki! Az első megoldásnál az a félelmem támadt, hogy a teknika nem fog elférni, mivel azt csak az akvárium jobb oldalában tudnám elhelyezni (a bútor kialakítása miatt). A szívócső túl magasan lenne, és a skimmer sem férne el rendesen, ezért próbáltam a másodiknál alacsonyabbra tervezni a jobb oldalt.
Tedd a frontuveg melle. Jobb oldalra elore. Esozteto, vagy lilly? Mivel elege megemelted a dekort es a talajt, eleve nem tudod hatra tenni. A difit szembe kell tenni vele, igy azt is csak elore teheted. Szaladj meg par kort, nem csak en vagyok a forumon. Savazzunk layoutot topikba tedd fel. Szerintem biztosan segitenek, szeretnek legozni. Ne allj meg egy velemeny felett. Es ugye mi az ami neked bejon. Gondolj a novenyesitesre is. Teljesen meg tudja valtoztatni.
 
Úgy gondolom hogy a második megoldás lesz a nyerő, talán kicsit mutatósabb és a teknika is jobban elhelyezhető igy. Szívesen fogadnék ötleteket a virágok kiválasztásában!
 
Hopp! Erre nem gondoltam, igazad van a második szinten a párkány kövei valóban elsüllyedhetnek.......[emoji15]! Mivel tudom rögzíteni vagy megakadályozni?
Kiszeded a talajt, es a koveket. Eloszor a koveket teszed be, emelessel, akar masfajta koveket teszel ala, hogy stabilan alljon. A talajt a megmaradt helyekre ontod be, miutan minden nagyobb ko a helyen van.
 
Kiszeded a talajt, es a koveket. Eloszor a koveket teszed be, emelessel, akar masfajta koveket teszel ala, hogy stabilan alljon. A talajt a megmaradt helyekre ontod be, miutan minden nagyobb ko a helyen van.

Köszönöm a tippet, megfogadom! Milyen követ lehet emelésnek használni? Úgy értem, hogy mondjuk lemegyek a Dunára és az ott talált köveket is használhatom akar, vagy sóderból válogathatok nagyobb köveket?
 
A növények kiválasztása meg a következő lépés, tervek már vannak, de konkrétumok még nincsenek. Ha esetleg erre vonatkozóan is lenne ötlet, azt is szívesen fogadom!
Javaslataim 45 literre: különlegesek és elférnének ;)

  • Bolbitis heteroclita difformis
  • cryptocoryne lutea hobbit
  • anubias nana bonsai
  • Pogostemon helferi
  • Rotala macrandra 'Red Mini'
  • Eriocaulon Dong Ha
Hátha ezekből tetszik valamelyik.
 
Sziasztok!

Tegnap elkészült az akvárium szekrény is! Lassan de biztosan összeáll a rendszer! Növények terén meg mindig hezitálás van, de az biztos, hogy a bal oldalon a fából szeretnek egy bonsai formát kialakítani, és sok gyepet szeretnék!

Íme a szekrény! A fényképek minősége elég gyenge még mindig!


8422b804d28025402b36d5b2a31e8888.jpg
a8cbfc7149b1b51697137487633d152b.jpg
 
Sziasztok!

Megint felmerült pár kérdés......!

Eheim 2424 Experience szűrő ( https://www.greenaqua.hu/hu/eheim-experience-250-kulso-szuro-toltettel.html ) fogja remélhetőleg kristálytisztán tartani a kis akvámat. Azt szeretnem kérdezni, hogy a gyárilag kapott 1,25l substart, illetve hozza vásárolt 1l substart pro, 250ml Seachem Purigen, egy durva kék szivacs és perlon vatta elegendő lesz ehez? Két szűrő kosár van, also kosárban van a kék szivacs a substart-al, felső kosárban a substart pro rajta a perlon vatta, legfelül pedig a Seachem Purigen. Ez megfelelő elrendezés?
 
Back
Oldal tetejére