• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Iwagumi 110L | by AndrisBandis

andris|bandis

Kertész szaki
Sziasztok!

A már meglévő 110 literes akváriumat szeretném újraindítani. A mostani állapota igazi őserdő, ami nem is lenne baj, de sajnos a talaj csak kavics, a layout pedig nem lett anno végiggondolva. Most viszont előre megtervezek mindent. Egyrészt hónapok óta gondolkozom rajta, másrészt meg is tervezem a látványt, 3D-ben is.


Az akvárium adatai:

Méret: 80 X 35 X 40 cm
CO2: nagynyomású CO2 palack by Green Aqua
Világítás: 96 Watt, QUAD T5 4x24W 6500K + 4x MoonLed
Szűrés: Atman-3335 külső szűrő
Tápozás: GA Mikro, Makro, Easy Carbo
Talaj: ADA PowerSand, ADA AquaSoil Amazonia


Minden észrevételt, kommentet, javaslatot örömmel várnék!
 
Ahogy írtam, előre megtervezem a layoutot. Vulkanikus kövek és egy ADA Vasfa - Dark Iron lesz a díszités.


Most itt tart a tervezés:

16002551_78131ed0ba600e569874a682cd890c81_m.jpg


16002553_f55ab6249bc8db233998975e65a0815e_m.jpg


16002555_acec09007a17071bbda47e1d8226f818_m.jpg



Ami a modellezést illeti, méretarányos minden, de a köveket nem akartam túl részletesen modellezni, leginkább lustaságból, szóval azok kicsit low-poly stílusúak. A lényeg látszik.

Ami a növényeket illeti, mindenképpen szeretnék relatíve széles "mezőket", jelen állás szerint Cuba lesz, a fa körül pedig szeretnék egy nagyobb bokor erdőt, többféle növénnyel. Még nincs pontos elképzelés.

Minden észrevételt, kommentet, javaslatot örömmel várnék!
 
:eek: Ezt nevezem pontos tervezésnek! Mivel készítetted ezt? Nagyon profi!

Még egy kérdés. Hasonló akváriumon gondolkozok (méretben), és nem lesz gond a világítás? Mármint, hogy a két szélen nem kap annyi fényt az akvárium.
 
Én a fa körül megemelném jobban a talajt, dombot csinálnák oda. Bokor erdő és a síkság (HC) közé ültetnék még egy kis pravulát.
 
3DS MAX, amivel készült. Ami a világítást illeti, nem gond szerintem, mivel szóródik a fény úgyis.



:eek: Ezt nevezem pontos tervezésnek! Mivel készítetted ezt? Nagyon profi!

Még egy kérdés. Hasonló akváriumon gondolkozok (méretben), és nem lesz gond a világítás? Mármint, hogy a két szélen nem kap annyi fényt az akvárium.
 
Ahogy látom minden technikai háttér adott egy pöpec kis akvakert megalkotásához, a kompozíciót én kevésnek érzem, a növények biztos finomítanak az összképen, de valahogy ez a fa-kő nincs összhangban, legalábbis nekem.
 
Az elrendezés még tuti nem végleges, amúgy meg ez szándékosan is kicsit "kevés". Sok tiszta teret szeretnék, ahol csak gyep lesz majd.


Ahogy látom minden technikai háttér adott egy pöpec kis akvakert megalkotásához, a kompozíciót én kevésnek érzem, a növények biztos finomítanak az összképen, de valahogy ez a fa-kő nincs összhangban, legalábbis nekem.
 
Nekem tetszik (y)
De én nem mertem bele HC-t rakni félek a melegtől ezért került a választás a parvulára nem akarom hogy egyben feljöjjön.Bár igaz hogy a HC jobban tetszett.
 
Nálam már van légkondi, szóval ez nem lesz gond. A HC-ért mindent :LOL::ROFLMAO:


Nekem tetszik (y)
De én nem mertem bele HC-t rakni félek a melegtől ezért került a választás a parvulára nem akarom hogy egyben feljöjjön.Bár igaz hogy a HC jobban tetszett.
 
Sajnos lassan haladok a tervezéssel (is) mert közben sok más mindent is csinálok. Ha minden jól megy, szombaton lesz a berendezés.
Fejben már eléggé összeállt a dolog. A modellezés lassabban követi a gondolataimat :D


16066697_8cbc2062b465bc9c6ece4d241837581d_m.jpg


16066699_c6f16747f85d881de48f83ce6289f489_m.jpg


16066701_9b349c4b6e5c7390eda6ccdeaa19897c_m.jpg



Alulra ugye kerülne végig a HC gyep. Hátulra, a kövek mögé Ammania Sp. Bonsai kerülne, a kövek köré Hydrocotyle Tripartita, de ez még nincs modellezve. A fára szeretnék valami lomb-szerűt, erre várnék ötleteket...? Illetve a fa köré is szeretnék még valamit, de még nincs rá ötletem.


Ötletek? Vélemények?
 
Szia Andris!

A fára mohát kötözhetsz, ha finom lombot szeretnél, ha kerekded leveleket, akkor Anubias b. var. nanát, ha hosszúkásat akkor Microsorumot, vagy ha van hely és ernyős lombtakaróra vágysz akkor esetleg Bolbitist.
Viszont a lomb alá csak árnyéktűrő növény kerülhet: Cryptocoryne félék (kissebbek: C. amicorum, -parva, -x- willisii).

A.ttila
 
Köszönöm szépen a tippeket, azt hiszem a fára kötözve pont a Bolbitis tetszene a legjobban :)
A lomb alá teendő növényen még gondolkozom.


Szia Andris!

A fára mohát kötözhetsz, ha finom lombot szeretnél, ha kerekded leveleket, akkor Anubias b. var. nanát, ha hosszúkásat akkor Microsorumot, vagy ha van hely és ernyős lombtakaróra vágysz akkor esetleg Bolbitist.
Viszont a lomb alá csak árnyéktűrő növény kerülhet: Cryptocoryne félék (kissebbek: C. amicorum, -parva, -x- willisii).

A.ttila
 
Megcsináltam a Hydrocotyle-t, egész pofás lett :)
Közben este megkezdődött a hurcolkodás az idegilenes szállásra, a neonok annyira nem örültek, dehát ilyen az élet... :LOL:

Továbbra is várnék véleményeket, kritikát. :rolleyes:


16072951_8e52b907b0df07faf166e974f32479bb_m.jpg


16072953_cd7b74c3050560747cdec76e7983bb81_m.jpg


16072955_0e137310e48a7413d3762f5b54b3e861_m.jpg
 
Hogy haladsz? Mikor jön már a fotó?? :)
Kíváncsi vagyok, mert nekem is az ilyen stílusú, egyszerű, letisztult kompozíciók tetszenek!
Hajrá!! HC szálanként!!! :))


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Sajnos nem megy ez olyan gyorsan, a régi lakókat kellett költöztetni még, vagy 25 garnélát találtam még, + a serpalazacok amik mennek máshová.
Aztán meg fúrás a plafonba, a lámpát rögzítendő, mert eddig csak az akvárium tetején volt.

És még csak most kezdek a régi kavicsot kiszedni, szóval elleszek még egy darabig :rolleyes:
A tropicás növények az 50 literes ideiglenes szálláson pihennek addig. :LOL:
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére