• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Keretek közt

Jó erős szűrőd van. Nálam sajnos nincs ekkora szívó erő.
Tőled vettem :) Csak van mellette még egy ecco pro. Mindig túl méretezem a szűrést, hogy legyen miből visszavenni. Fojtani nem szoktam inkább tele rakom szűrőanyaggal, de azt szinte megtaposva dupla perlonnal :)
Amúgy nagyon kis hálás szűrő imádom ezt a típust. Annyit változtatok rajta, hogy az előszűrő szivacsot kidobálom belőle. Nagyon kicsi alapból. Van már kettő de egyezkedek egy harmadikra. Még amit szeretnék, hogy a lehető legnagyobbat megvenni minden nagyméretű akváriumomhoz.
 
Ez a JBL szűrő? Milyen szűrőanyaggal tömöd meg, ami hatásosan fojtani tudja?
Seachem matrix. A legalsóban a jbl saját golyói :) elég porózus. Legfelül dupla perlon nem gyári hanem vágható, kb 1cm vastag. Lehet vastagabb, de abba a tálcába is mátrix van alatta.
Előszűrő szivacs kidobva belőle mert kicsi és hamar eltömődik.
A jbl ( nekem 2 is van az e901- ből) nagyon erős. A nagy 240 literes alatt is van egy ugyan ilyen hatással. Töltelék ugyan az. Szerintem veri a régi tetra 1200-ast erőre. Abba viszont jó nagy a kulacs.
 
Nagyon nehéz lehalászni a békalencsét. Tele van úszó parvulával azt is ki kell válogatni belőle, mert a zselés ledöglött, és amit meg tudtam menteni nem volt időm elültetni igy csak beledobáltam 4 hete. Van baj.
De legalább a teknős már ki sem lát a lencséből. Viszont eszi ezerrel.
Gyermekkoromban, a barátom nagyapjától kaptam növényeket, és azon volt egy pár békalencse. Nagyon boldog voltam, hogy már ilyenem is van az akvámban, mint egy igazi tóban. Aztán rövid időn belül, durvábban elszaporodott, mint nálad. Folyamatosan irtottam, de végleg kiírtani nem tudtam. Sőt a többi akváriumomat is "megfertőzte". Persze kellő türelemmel, odafigyeléssel biztosan el lehet tüntetni. (y)
 
Gyermekkoromban, a barátom nagyapjától kaptam növényeket, és azon volt egy pár békalencse. Nagyon boldog voltam, hogy már ilyenem is van az akvámban, mint egy igazi tóban. Aztán rövid időn belül, durvábban elszaporodott, mint nálad. Folyamatosan irtottam, de végleg kiírtani nem tudtam. Sőt a többi akváriumomat is "megfertőzte". Persze kellő türelemmel, odafigyeléssel biztosan el lehet tüntetni. (y)
Rajta vagyok.
Tenyleg megesz a teknos. Bar lehet kicsit tulspilaztam?
b984a62759ca7bd86f084dbbd1f63414.jpg

Tapatalkkal küldve az én SM-G920F eszközömről
 
Back
Oldal tetejére