• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Vivárium Spirit of Madagascar

Bükike

Főkertész
Az egész úgy kezdődött, hogy szakdolgozatot kéne írnom... és mint ilyenkor az ember bármi mást szívesebben csinál.....
....aztán azzal folytatódott, hogy @Greg Filth árulta az üres terráriumot, így megvettem.

Üveg: 40x40x60 cm
Háttér: DIY PU hab megerősítve xps teraszokkal, bevonva szilikonos kokuszrosstal
Aljzat: agyaggolyók, geotextil majd rá orchidea föld
Dekor: saját nevelésű bambusz rudak a hétvégi kertből, illetve pár akváriumból menekített fa
Techinka: a terv DIY illetve low budget megoldások
  • világítás: egyenlőre van chilli termesztő daylight LED lámpám vagy 300W állítólag, iszonyú lila fénye van.....
  • párásítás: szobai párásító összekötve lélegeztetőgép gégecsővel, hogy miért ezzel?
    Mert ez volt kéznél (természetesen nem használt, és már lejárt a sterilitása) nagy előnye, hogy van rajta plusz cső csatlakozás/akár egy Y is, így a terv hogy ugyanazon a bevezetésen oldom meg a szükséges szellőztetést is
  • szellőzés/légmozgatás: ez még fejlesztés alatt
  • esőztetés: ez még úton kínából, 2db 2 fejes esőztető és hozzá egy 130 PSI 6L/min es diaphragma pumpa
  • vezérlés: Geekcreit® USB 5V Or DC 5V DIY 4 Channel Jog Inching Self-locking WIFI Wireless Smart Home Switch
    Kínai hő és páramennyiség mérő, meglátjuk mit tud
Növények: tervezés alatt, szeretnék a természetes előhelyen előforduló fajokat
Állatok: ha minden működik nappali madagaszkári gekkó a szerelem

Terrárium üresen, a szellőző rácsokra ragasztottam sűrű üvegszálerősítésű szunyoghállót pluszban, ami még nem látszik, hogy kifúrtam a hátsó üveg rendezői bal hátső részét egy 22mm-es fúróval, így oda pont illeszkedik a hidegpárásítő csöve.
IMG_3481.jpeg


Korábbi tapasztalatokat olvasgatva és a mobilitás miatt arra gondoltam, hogy kivehető "mobil háttér" lesz, így készült egy plexi keret, erre lesz ráépítve a háttér, az egész hátteret tapadokoronggal/tépőzárral gondoltam rögzíteni a hátfalra
IMG_3482.jpg

XPS lap beszabva pár terasznak, illetve purhabbal körbefújva, másnapig szárad, majd lehet faragni
IMG_3484.jpg IMG_3485.jpg

Megszáradva, kifaragva, pár helyen nagyon levegős lett, így oda még fújtam habot, had száradjon, aztán lehet "panírozni"
IMG_3489.jpg
 
Csak hogy ne felejtsem el itt is frissíteni a dolgokat :)
lassan haladok, hisz mégsem ez az elsődleges feladat most.
A hátteret befedtem kokuszrosttal, Elastopur-t sehol sem lehetett kapni, pedig több bolt webshopjában szerepelt, így maradt a fekete szilikon és a brutális légzőmaszk mert a torkomban folyt az ecet.......
IMG-3523.jpg
A hátteret hátul megemeltem PVC csövekkel, továbbra is mobilan kiszedhető lesz az egész, előre kerül egy drain cső, hogy a fölös nedvességet le tudjam szívni ha kell
IMG-3568.jpgIMG-3567.jpg
Bambuszt szerezni nem is olyan könnyű feladat, van a kertben, de nem elég vastag, a különböző kertészeti boltokban meg le van kezelve valamivel, így az tuti nem kerül be....

Volt pár régebbi akvában ázott fa, ideiglenesen bepróbáltam.
IMG-3569.jpg
Az aljzat első rétege agyaggolyók, ehhez nem elég ez egy zsák, viszont az orchidea földből bőven elég egy. Ajánlottak valami esőerdei föld mixet, meg hogy jót tenni ha kis élőlények tartanák karban a talajt... ettől még tartok mert nemakarom, hogy a lakásban mászkáljanak

Technika:
megjött a wifi-s vezérlés és a diaphragma pumpa is, szóval lehet szerelni
 
Back
Oldal tetejére