• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

green land (47 l)

Sziasztok nagyon kevés lenne az aki-hoz ez a világítás?
Wave Cosmos 20W Nano????

Szia ez csak 0,4 watt/liter szerintem édes kevés. Bár nem mik a terveid de úgy vélem a jelenlegi növényeidnek minimum 0,8 watt / liter körül kellene lennie és Co2 meg tápozás mindenképpen szükséges lenne.
 
meg hát most 30w van csak ez nem állandó mert elég érdekes a kocka akin a 60*30 tető
 
Egy idő után nem lesz jó a zselés meg az élesztős co2 meglátod,de nem akarlak el ijeszteni tőle ,de én is használtam majd 1 évig. amúgy a sima nem zselés hatékonyabb mint a zselés és megfelelő keverékkel az is elmegy 5-6 napot.A fény viszont kevés lesz szerintem még az a 30watt is majdnem kevés.Főleg az előtéri növényeidnek.
 
Ha már kapnak a növények CO2-t, és ilyen "alacsonyan" vannak, akkor szerintem ennél nézhetnél komolyabb világítást. Most 2*15W van, elméletileg nem kéne kevésnek lennie, az 1*20W szerintem egyértelműen kevés lenne. Ha be tudsz tenni még egy 15W-os csövet a tetőbe, akkor annak mindenre elégnek kell lennie.
 
Hopp, arról lemaradtam, hogy a tetőd nem jó méret... Akkor viszont ha csíptetős lámpát nézel, akkor bizony 2 db 20W-osban gondolkodj!
 
akkor holnap irány a világitás technikai bolt
beszerezni a hozzávalókat :előtét foglalat kapcsoló
a csővet meg megrendelem
 
Az elején nem. Mikor elülteted a növénykéknek idő kell, hogy magukhoz térjenek, ez pár hét. elkezdenek gyökerezni, a régebbi levelekt elhullatják, átalakulnak. Ez sok energiát emészt fel nálunk, ilyenkor nyírni se nagyon érdemes, mert csak plusz streszt okozol nekik. Segítheted őket a táptalajjal, megfelelő co2 beoldással, növénytápokkal.
a levelek amiket elhullajtanak el fognak sárgulni -barnulni és leesnek és utána hoz majd újakat?
 
a levelek amiket elhullajtanak el fognak sárgulni -barnulni és leesnek és utána hoz majd újakat?
Igen, sok növényt megvisel az átültetés és leveleket vált. A nagyon-nagyon menthetetlennek kinéző leveleket érdemes levágni ám, mert akkor a növény jobban az új levelekre tudja fordítani az energiáit.
 
Igen, sok növényt megvisel az átültetés és leveleket vált. A nagyon-nagyon menthetetlennek kinéző leveleket érdemes levágni ám, mert akkor a növény jobban az új levelekre tudja fordítani az energiáit.
akkor itt a képen ami látszi ez mi lehet 2 napja ültettem a Marsilea hirsuta-t ez levél hullatás csak vagy gáz van?
16986855_1315df358d021c7763b86c4b2275b678_m.jpg
 
akkor itt a képen ami látszi ez mi lehet 2 napja ültettem a Marsilea hirsuta-t ez levél hullatás csak vagy gáz van?
Nincs gáz. Gáz akkor van, ha minden levél szépen sorban megadja magát és nem hoz friss hajtásokat.
A Marsilea amúgy nem egy kapkodó idegbeteg. Iszonyat lassan nő, de szinte kiirthatatlan. Nagyon erős növény, szóval no para.
Más kérdés, hogy a kavics nem a legideálisabb a növényezéshez.
 
Nincs gáz. Gáz akkor van, ha minden levél szépen sorban megadja magát és nem hoz friss hajtásokat.
A Marsilea amúgy nem egy kapkodó idegbeteg. Iszonyat lassan nő, de szinte kiirthatatlan. Nagyon erős növény, szóval no para.
Más kérdés, hogy a kavics nem a legideálisabb a növényezéshez.
A pénztárca ezt engedte sajnos , deva alatta tropica táptalaj
 
A pénztárca ezt engedte sajnos , deva alatta tropica táptalaj
Az jó, ha van. De a probléma az, hogy a kavics el is engedi a tápanyagokat, míg az anyagos talaj szépen megtartja. Nem kell rögtön ADA-t venni. Kezdésnek egy olcsó talaj is megteszi.
Nálam például a sokat kritizált Manado van.
 
Back
Oldal tetejére