• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Ismeretlen mini csigák

azt hittem megörülök mire sikerült lefotózni, de itt van. Ahogy irtam az elöbb kb. 1 mm-es.
Pajzscsiga, Acroloxus lacustris
acroloxus_lacustris_r.jpg
 
Teljesen ártalmatlanok, algákat legelnek. Réztartalmú mérgekkel ki lehet őket irtani, de minek?
 
Sziasztok!



Semmi gondot nem okoz!
Nálam a csigaevő megfúrja a házát és kieszi belőle!



Ilyen mértékű átalakulásra nem képes!
3mm-esnél nem szokott az akváriumaimban nagyobbra nőni!

A.ttila


Akkor elnéztem :) Azt hittem ezek a kis kikelt hólyagcsigák.
 
Köszönöm válaszod!Egyenlőre bent van a nanoban ahol kopárság van, a "nagyba" nem mertem még berakni, de akkor ezek szerint nem is fogom.
 
Köszönöm neked is, ő lett volna az egyik beazonosított típus azok alapján amit találtam róla.
 
Szia hal111!



Brazil tányércsiga - Planorbella (Helisoma) duryi


A.ttila
Ilyen sajnos nekem is van és szaporodik, de nagyon..:banghead: Hogyan lehetne tőlük megszabadítani az akváriumot? Lehet, hogy ártalmatlanok, de már mindenhol petéket és 1-2mm-es ovisokat látok belőlük.. Lehet, hogy fóbiás vagyok, de mintha 2-3 naponta duplázódna a számuk..
 
Ilyen sajnos nekem is van és szaporodik, de nagyon..:banghead: Hogyan lehetne tőlük megszabadítani az akváriumot? Lehet, hogy ártalmatlanok, de már mindenhol petéket és 1-2mm-es ovisokat látok belőlük.. Lehet, hogy fóbiás vagyok, de mintha 2-3 naponta duplázódna a számuk..

Pár csigaevő csiga(Helena) hamar elintézi őket!
Nálam a 240-es aksiban 3 db rendet csinált!
 
Nem lesz a 3db Helenából utána több száz db Helena? Nehogy csöbörből-vödörbe kerüljek..

Szia!
Szaporodnak, de azért nem olyan gyorsan, több száz nem lesz belőlük. Na meg nem is látod őket olyan gyakran, sokat vannak a talajban. Én inkább a Helenákat nézem, mint a tányércsigákat!
 
a helenák nem olyanok, mint a legtöbb csigafaj, külön hím és nőstény létezik belőle, szóval az se biztos, hogy ha 2-3at beteszel a medencébe, akkor lesz mindkét nemből.
ha lesz is, akkor az esetleges kicsi helenákat akkorsem fogod látni legalább két-három hónapig kikelés után - egyből beveszik magukat az aljzatba, és olyan 4mm-es méretükig ki sem jönnek onnan.
amúgysem százasával szaporodnak, csak olyan tizesével-huszasával :) meg hát sokkal szebbek is. úgyhogy mindenképp megéri berakni párat.
 
a helenák nem olyanok, mint a legtöbb csigafaj, külön hím és nőstény létezik belőle, szóval az se biztos, hogy ha 2-3at beteszel a medencébe, akkor lesz mindkét nemből.
ha lesz is, akkor az esetleges kicsi helenákat akkorsem fogod látni legalább két-három hónapig kikelés után - egyből beveszik magukat az aljzatba, és olyan 4mm-es méretükig ki sem jönnek onnan.
amúgysem százasával szaporodnak, csak olyan tizesével-huszasával :) meg hát sokkal szebbek is. úgyhogy mindenképp megéri berakni párat.
Köszönöm a tanácsokat, holnap elmegyek Helena-beszerző körútra :) (néztem a Youtube-on néhány videot a Helenákról: olyan mintha horror-filmet néztem volna..)
 
Back
Oldal tetejére