• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

A fa árnyéka (260l)

Lehoczky Zoltán

Kertész szaki
Sziasztok!

Idén októberben vettem egy Juwel akváriumot, amit a közeljövőben szeretnék elindítani, és fejlődését megosztani veletek. A végeredmény remélem mindenkinek tetszeni fog.

Adatok:
Szélesség*magasság*mélység: 120*64*46cm
Szűrő: Juwel Bioflow 6
Háttér: Juwel Rock
Világítás: 2x Sera plant color T8 30W
Aljzat: Bazaltzúzalék

Egyenlőre ezek vannak meg, viszont valószínűleg a héten veszek még egy Juwel diffúzort, és Juwel Cirax szűrőszivacsot.

Sok növényt kinéztem magamnak, de persze az akváriumba ennél sokkal, sokkal kevesebb fog kerülni:
Blyxa japonica
Bucephalandra motleyana
Cabomba aquatica
Cryptocoryne aponogetifolia
Cryptocoryne becketii
Cryptocoryne parva
Cryptocoryne wendtii
Cryptocoryne x willisii
Echinodorus bleheri
Hemianthus micranthemoides
Hydrocotyle leucocephala
Tropica Hydrocotyle sp. 'Japan'
Hygrophila corymbosa
Hygrophila polysperma
Limnophila sessiliflora
Ludwigia repens 'Rubin'
Myriophyllum pinnatum
Nomaphila stricta
Nymphaea lotus
Rotala rotundifolia
Rotala sp. green
Vallisneria spiralis

és a végére itt egy kép az akváriumról:
564rro9yp


P1010886
by Lehoczky, on Flickr
 
Utoljára módosított:
Szia!
Juwel Bioflow 6
Ez több mint valószínű,hogy kevés lesz. Persze meg lehet próbálni, de a gyári szettben lévő dolgok teljesítménye általában nem elég a gondtalan működéshez.

Háttér: Juwel Rock
Ezt imádja az ecsetalga, vigyázz a 3D hátterekkel, én anno rendesen elhasaltam egy ilyennel.


Világítás: Sera plant color T8 30W
Ez önmagában borzasztóan kevés lesz, ennek a sokszorosa kell,hogy működjön a dolog. (pl 120-150W világítás)

Aljzat: Bazaltzúzalék
Ezzel lehet a legkevesebb probléma, de mivel igen nehéz, ezért az aprógyökerű növények nehézkesen fejlődnek benne, nem egy porózus talaj, de legalább nem homok. :)
 
A neoncsövet elírtam, 2db van, elnézést a hibáért, javítottam is. Az eladót amikor megkérdeztem, hogy ne vegyek-e külső szűrőt, akkor azt mondta, hogy szerinte felesleges, mert 1000l/ó elég. Tényleg gyenge annak ellenére, hogy az akvárium vizének többszörösét forgatja meg?
 
Szia. Növényes akváriumba a szűrőnek legalább 8-10 kell a vizet megforgatni óránként, neked ez a szűrő ezt nem tudja.
 
Tényleg gyenge annak ellenére, hogy az akvárium vizének többszörösét forgatja meg?
Névleges teljesítmény 1000lph az kb 800-ra le fog ugrani, így máris csak kb. 2x forgatja meg a vizet 10 helyett. Az bolti eladóknak nagy átlagban sosem szabad hinni, össze-vissza beszélnek, fogalmuk sincsen a témáról.
 
Szia!
A háttér jól néz ki, de szinte biztos, hogy ecsetalga szőnyeg lesz rajta, mondom ezt úgy, hogy 1 évvel ezelőtt még nekem is volt bent háttér, és amikor itt a fórumon, azt írták, hogy kapjam ki, ezt válaszoltam "Mindent megcsinálok csak azt ne kérjétek, hogy a hátteremet kiszedjem.", azóta kiszedtem, és az egyik legjobb döntésnek bizonyult. Én nehezen szántam rá magam, de ha nem halas, hanem növényes akváriumot akarsz, akkor te is lépd meg, hallgass a tapasztaltakra! (ne rám, mert én nem vagyok az).
A másik dolog, ha a bazaltot még nem vetted meg, akkor én minimum egy Manadora cserélném, nekem az van, ég és föld a kettő közötti különbség.
Nekem egy 100 literrel nagyobb aksiba 2 nagyobb méretű, külső szűrőm van.
Sok sikert!
 
Szia. A 3D háttér szerintem nem növényes téma, ellenben az akvád LOW TECH-nek szuper (de tudd, a low tech bizonyos növények tartására nem alkalmas, vagy ha tartható akkor sem olyan mint egy High tech akvában) 1szóval kezdésnek szuper. Olvasd a fórumon található infókat, és majd a saját tapasztalataiddal vesd össze. Igy sokat tanulsz erröl a csodálatos hobbiról.
Sok sikert, és sok örömöd legyen az akvádba.
 
Szia.Sztem kezdesnek,az alapok megtanuläsähoz,megertesehez nem rosz ez az aki.DE öszinten elmondom en kb 2 es fel eve egy juwel 180 l-es akival kezdtem.szep volt jo volt,sokat probälgattam, a növenyek is elvoltak de kavics,es az a belsö szürö nem volt az igazi.utäna meg vettem egy juwel riot 120 l-est.ott mär kikaptam a belsö szüröt,es egy eheim 2071 et raktam alä.Termeszetesen növeny täptalaj,co2 minden akiba.közben meg beszereztem egy 54 l-es kis akit,gondoltam majd ebbe halakat vagy garneläkat tenyesztek.Na ekkor räjöttem,hogy ez igy nem müködhet!Szep lassan eladtam mind a 3 akit.Es vettem egy hönähitot opti white akit(GA).Mikor beuzemeltem,felkerült az ATI lämpa az aki föle elegänsan belogatva,a 2071 es szürö melle meg egy 2075-öst is.Na akkor lättam a KÜLÖNBSEGET.Ott ertettem meg a minösegi opti mit nyujt.Ezt csak tenyleg segitö szändekbol irom neked,hogy a juwel jo tanulni,es kiserletezni,de igazän növenyezni nem VALO.nekem is volt ilyen szikläs mintäzatu terelvälaszto stb...de a viz lemarta a festeket rola.A belsö szüröt gyakran takaritottam de nem megfelelö,mert a kosz mulm stb..az akiban marad.Tenyleg csak segitö szändek vezerelt mikor -e sorokat irtam.NE ERTSD FELRE;).Amugy itt a FORUMON mindent megtalälsz,mire szükseged lehet.Ja es HAJRÄ.
 
a low tech bizonyos növények tartására nem alkalmas, vagy ha tartható akkor sem olyan mint egy High tech akvában

Low-tech vagy high-tech?...én azt javaslom ne ilyen kulcsszavak alapján gondolkozz miközben összeraksz egy szettet hanem a józan ész és a technikai (számszerű) adatok vezéreljenek. Nem igazán szeretem amikor low, mid vagy high kategóriába sorolnak egy akváriumot. Természetesen megvannak a szintek a technikai háttér alapján de...Válassz egy aki méretet, válassz hozzá egy külső szűrőt ugy hogy min 7x-es vízmegforgatást teljesítsen, de minél több annál jobb ez az egész alapja, a szűrésen ne sporolj.Számolj utána a világításnak (W/G szabály alapján, nem részletezném) Ha adott egy 10x-es külső szűrés és kb 2w/liter fény akkor már elég széles skálán lehet növényeket válogatni. A dekoráció meg már csak hab a tortán...és a teljes siker érdekében a co2 tápozásrol még nem is beszéltem...éééés olvasd sokat A FORUMOT! rengeteg segítőkész kolléga jár itt napi szinten. Sok sikert a növényezéshez!! békesség:love:...o_O...(y)
 
Sztem kezdesnek,az alapok megtanuläsähoz,megertesehez nem rosz ez az aki.
Őszintén szólva sokkal többet nem is szeretnék. Úgy értem persze igyekszem, hogy egy szép akvárium legyen belőle, ami a szoba ékköve lesz, de nem egy ADA kiállítási akvárium színvonalát szeretném elérni, és ennek igazából csak egy oka van: a pénz. Írtam a bemutatkozásomban, hogy nincs állandó munkám, néha kürtöskalácsosként dolgozom, de egyébként fix munkám (sajnos) nincs. Ezért van az, hogy törekszem minél olcsóbban kijönni, ezért használok bazaltzúzalékot, és ezért nincs (még) külső szűrőm. A világítás lesz legalább 0,5/l, de több egyenlőre nem valószínű. Tudom, hogy ez egy olyan hobbi, amiben nem a legjobb kompromisszumokat kötni a pénztárca miatt, de már évek óta megszállott akvarista vagyok:D Csak eddig ilyen nagy méretekkel nem volt dolgom.
 
Sziasztok!
Következő a helyzet: hétfőn kaptam egy nagy adag rotata hajtást, és HM-et Tentaculata-tól, és ma vettem egy vasfát Dave49-től. Úgy terveztem, később indítom el az akvát, de mivel nem tudtam ezeket máshova tenni, fel kellett töltenem. Itt a végeredmény:


1. nap
by Lehoczky, on Flickr
A kép telefonnal készült, mert sajnos a fényképezőm lemerült, de holnap már azzal fogok képeket csinálni:D Karácsony után veszek még növényeket, és talán köveket még, úgyhogy ez SEMMIKÉPP nem a végső állapot! Remélem ettől függetlenül azért tetszik.
 
Olyan, mint a régi képcsöves tv:D. Ezt nem bírtam kihagyni...
A legnagyobb bajom, hogy azt az érzést kelti az egész, hogy egy béna photoshopos kép, mert nagyon durva a háttéren az a felezővonal. Azt a fát úgy tenném, hogy az egyik ága takarja el azt a vonalat.
Hajrá(y) ekkora térbe sok a lehetőség.
Viszont kicsi szűréssel lessz sok alga, főleg azon a háttéren.
 
Nem kéne mohával befuttatni sok helyen, többek közt azon a választóvonalon a hátteret? Sokkal természetesebb lenne
 
Vedd ki a hátteret,vagy csinálj belőle egy szép mohafalat(inkább vedd ki)!Ez így rettenetesen ronda(bocs,nem egy szép háttér,egyáltalán nem természetes a hatása),és csak problémaforrás lesz.Szerintem egyébként tökéletesen jó lesz tanulni az aki,persze jól hangzik hogy vettem GA opti üveget meg ATI lámpát,meg CO2 szettet csak épp több száz ezer forintról beszélünk úgy mintha egy kiló kenyeret vennénk a boltban?!Szóval ez tökéletes lesz,de vegyél legalább használtan egy külső szűrőt(kb20ezer ft) és olcsó JBL táptalajt,fölé pedig JBL Manado-t.ez még így nem egy horror beruházás,de szebb eredményt fogsz elérni,és problémamentesebb lesz az akváriumod.nem mondom,hogy ebben a mostaniban nem lehet esély arra,hogy működjön,de hatványozottan több buktató lesz amiktől elmehet a kedved az egésztől.
 
Lehet amatőr kérdés, de mit csináljak, ha rotalák nem felfele nőnek, hanem vízszintesen?

A háttér még bent van, ha majd nagyon bealgásodik, vagy lesz külső szűrőm, kiveszem. Addig meg remélem, hogy a növényzet majd megnő, és a felezővonalat eltakarja.
 
Back
Oldal tetejére