• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Keretek közt

tds 124
ph 6,8
gh 4
kh 5
nitrát 0,07, jbl (teszt csíkkal 8mg/l)
foszfát 0,05
kálium 5,8
vas 0,05
Az adatok érdekesek kétszer is ellenőriztem. A vízcsere talán nem indokolt?
 
tds 124
ph 6,8
gh 4
kh 5
nitrát 0,07, jbl (teszt csíkkal 8mg/l)
foszfát 0,05
kálium 5,8
vas 0,05
Az adatok érdekesek kétszer is ellenőriztem. A vízcsere talán nem indokolt?
Valami nem stimmel a nitrát foszfát értékekkel. Ez ppm ugye?
Csak azért, mert a nitrátnak legalább 10-20 körül kellene lenni, a foszfátnak meg 0,5-1 körül.
 
Utoljára módosított:
Valami nem stimmel a nitrát foszfát értékekkel. Ez ppm ugye?
Csak azért, mert a nitrátnak legalább 10-20 körül kellene lenni, a foszfátnak meg 0,5-1 körül.
Látod. :eek: Emelem a mennyiséget a héten. A mennyiség bejut csak fel is veszik. Most mértem a harmonyban ugyan ez a tápozás a növény mennyiség csekély, az értékek mellhosszal magasabbak.
 
Itt víz csere óta 100%-al emeltem a tápmennyiséget, 5ml/nap helyett 10ml/napra. 4 nap alatt a nitrát felugrott 4mg/literre a foszfát szinte maradt.
A nitráton emelek 6mg/ litert (7,5ml) a foszfáton szinte 10mg/litert (22ml).
Siker. 10/1,5 (y)
 
Nagyon szép színesek a növényeid. A világítás miatt vagy tényleg ilyen színűek :)
Az a jobb oldali piros színű növénynek mi a neve? (kell nekem)
6500 Kelvinnél ilyen színűek. Itt nem használok növényes csöveket, viszont 160 wattal világítom a 130 litert. De ha kiveszed a napfénynél is ilyen színűek talán még bordóbbak. Ez ludvigia család, 3 méretben van ez a középső méret. A méretet úgy értem, hogy a levelei ekkorára nőlnek. Van kisebb levelű, és van nagyobb is. @Luigi13 -ék tudnák megmondani pontosan tőlük hoztam, 2 méretben volt nekik ez a nagyobb levelű, de nem a legnagyobb. Ha megnézed a naplójukat ott is láthatod.
 
Eljött az ideje egy kis szűrő takarításnak. A jbl 901e- ben valami oltári retek volt. Túl vagyok rajta a flow hatalmas lett. Még hátra van az ecco pro.
Nem győzöm hangsúlyozni!!!! Ricciát NE!!!
Ha nem vagy olyan akvakertész aki a fonál alga láttán elmosolyodva dalra fakad, (végre valami kihívás) akkor véletlenül se! Parvula, hc, kő, fa mindent megesz! Sírni fogsz 1-2-5 év múlva is ha bele kerül az akváriumodba. A fonal alga ehhez képest neon hal, ami még jól is nézhet ki ha előjön.
 
fe68530e60117dc16c3a31c13937dafe.jpg



5581a3f1b376a58076ae20a35162a28a.jpg


Parvula dús és egyenletes volt. Hc-ből folyamatosan szedem. Nincs vége.
 
Kezdőként nagyon csábító tud lenni, mert üde zöld, egyből bubizik, örülés van neki:D Aztán elterjed, mindent belep és kiirthatatlan. Ha egyetlen kis "Y" ágacskája bent marad, újra kinő és kezdődik minden előröl.
Gonosz egy szörnyeteg.:devil:
 
Kezdőként nagyon csábító tud lenni, mert üde zöld, egyből bubizik, örülés van neki:D Aztán elterjed, mindent belep és kiirthatatlan. Ha egyetlen kis "Y" ágacskája bent marad, újra kinő és kezdődik minden előröl.
Gonosz egy szörnyeteg.:devil:
Hát, ezt sajnos csak megerősíteni tudom...:mad::banghead:
Ráadásul jár úgy az ember néha, hogy nem is tud róla, hogy hozott valahonnan és egyszer csak kiderül, hogy mégis... Mint a búvópatak: egyszer csak ott van:mad:
 
Szűrő tisztítás megvolt. Volt értelme. A növények jó része átmegy a Régi vágyamba az átalakításhoz. Amúgy is már leárnyékolja egy jó nagy részét. A fotó minőség most tényleg a tető fokára hágott. Visszább kell vennem. A táp visszavétel nagyon időbe lett elkapva. A dekorokon jó adag por alga már feketedik de az üvegen és a leveleken nem jön újabb.
DSC03364.JPG DSC03363.JPG
 
nitrát 0,7 mg. 5ml nitro emelés
foszfát mérhetetlen. 12ml foszfát emelés
Itt ma nagytakarítás volt,mulmozás stb. Kb 70% víz csere.
 
Sziasztok.
Készítettem egy videót amely segítségetekre lehet mulmozás illetve karbantartásnál. Ha a szűrő szívó, kifolyó ágát, illetve a flow-ot helyesen állítod be szinte semmi nem marad a talajodon ami nem oda való. Ahogy a videón is bemutatom, takarításnál érdemes a dúsabb növényzetet átmozgatni, átborzolni. Hihetetlen mi mennyiségű mulm megreked benne.
Jelen pillanatban így áll az akvárium.

 
Back
Oldal tetejére