• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes INspiral

Sziasztok!

Bekerültek a halak: Hengeli razbórák (-Vagy Espei?) + pár db felnőtt Black molly, Oto és Amano algázónak.
A növények szépen nőnek már kiheverték az átültetést. A fű dúsul, a Flaming színesedik, a kezdeti algásodás kezelhető mértékű...
Összességében minden szép, minden jó! :)

Íme így állunk most:
33603259968_05a2c1d55c_b.jpghalakkal by Lovas Attila, on Flickr
 
Sziasztok!
Sokat gondolkodtam en is ilyen csavart liánok beépítésebe a scapeba.Vettem kb 2db 2m darabot,daraboltam,ragasztottam,mindent csináltam vele,de elvetettem.Valahogy nekem nem igazan sikerült ütös dolgot kihozni belőle,szurkolok,hogy nektek sikerüljön.Eddig franko.
 
Sziasztok!
Sokat gondolkodtam en is ilyen csavart liánok beépítésebe a scapeba.Vettem kb 2db 2m darabot,daraboltam,ragasztottam,mindent csináltam vele,de elvetettem.Valahogy nekem nem igazan sikerült ütös dolgot kihozni belőle,szurkolok,hogy nektek sikerüljön.Eddig franko.
Köszönjük! Mi is beleszerettünk a fába első látásra, de a természetben való megjelenését akváriumban nem könnyű megoldani. Mivel liánszerűen kúszik fel a fákra-több helyről indulva-, így ez az elrendezés hasonlít talán a leginkább hozzá....
 
A csavart levelű valisneria ennél jobban még nem passzolt sehová. Nagy ötlet. Szépen fejlődik minden.
Köszi, tényleg ide való! Amennyire mi tudjuk, a Valisneria spiralis-nak 2 fajtája van : a nagyobbik 'Torta' és a kistesója a 'Tortifolia', ami sokkal kisebbre nő. Most már biztos, hogy nekünk a nagyobb fajtát sikerült beültetnünk...😟
Majd szeretnénk beszerezni a kisebbikből is, hogy átmenetet tudjunk képezni vele a fű és a magas fajta között. (Talán lesz a GA-ban.😉) Vagy a másik variáció: az Echinodorus 'Vesuvius'.
 
Nem volt hétvégi nyírás, vízcsere, bármilyen alakítgatás, amiről hírt adhattok?
Vigyázzatok, mert felmegyek hozzátok és megnézem személyesen!🤪
 
Nem volt hétvégi nyírás, vízcsere, bármilyen alakítgatás, amiről hírt adhattok?
Vigyázzatok, mert felmegyek hozzátok és megnézem személyesen!🤪
Köszönjük az érdeklődésed! Az akvárium életében semmi komolyabb változás nem történt az utóbbi 1 hónapban.
Nyírni egyik növényt sem kell, de mondjuk ritkítani lehet, hogy nem ártana őket..! :ROFLMAO:
Talán a leginkább feltűnő változás az Espei razbórák színe: szépen bepirultak (a 2 albínó példány kivételével).
 
Niki, Ati én a TP-n láttam (ráadásul már nem először) szépen kacskaringós lián-szerű fákat.
Ennyire nem csavart, de van benne dauer rendesen, ráadásul még lapos is a keresztmetszete. Ti is láttátok esetleg?
Nézegettem, agyaltam rajta, de végül "elengedtem".
Rendesen beindult a növényzet, de ezt Nálatok már megszokhattuk. Talán a flaming tűnik kissé lassabbnak mint a többiek. (vagy csak a színe miatt látszik így?)
 
Így bedúsultan is szép :love:👍
Köszönjük! (Azt pedig külön köszi, hogy még ilyenkor is szánsz arra időt, hogy megnézd és véleményezd!🤗)
A tervünk az lenne, hogy teljesen kitöltjük a hátulját a háromszöget követve= a hosszú fa vonaláig. Ehhez persze még a Flaming-nek sűrűsödnie kell, vagy a háta mögé az üveghez beültetünk még valami más pirosat - majd meglátjuk.
A Willow már most látszik, hogy túl sok, mert eltakarja a fa csavarodását. Ritkítani kellene, vagy teljesen leszedni a fáról?
A Mini Fissi is csak ideiglenesen van a fa talpán/alján, de az sem biztos, hogy oda való. Talán érdemesebb lenne az ág alá rakni ugyanott, mintha az a szakasza a fának azon ülne és nem a 'levegőben'... (Ez így érthető volt?)
Te 'fotós szemmel' hogy látod a fa árnyékolását? Nem túl sok a sötét rész miatta?
 
Rég jelentkeztünk, így íme néhány fotó az új lakókról:
-A cuki kis darázsgébek(Brachygobius-ok) öten vannak és egyenlőre nagyon jól viselkednek. Egész nap aktívak, úszkálnak vagy épp sétálnak és ha elfáradnak, akkor az algázókhoz hasonlóan vagy a fán pihengetnek vagy feltapadnak az üvegre.
-Ide került egy 20 fős prl CRS csapat is, miután egy kísérleti páros 2 hétig már tesztelte a vizet...
47973569568_4c309eb19f_c.jpgtrió by Lovas Attila, on Flickr
47973560902_9895848764_c.jpgkicsi darázs géb by Lovas Attila, on Flickr
47973622126_b1b6ec761a_c.jpgöreg algázó géb by Lovas Attila, on Flickr
 
Rég jelentkeztünk, így íme néhány fotó az új lakókról:
-A cuki kis darázsgébek(Brachygobius-ok) öten vannak és egyenlőre nagyon jól viselkednek. Egész nap aktívak, úszkálnak vagy épp sétálnak és ha elfáradnak, akkor az algázókhoz hasonlóan vagy a fán pihengetnek vagy feltapadnak az üvegre.
-Ide került egy 20 fős prl CRS csapat is, miután egy kísérleti páros 2 hétig már tesztelte a vizet...
View attachment 77331trió by Lovas Attila, on Flickr
View attachment 77332kicsi darázs géb by Lovas Attila, on Flickr
View attachment 77333öreg algázó géb by Lovas Attila, on Flickr
Imádom a kis darazsakat. :love: Ha jól megnézed szemből, olyan a "pofijuk", mint egy francia bulldognak. 😂
 
Na, bő egy hónap után mi a helyzet? Darazsak rendben zümmögnek, PRL csapat szaporodik, növényzet dzsungelesedik?
 
Back
Oldal tetejére