• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Hasznos tippek röviden

Dervis

Főkertész
Sziasztok!

Ide várok minden, egy mondatban megfogalmazható, olykor banálisan egyszerű ( Bakker, erre miért nem gondoltam??? vagy Nemá! Ezt mindenki tudja...) típusú hozzászólást.
Ha lehet, elkerülném az adott hozzászólások itteni, elmélyült veseműtétjét, mert bizonyosan lesz mindegyikre megfelelő topic az oldalon. :)

Nos, ilyenekre gondoltam:

A hajlékony PVC csöveket a csatlakoztatásuk előtt 5-10 másodpercre forró vízbe mártva jelentősen meglágyulnak, így rögtön utána könnyedén rátolhatóak az - akár a külső méretüknél is vastagabb - csatlakozó idomokra.

Vagy ilyet:

Az élesztős és egyéb nem nagynyomású rendszerek automatizálásához használhatunk háromjáratú vagy lefúvatós mágnesszelepet, ami jóval olcsóbb megoldás lehet az akvarisztikai célra gyártott kétutú szelepeknél.

Vagy épp ezt:

Ha van kicsi belső szűrőnk, skimmerünk, akkor a vízcserénél a nagy mennyiségű víz leszívásához csak egy megfelelő méretű PVC csövet kell rátolnunk és máris kész a DIY merülőszivattyú.

Ha mégsem lenne értelme a topicnak, az kiderül a hozzászólások számából a hét végére... ;)

dhorvath

Főkertész
Ha van kicsi belső szűrőnk, skimmerünk, akkor a vízcserénél a nagy mennyiségű víz leszívásához csak egy megfelelő méretű PVC csövet kell rátolnunk és máris kész a DIY merülőszivattyú.
Bakker, hogy én erre nem gondoltam, pont rámegy a 16/22-es cső a vízterelő lapát adapterére. :facepalm:

aquael_pat_mini.jpg

Tipp:
Rángatás helyett sokkal könnyebb az aljzattisztítót úgy indítani, hogy először teljesen elmeríted, majd ha tele van vízzel kiemeled úgy, hogy felfele néz a szája, mikor kezd lefolyni a csövön a víz gyorsan visszameríted, és elkezd szívni.

ezsolt80

Legenda

elektrorudi

VIP kertész

Attachments

tsokee

VIP kertész
Ha vannak apró állataid, és/vagy garnéláid, akkor vízcserénél, mulmozásnál ajánlott először egy nagyobb vödörbe, vagy bedugózott kádba engedni a leszívott vizet, hogy utána ki tudd halászni az extrém-sportoló jószágokat.

+1: ugyanez a felfogott víz a növények öntözésére is kiváló

... és ilyen tűt hol lehet kapni?
Bocsánat, csak most láttuk, hogy erre még nem válaszoltunk: e-öbölben kell rákeresni, hogy "20ml Syringe Plastic Injection Needle CISS Ink Refill Nozzle Liquid Fertilizer"

sztanotomi

Legenda
@star67 Csillának ajánlva, a fán növő reinickii rejtélye!

Fogsz egy kevés vagy sok :) mohát, a tenyeredben szétszeded. Majd belerakod a reinickiit úgy, hogy félig legyen csak a mohában. Szépen bepólyálod, majd kötöződamillal összekötöd, kaptál egy bokrétát, amit be tudsz tenni fák közés vagy kövek közé. Ha elég közel tudod tenni a vízfelszínhez, simán jön az emers. Egy próbát megér, ;) sok sikert!

Meskó

VIP kertész

Fogsz egy kevés vagy sok :) mohát, a tenyeredben szétszeded. Majd belerakod a reinickiit úgy, hogy félig legyen csak a mohában. Szépen bepólyálod, majd kötöződamillal összekötöd, kaptál egy bokrétát, amit be tudsz tenni fák közés vagy kövek közé. Ha elég közel tudod tenni a vízfelszínhez, simán jön az emers. Egy próbát megér, ;) sok sikert!
Ezt azt hiszem én is kipróbálom, úgyis van 1-2 tő, akik nem hajlandóak a talajban maradni.

kmisi

Főkertész

A Genezisben egyszerűen megoldottam. A fa odvaiba beletoltam a növénytárolóban talált reinickii gyökeres szárát, így tettem a fán lévő hobbittal is.
A riccardia ragasztva lett és miután megerősödött befűztem alá MonteCarlo és Cuba szálakat.

star67

Legenda

Mindenképp kipróbálom, Misifáján akad még pár apró rés, amibe tömködhetek, hátha ott jobban bírja, mint talajban, mert ott szép lassan, vagy inkább jó gyorsan elolvad az egész.:cry:
Mohám van dögivel, a remény meg örökké él!:love:

elektrorudi

VIP kertész
Ha vannak apró állataid, és/vagy garnéláid, akkor vízcserénél, mulmozásnál ajánlott először egy nagyobb vödörbe, vagy bedugózott kádba engedni a leszívott vizet, hogy utána ki tudd halászni az extrém-sportoló jószágokat.

+1: ugyanez a felfogott víz a növények öntözésére is kiváló

Bocsánat, csak most láttuk, hogy erre még nem válaszoltunk: e-öbölben kell rákeresni, hogy "20ml Syringe Plastic Injection Needle CISS Ink Refill Nozzle Liquid Fertilizer"
Köszönöm.
Hogy miket meg nem találtok a világhálón...? :panda:

Oldal tetejére