• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Ismeretlen mini csigák

Szia Dr.Bubó!

A helena nem mászik ki az akváriumból, ha nincs a tetején üveglap?
Eddig nem tapasztaltam és mástól sem hallottam.
Nálam vannak-voltak nyitott vödörben, hordóban ahonnan könnyebben kijuthattak volna, de úgy néz ki hogy nem szeretik a vízen kívüli világot.

A.ttila
 
Kb 2 hónapja megjelent egy csigafajta az akváriumomban, fogalmam sincs honnan, mert semmi nem került bele. 3-4 mm-es, barna csigák. Alapvetően nem zavarnak, mert napi 1-2-nél többet nem látok (azokat kihajítom), de az aljzatban a kövek között látok ilyen üvegre cuppant kisebb csigákat. Az acroloxus lacustris-ra hasonlítanak, és szerintem azokból fejlődik ki a kis barna csiga.
Na a lényeg, ezek okozhatják, hogy a növényeim nem fejlődnek rendesen? Sőt...
 
Én kaptam egy kis falusi boltban egy cserepes növénnyel egy kis csiguszt és hasonlít arra amit hal111 képén lehet látni a második oldalon csak ez inkább hosszúkás mint lapított és sötétebb az alap de ugyanúgy pöttyök vannak rajta. 67L-es akváriumban az az 1 db nem jelent semmi bajt ugye? Amúgy ez kb fél centis és már rámászott az alternanthera reineckii mini-re.
 
Valaki nem tudja véletlenül ez milyen csiga lehet?

a1_2013_2_21_n9isrzmtwl.jpg
Na ilyen van nekem is bőven :) Úgy ötvenesével dobálom ki, de bírják :)
 
Pajzscsiga, Acroloxus lacustris
acroloxus_lacustris_r.jpg

Nekem is vannak ilyen csigáim, de örömmel láttam ma, hogy a sziámi algaevő lecsípte az övegről és elfogyasztotta.
(követtem a halam és nem köpte ki :finger:) ellemben az ecset algát messziről elkerüli...
 
Azon ritka kivételek közé tartozom (állítólag), akinél szépen szaporodik a helena. 4 darabbal kezdtem, amikor tele volt az akvárium pici barna csigákkal, majd azokat szépen el is pusztították. Tavalyi év folyamán kb. 100 darabot adtam le belőlük 2 boltba is, de megérte mert így csere-bere folyamatában szép növényhez és halakhoz jutottam! Most viszont nekem is megjelentek a pajzscsigák a semmiből! Nem tom lehet a helenáim elkényelmesedtek és csak a tápokra mennek!? :)
 
Sziasztok, én apró kb 1mm átmérőjű fehéres szinű, leginkább kagylóra hasonlító csigát vagy kagylót vélek felfedezni néha az üvegen vagy a növényeken. Ugyanolyan háza van mint a kagylónak (kagyló egyik fele) szine sárgás-fehéres átlátszó, és ugy az üvegre tapadva lassan mászkálni is tud. Az mi lehet? irtanám!
Ja és nincs csigám/kagylóm nagy, tehát nem azoknak a kölke és úgy vélem szaporodnak, viszonylag sok van már belőle az elmúlt 2 hónapban..
köszi
 
Így ahogy leírod, nekem is ugyan ezek vannak és én ebben a fórumban véltem meglelni a választ is: Pajzscsiga. Javítson valaki ha tévednék. Elvileg a csigaevő csiga intézi a sorsát és azok még jól is mutatnak.
 
Sziasztok, én apró kb 1mm átmérőjű fehéres szinű, leginkább kagylóra hasonlító csigát vagy kagylót vélek felfedezni néha az üvegen vagy a növényeken. Ugyanolyan háza van mint a kagylónak (kagyló egyik fele) szine sárgás-fehéres átlátszó, és ugy az üvegre tapadva lassan mászkálni is tud. Az mi lehet? irtanám!
Ja és nincs csigám/kagylóm nagy, tehát nem azoknak a kölke és úgy vélem szaporodnak, viszonylag sok van már belőle az elmúlt 2 hónapban..
köszi
Ő a pajzscsiga. Ozmó vízzel lehet kinyírni.
 
Találtam magamnál egy ilyet valamit:

DSC_1708.jpg


Nem csak gyorsan mozog de még úszni is tud... o_O
Van valakinek ötlete hogy mik ezek? A nagy aki szűrőjében, perlonban, meg rengeteget találtam ma karbantartáskor.

DSC_1705.jpg
 
Találtam magamnál egy ilyet valamit:

DSC_1708.jpg


Nem csak gyorsan mozog de még úszni is tud... o_O
Van valakinek ötlete hogy mik ezek? A nagy aki szűrőjében, perlonban, meg rengeteget találtam ma karbantartáskor.

DSC_1705.jpg
szerintem kagylósrákok
 
Sziasztok! Egy másik topikban is trollkodtam már de kéne egy kis segítség. Szóval barátnőmet küldtem el helenáért és ezt a két csigát kapta. Az egyik stimmel de a másik mi lehet? talán maláj tornyos? vagy létezhet, hogy ez egy színtelen helena lenne? :confused: külföldi oldalakon se nagyon találtam albínó helenát. illetve egy fotót igen de azon se így nézett ki. Szóval mi lehet ez? Egyszerűen csak egy maláj tornyos?

2015-10-06_07-04-31 by Norbert Tóth, on Flickr

egyébként szinte teljesen egyforma az alakjuk mind a csigának mind a házának.
 
Sziasztok! Egy másik topikban is trollkodtam már de kéne egy kis segítség. Szóval barátnőmet küldtem el helenáért és ezt a két csigát kapta. Az egyik stimmel de a másik mi lehet? talán maláj tornyos? vagy létezhet, hogy ez egy színtelen helena lenne? :confused: külföldi oldalakon se nagyon találtam albínó helenát. illetve egy fotót igen de azon se így nézett ki. Szóval mi lehet ez? Egyszerűen csak egy maláj tornyos?

2015-10-06_07-04-31 by Norbert Tóth, on Flickr

egyébként szinte teljesen egyforma az alakjuk mind a csigának mind a házának.
azt nem tudom mi a másik, de ha együtt tartod őket nem biztos hogy sokáig lesz két csigád :)
Vidd vissza ahol vettétek hogy cseréljék ki.
 
köszi :) most már ha garnélát keresel, tudok írni :D
kiváncsian várom valaki megmondja-e milyen csigád van. Lehet valami ritkaság ami sokat ér ;)
 
Back
Oldal tetejére