• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

HWA - WabiScapers

Sziasztok,
A tapasztalataitokra/véleményetekre lennék kíváncsi.
30 cm-es wabi tálban lévő fákat szeretnék mohásítani (Adrián nagy tál wabijához hasonlóan). Erre milyen moha az alkalmasabb? Az akváriumi (vízi) mohák vagy a terráriumi mohák bírják jobban a szabad levegőt? Melyik nem szárad el annyira? :D
Természetesen napi 2-3 alkalommal spriccelve lenne a tál, felülről pedig egy 15 wattos 1500 lumenes led lámpa "szárítaná".
 
Sziasztok,
A tapasztalataitokra/véleményetekre lennék kíváncsi.
30 cm-es wabi tálban lévő fákat szeretnék mohásítani (Adrián nagy tál wabijához hasonlóan). Erre milyen moha az alkalmasabb? Az akváriumi (vízi) mohák vagy a terráriumi mohák bírják jobban a szabad levegőt? Melyik nem szárad el annyira? :D
Természetesen napi 2-3 alkalommal spriccelve lenne a tál, felülről pedig egy 15 wattos 1500 lumenes led lámpa "szárítaná".
Én a mondó vagyok, hogy ki kell próbálni, főleg ha nyitott (nincs leakarva semmivel). Sok mindentől függ, körülötte lévő pára, légmozgás, hő, milyen típusú fa (puha, vagy kemény). A puha fa könnyebben tudja felszívni a tápozott vizet, de hamarabb is rothad el, meg könnyebben is be tud penészedni. Milyent talaj lenne alatta, mivel tápoznál (ha szükség lenne) mennyi idő ként?

A világításban, nem csak a watt vagy a lumen számit, hanem a szín spektrum is. Én sem vagyok megelégedve a lámpával. 20 W, 1920 lumen, és 6400kelvin, de szerintem nincs meg a megfelelő spektrum.
 
Te egymagad életben tartod ezt a topikot!
Egyre fantasztikusabb dolgokat alkotsz. Ezt az utolsó műved is csak spricceled, vagy van valami titkos nedvesítő beépítve valahol?
 
Back
Oldal tetejére