• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Interzoo 2010

viktorlantos said:
Azt hiszem én is ezért vettem EHEIM akváriumszettet, mert olyan "szép" volt ;)
Csak amikor itthon összeraktam döbbentem rá, hogy a bal oldali kiegészítő nem szériatartozék.... :lol:

:D szép szekrény ;)
 
A kép készítője hatalmas hibát vétett.
A bal oldalon elhelyezett hardscape túlságosan hangsúlyos. Én tuti raktam volna a jobb oldalra is a másik aranymetszésbe egy ellenpólust. Hogy ne
vezesse annyira le a tekintetet, a jobb oldali fókuszt feljebb helyeztem volna. Viszont akkor a kép közepén található zöld részt lehet, hogy ki is vettem volna, hogy nem zavarja az összképet.
:lol:
 
Így a kiállítás végén néhány szám...

Az idei évben 4%-kal több kiállító és 3%-kal több látogató volt összesen 117 országból jelen a 2008-as kiállításhoz képest.
38,000 látogató volt. 1502 cég 53 országból állított ki termékeket több mint 90,000 négyzetméteren.

Még most is sajog a lábam ha a sétákra gondolok a kiállítási területen. ;)
 
Nigro said:
A kép készítője hatalmas hibát vétett.
A bal oldalon elhelyezett hardscape túlságosan hangsúlyos. Én tuti raktam volna a jobb oldalra is a másik aranymetszésbe egy ellenpólust. Hogy ne
vezesse annyira le a tekintetet, a jobb oldali fókuszt feljebb helyeztem volna. Viszont akkor a kép közepén található zöld részt lehet, hogy ki is vettem volna, hogy nem zavarja az összképet.
:lol:

Ezmekkoraa! :lol: :lol:
 
Nigro said:
A kép készítője hatalmas hibát vétett.
A bal oldalon elhelyezett hardscape túlságosan hangsúlyos. Én tuti raktam volna a jobb oldalra is a másik aranymetszésbe egy ellenpólust. Hogy ne
vezesse annyira le a tekintetet, a jobb oldali fókuszt feljebb helyeztem volna. Viszont akkor a kép közepén található zöld részt lehet, hogy ki is vettem volna, hogy nem zavarja az összképet.
:lol:

Engem a bal oldali hardscape látvány világát erősen kitakaró fekete háló zavar leginkább, ha abból kevesebb lenne akkor a középső zöld rész már nem is tünne annyira zavarónak és az általad javasolt jobb oldali fókusz pont már annyira nem is hiányozna :lol: igazán figyelhetnének, hogy az ilyen zavaró technikai felszerelések ne legyenek benne egy ilyen csinos képben.


Köszi a beszámolót jó móka lehetett főleg a ledes rész megérne egy misét

Scooby
 
Beteszem ide is az Interzoo-n készített akiképeket:

George és Dan a Tropicánál:
img1284fj.jpg

img1504i.jpg

img1285a.jpg

img1506xa.jpg



Graeme a Tropicánáé (Nature's Privilege - igen találó név):
img1300r.jpg

img1305z.jpg

img1301w.jpg

img1299z.jpg


Így készült az előző kép:
dsc6109.jpg


Lars Green (?) a Tropicától (nem akartam elhinni, hogy ez egy Tenellus szőnyeg, olyan tökéletes és sűrű volt, kiderült, hogy többször visszanyírták, hogy ilyen legyen - ez a levélvégeken nem látszik):
img1307sp.jpg

img1310fs.jpg

img1314a.jpg


Oliver Knott 5 akit is berendezett különböző cégeknek, a fotóimat elküldtem neki - azt mondta fel fogja tenni az odalára őket később. Kedvcsináló:
interzoo2010oliverknott.jpg


Végül két fantasztikus Glosso szőnyeg:
img1447d.jpg

img1448y.jpg


Ezt pedig már nem emlékszem hol lőttem...
img1485zt.jpg


Vitrea aki:
img1397q.jpg
 
Annyit lehet tudni hogy az akril miért jobb mint pl egy sima vagy egy opti? (azon kívül hogy tisztább mint egy sima üveg). Meg lenne egy kérdésem hogy csak ledes rendszerek mennyire voltak kint és kb milyen árfekvésben vannak?
 
Labirintkopoltyus said:
Annyit lehet tudni hogy az akril miért jobb mint pl egy sima vagy egy opti? (azon kívül hogy tisztább mint egy sima üveg). Meg lenne egy kérdésem hogy csak ledes rendszerek mennyire voltak kint és kb milyen árfekvésben vannak?

Az akril gyönyörű tiszta, de amennyi előnye van annyi hátránya is. Kényes, könnyen karcolódik, emiatt nehezen tisztítható. A kiállításon azért volt ilyen vastag az akvárium mert jobban hasasodik mint az üveg. Bár nem volt sziló, mert egybe vannak dolgozva a lapok, nekem a vastag fal es az egybedolgozás miatt nem jött be annyira mint egy szép opti. Persze van sok jó tulajdonsága mint minden akrilnak. Strapabíró, nem törékeny annyira, tiszta, a sérülések javíthatóak.

Azért a Tropica akváriumok így berendezve élőben nagyon jól néztek ki. De egy opti mellett eltörpültek volna a vastag falaik miatt.

LED-ből nagyon sok kiállító volt kint, de árak sehol sem szerepeltek. Voltak nagyon olcsó gagyi dolgok is, voltak közepes minőségűek és több ezer eurós LED csodák. Sajnos fényerőben is nagy volt a szórás. Legtöbb teljesen alkalmatlannak nézett ki növényes akik fölé. Sok távolkeleti gyártó is kint volt. Szinte mindenhol a LED nyomult egyébként ilyen vagy olyan minőségben. Energiatakarékosságon volt a hangsúly.
 
atti76 said:
Vik!
Hátterezésre milyen módszereket láttál, milyen anyagokat használnak?

sima fólia volt az akik hátsó falán. de a fólia remek tulajdonsága, hogy felveszi a környezeti fényhatásokat. a sátor kékje nagyon szépen visszajött a fólia színén :thumbup:
 
Átlátszó fóliák voltak. Semmi minta, semmi textura. Amit baromira imádok ezekben, hogy annyira leveszik a hátteret, hogy a 10cm-re az akvárium mögött lévő ember sziluettje is csak finoman jön át.

Akinek ronda a fala, vagy az akvárium mögött sétálni lehet, vagy csak el akarja rejteni a csövezést (akár szűrő, akár lámpavas) kötelező. Minden zavaró dolgot eltüntet.
 
Valóban jól takar. Gondolom azért nem celofán vastagságú, inkább vmi vastagabb dekorfólia lehet.
 
Back
Oldal tetejére