• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Hygrophila polysperma (Indiai vízicsillag)

54 literes gyári Elite szett, "feltuningolt" tükörfóliázott 15W T8 (igaz kb. csak 4000 fölötti K), belső szűrő, a tápozás is csak "érzésre" megy -igazából azért, mert egy 100 literes akvárium a terv, csak közbejöttek dolgok, így addig itt kezdtem el gyűjtögetni a növényeket, hogy legyen mivel indítani... :)
Azért lepődtem meg, mert van már jó pár növényem és fejlődnek (Nomaphila stricta, Limnophila sessiliflora, Alternanthera reineckii Mini, stb.) , egyedül a Blyxa Japonica nem igazán fejlődik, de szerintem neki a CO2 hiányzik...
Lehet ott van a probléma gyökere, hogy akitől hoztam, ő rendszeresen, naponta tápozott és az hiányzik neki -a gyökerén kívül... :D Csak eddig ismeretlen jelenség volt, hogy így reagál egy növény, ezért érdekelt hogy nála ez esetleg megszokott jelenség-e... Olyan mint mikor kiültetsz egy paprikpalántát pl. és napokig csak vegetál "csoffadt" levelekel mire erőre kap... Bízom benne ;)
 
Bízzál, mert nem nagyon számít neki a gyökér, fentebb írták pont az én kérdésemre válaszként, hogy leültetés nélkül is elvan(sőt). Ugyanis a tápanyagokat inkább a levelein keresztül veszi fel. Mindenesetre én megpróbálnék bepakolni még egy fénycsövet, sokat dobna a növényeken. Egyébként az enyémek is szoktak ilyeneket csinálni reggel amikor kinyílik a csúcshajtás akkor egy kicsit lefele konyul aztán visszaáll normális irányban a fény felé(lehet csak azért mert reggel szórt napfény jut az akváriumra). Szerencsére az algát nem hozza az extra reggeli fény.
 
Nem féltem tőle, csak meglepett (és főleg érdekelt, hogy "egyedi" jelenség-e) mert egy az, hogy nincsenek is óriási levelei mint a Vízi hortenziának, kettő az, hogy ráadásul pont a hortenzia rokona és nála nem tapasztaltam ilyen átmeneti konyulást... Azóta "erőre kapott" egyébként, ma délutánra már áll mint aki megtalálta a kis kék pirulát... :D
 
Van ugye ennek a növénynek A Rosen' variánsa. Szép rózsaszínes volt, ahogy illik. Aztán 1 nap alatt kifehéredett. Nem táphiány szerintem, mert nem sárgás lett hanem egyszerűen fehér o_O Lehetséges, hogy a led lámpa hatása? Van benne piros-kék is.
 
Van ugye ennek a növénynek A Rosen' variánsa. Szép rózsaszínes volt, ahogy illik. Aztán 1 nap alatt kifehéredett. Nem táphiány szerintem, mert nem sárgás lett hanem egyszerűen fehér o_O Lehetséges, hogy a led lámpa hatása? Van benne piros-kék is.
Gyorsan növő, nagy tápanyag felhasználó növényke ez! Ha új hajtás fehér,akkor szerintem nézz egy nitrát szintet, ha régi levél fehéredett ki, akkor passzolom.
 
Gyorsan növő, nagy tápanyag felhasználó növényke ez! Ha új hajtás fehér,akkor szerintem nézz egy nitrát szintet, ha régi levél fehéredett ki, akkor passzolom.

Köszi a választ! Tegnap volt vízcsere. Utána rögtön visszatápoztam, (mic-mac) még talán kicsit többet is. Ma meg ez a látvány fogad. Egyébként lehet igazad lesz , mert az új hajtások fehérednek. Nitrát szintet max JBL tesztcsíkon tudok nézni, úgy rémlik maradt még egy darab...
 
Tropica Hygrophila Polysperma Rosanervig 1 300,00 Ft Green Aqua kérdés: ültetéskor (másfél hete) visszavágtam a csúcshajtásokat, hozza is mint az őrült az új oldalhajtásokat, de nem felfelé tör, hanem oldalra... :D
Túl sok a fény neki, vagymi?

30+ centisre simán meg kéne nőnie, nem?

Hasonló a tapasztalatom... Ahhoz képest, hogy stem növény baromi lassan nő. Full fényre raktam és 1 hónap alatt alig duplázódott meg. Lehet nálam van a bibi, de mindíg így jártam vele. Lehetett neki kemény a víz , lágy low vagy co2 ennek mindegy volt :) Szerintem ez simán tartható inkább közép vagy előtérben, folyamatosan nyírva (már amennyire kell) full kompakt növényke. Mutasson már valaki róla egy saját képet, ahol kicsattanó formában van. Kíváncsi vagyok valódi szépségére :nailbiting:
 
1000% hogy kényesebb-igényesebb, na majd megnézem 1 hónap múlva nálam mit mutat... Eléggé ramaty állapotban érkeztek hozzám a tövek.
 
Hát, ez az istennek sem akar elindulni felfelé... viszont oldalirányban kitölti a teret, az biztos. :D

Nem rózsaszínesedik túlságosan, ezt egyelőre betudom annak, hogy nem tör felfelé, ahol azért bikább a fény (mondjuk a blyák pirosodnak ezerrel, szóval tuti talajszintnél is elég a fény...). Ha felnőve sem színesedik eléggé, toljak plusz vasat?

23162428904_b9b8b09cfe_c.jpghygro2 by Attila Szántó, on Flickr
 
Hát, ez az istennek sem akar elindulni felfelé... viszont oldalirányban kitölti a teret, az biztos. :D

Nem rózsaszínesedik túlságosan, ezt egyelőre betudom annak, hogy nem tör felfelé, ahol azért bikább a fény (mondjuk a blyák pirosodnak ezerrel, szóval tuti talajszintnél is elég a fény...). Ha felnőve sem színesedik eléggé, toljak plusz vasat?

View attachment 1577hygro2 by Attila Szántó, on Flickr

Nálam azért a teteje mindíg színesedik, viszont tökre ugyan így nől: 45 fokban :bored:
 
Pár napos hajtások, azért nem színes még szerintem.
De ez olyan oldalra növő stem lesz vagymi. :D
 
Na beszélgettem ma ismerőssel, akinek szintén van rosanervigje, azt mondta, elindul az felfelé, ha kitapasztalta oldalra mennyi helye van - előtte azt kitölti. :D
Aztán majd a víz felszíntől 20 centire levő hajtások be is színesednek szépen.
 
Nálam ez a rosanervig változat CO2 nélkül 18W t8 alatt szebb rózsaszín volt, mint CO2-vel 48W t5 alatt :) Igaz kisebb leveleket növesztett és lassabban, de akkor is színesebb volt! Valamint én is tapasztaltam ezt az oldalra jobban növős viselkedést :).
 
Zsenialis noveny, bonsaisitani is lehet, kb.5-6cm ig lelehet nyirni es pofas kis koztajeki novenyt lehet faragni belole. Persze ekezd bivalykodni felfele, de egy ido utan veszi az adast;)
 
Én kivágtam az akvából, viszonylag hozzáférhetetlen helyen volt, és iszonyúan elburjánzott és elnyomott minden mást, nem bírtam a nyírással kordában tartani már.
 
Kár mert nagyszerű dolgokat lehet varázsolni, persze csak szigorú felügyelet all lehet tartani....
Majd ha egyszer alkalom kerül rá akkor feltöltők néhány ide vágó fotót;-) Mikor lesz az már......;-??
 
Back
Oldal tetejére