• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Wabi Kusa Khlórisz kertje

Megérkezett a Chihiros új wabi lámpája. Most látni csak, hogy mennyire nem volt elég az előző lámpa. Kíváncsian várom a hosszú távú fejlődését az üvegnek.
Maga a lámpa tök jó, telefonról időzíthető. Egyetlen negatívum a dugalj helyetti usb. Mindenféle apróság is jár hozzá az igényes elhelyezéshez.

8B55C3D4-5833-4771-B7C4-BA2C94EFE63C.jpeg
 
Megérkezett a Chihiros új wabi lámpája. Most látni csak, hogy mennyire nem volt elég az előző lámpa. Kíváncsian várom a hosszú távú fejlődését az üvegnek.
Maga a lámpa tök jó, telefonról időzíthető. Egyetlen negatívum a dugalj helyetti usb. Mindenféle apróság is jár hozzá az igényes elhelyezéshez.

View attachment 167690
Na pont az USB-s "megoldások"-tól kapok hideglelést.
Amúgy sem olcsó a hobbi, a technika meg olyan ütemben fejlődik (részen hála Istennek), hogy csuda.
De azt kifogásolom, hogy évente 1-2 alkalommal olyan cuccot dobnak a piacra, ami már-már egy otthonfelújítást igényel.

De nagyon kíváncsi vagyok, hogy fog muzsikálni, @Bálint Nagy
Addigis, tudnál néhány részetet elárulni?
Installáció mennyire felhasználó barát?
Az appos kezelőfelület, stb.?
 
Na pont az USB-s "megoldások"-tól kapok hideglelést.
Amúgy sem olcsó a hobbi, a technika meg olyan ütemben fejlődik (részen hála Istennek), hogy csuda.
De azt kifogásolom, hogy évente 1-2 alkalommal olyan cuccot dobnak a piacra, ami már-már egy otthonfelújítást igényel.

De nagyon kíváncsi vagyok, hogy fog muzsikálni, @Bálint Nagy
Addigis, tudnál néhány részetet elárulni?
Installáció mennyire felhasználó barát?
Az appos kezelőfelület, stb.?
Én az üvegtetőre ültettem rá. Volt hozzá 3 felragasztható tappancs, hogy ne közvetlenül az üvegen üljön és ne is csúszkáljon rajta. Ami jobban tetszett, hogy ebbe is tettek (vagy ADA, vagy ONF verzióban láttam korábban) ilyen felragasztható kábelvezetőt, hogy ne pont középen lógjon hátul a kábel:
0089D1DF-918A-45AF-9A13-E781E59A4700.jpeg
@viktorlantos, @Nigro ilyen átlátszó felragasztható kábelvezetőt ti is árulhatnátok. Nagy fantáziát látok benne pico üvegek kábelezéséhez.
A felragasztható mágneslapot nem próbáltam, de a lényege, hogy akár polc tetejére is fel lehet ragasztani és így polcos szekrényre is lehet tenni üveget. Ilyen a korábbi más márkáknàl is volt. ONF-nél nem tartott túl jól, volt hogy belepotyogott a lámpa az alatta lévő akváriumba. Ez nem tudom mennyire erős.
A fénye két csatornás. Elvileg rgb 3 in 1 az elnevezése. Az egyik csatornán zöld van, a másikon piros/fehér, ha jól láttam. Max 125%-ig lehet húzni a fényt külön-külön. Én 100%-on használom mind a kettőn, egy órás napfelkeltével/naplementével 12 órával. Az app a sima chihiros. Nekem gondom soha nem volt még vele.
 
Én az üvegtetőre ültettem rá. Volt hozzá 3 felragasztható tappancs, hogy ne közvetlenül az üvegen üljön és ne is csúszkáljon rajta. Ami jobban tetszett, hogy ebbe is tettek (vagy ADA, vagy ONF verzióban láttam korábban) ilyen felragasztható kábelvezetőt, hogy ne pont középen lógjon hátul a kábel:
View attachment 167726
@viktorlantos, @Nigro ilyen átlátszó felragasztható kábelvezetőt ti is árulhatnátok. Nagy fantáziát látok benne pico üvegek kábelezéséhez.
A felragasztható mágneslapot nem próbáltam, de a lényege, hogy akár polc tetejére is fel lehet ragasztani és így polcos szekrényre is lehet tenni üveget. Ilyen a korábbi más márkáknàl is volt. ONF-nél nem tartott túl jól, volt hogy belepotyogott a lámpa az alatta lévő akváriumba. Ez nem tudom mennyire erős.
A fénye két csatornás. Elvileg rgb 3 in 1 az elnevezése. Az egyik csatornán zöld van, a másikon piros/fehér, ha jól láttam. Max 125%-ig lehet húzni a fényt külön-külön. Én 100%-on használom mind a kettőn, egy órás napfelkeltével/naplementével 12 órával. Az app a sima chihiros. Nekem gondom soha nem volt még vele.
Köszi Bálint, imádás van! 😘
A kábelvezető nagyon nagy. 👍
Tényleg illene idehaza is ilyeneket árulni. Pl. a régebbi Twinstar és Chihi lámpák vezetékeit is a lábhoz lehet vezetni, stb.
 
Van pár bejegyzésnyi változás. Kezdem az új üveggel. Kislányom abba a korba ért, hogy nyáron az összes bogarat a kertből üvegekbe gyűjtötte. Nos, hát nem igazán élte mindegyik túl. Ezért vettem neki (meg a bogaraknak) egy pici terráriumot. A fő lakója egy nagy lombszöcske volt. Nem voltunk táplálkozási szokásaival teljesen tisztában. Ezért mindig tettünk bele paprika levelet. Egy idő után azt vettük észre, hogy a paprika levél érintetlen, viszont a többi bogárból csak részben elfogyasztott tetemek maradtak… Jött a szöcske kimúlása után az ötlet, hogy télire valahogy maradjon meg az üveg, valami más rovarral. Szóval ezt csináltam:

F49DE80B-0332-4FDB-89B2-7A32D29C93B5.jpeg

Az orchidea manót Lengyelországból rendeltem nyár közepén és tegnap érkezett meg. Kalandos volt, mert már feljelentéssel fenyegettem a banki átutalós cégen keresztül az eladót (exo-factory). Senki ne rendeljen tőle, mert egyáltalán nem megbízható.

D6FCBD1B-685B-425E-8206-20837D209F87.jpeg

Azért annak örülök, hogy végül megérkezett és nem kellett feljelentést írogatni. A boldog orchidea sáska tulajdonos:

4344489F-899E-41AB-81C2-8D7C5F2EB93E.jpeg
 
A bucék megmaradtak 90%-ban. A 3 dobozból kettőt fogok csinálni. Télire @Molnár Máté kolléga fogja befogadni őket. Több, mint valószínű, hogy nála is fognak maradni, hogy építéseihez felhasználja őket. Szerencsés dolog, hogy a közelben van egy olyan akvakertész kolléga akivel jó barteleket lehet csinálni és tudunk egymásnak segíteni.

BBFF793F-DAFD-4490-8DF2-5A5065A1C7A4.jpeg
 
Mielőtt a tojást megépítjük egy gyors kép az orchideás terráriumról. Orchidea manó viszonylag gyorsan kipurcant. Egyik keze már sérült volt érkezéskor és nehezen tudott vadászni. Kb október magasságában a helyére került egy brekuci. Orchidea ki, muslica tenyészet be… Nem egy sztárfotó, de óvatosan kellett lőnöm, hogy el ne bújjon. Nem teljesen ideális a terrárium mérete neki, de majd szép lassan fejlesztünk. Ez egy kisebb fajta brekuci. 2-3 naponta spriccelem és 1-2 naponta kap muslicát. Havonta pedig teszek be beki ugróvillásokat és ászkákat.

11C365C6-8633-4117-AC69-A050C1D348D2.jpeg
2CFDF4B0-2E23-45E4-A302-828D5451C898.jpeg
 
Kicsit több, mint egy hetes fejlődés. Baromi jó cucc ez a tojás.

Nagyon menő dolog, szabad esetleg néhány kérdésem róla? :)
Sok infót nem találni róla, néztem már néhány videót is, viszont hogy is van itt a vízellátás, felülről porlaszt is vagy valahol külön vízzel kell ellátni vagy esetleg kézzel kell"spriccelni"? Mennyire automata ez a dolog?
Tetszik nekem is, de a wabizásban a spriccelgetés nem tetszik a legjobban, főleg a fényezett/magasfényű bútorokon a permetezés maradványait takarítgatni :)
 
Nagyon menő dolog, szabad esetleg néhány kérdésem róla? :)
Sok infót nem találni róla, néztem már néhány videót is, viszont hogy is van itt a vízellátás, felülről porlaszt is vagy valahol külön vízzel kell ellátni vagy esetleg kézzel kell"spriccelni"? Mennyire automata ez a dolog?
Tetszik nekem is, de a wabizásban a spriccelgetés nem tetszik a legjobban, főleg a fényezett/magasfényű bútorokon a permetezés maradványait takarítgatni :)
Automatizálva csak a lámpa van. Úgy kell elképzelni, hogy egy tálba teszel vizet, amibe egy tökéletesen illeszkedő kisebb, alul rácsos tálat teszel amiben van a föld és a növények. A nagyobbik külső tál elülső részén van egy átlátszó csík, ahol tudod figyelni, hogy mennyi víz van még benne. Spriccelni azért nem kell, mert a levehető átlátszó burok tartja a párát. Pont annyi rés van a megfelelő helyeken, hogy nem fülled be normál esetben. Persze a búra párásodik belülről, de ha pl vendégek jönnek arra a pár órára simán le lehet venni. Ha “sima”, párát nem igénylő növényt teszel bele, akkor értelemszerűen nem teszed rá a búrát. Tetszik a családnak. Miután kinőtte a wabi magát, a közös megegyezés alapján a konyhába fog kerülni és metélő petrezselyem fog belekerülni. Tudom kicsit durva ilyen jó kis wabis szettet ilyenre használni, de alapból szerettünk volna valami hasonló dolgot a konyhába.
 
Automatizálva csak a lámpa van. Úgy kell elképzelni, hogy egy tálba teszel vizet, amibe egy tökéletesen illeszkedő kisebb, alul rácsos tálat teszel amiben van a föld és a növények. A nagyobbik külső tál elülső részén van egy átlátszó csík, ahol tudod figyelni, hogy mennyi víz van még benne. Spriccelni azért nem kell, mert a levehető átlátszó burok tartja a párát. Pont annyi rés van a megfelelő helyeken, hogy nem fülled be normál esetben. Persze a búra párásodik belülről, de ha pl vendégek jönnek arra a pár órára simán le lehet venni. Ha “sima”, párát nem igénylő növényt teszel bele, akkor értelemszerűen nem teszed rá a búrát. Tetszik a családnak. Miután kinőtte a wabi magát, a közös megegyezés alapján a konyhába fog kerülni és metélő petrezselyem fog belekerülni. Tudom kicsit durva ilyen jó kis wabis szettet ilyenre használni, de alapból szerettünk volna valami hasonló dolgot a konyhába.

Köszönöm szépen a felhomályosítást, egész jól hangzik hogy az alját meg lehet tölteni akkor, lényegében akkor akváriumi növényekkel lehetne üzemeltetni egy ilyen kis tojást ha jól értelmezem spriccelés és minden nélkül. elég vagány :)
 
Back
Oldal tetejére