• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

green land (47 l)

edit86

Kertész szaki
akvárium : 36*37*36
szűrés : atman at-f301 belsőszűrő
Tptalaj : trpoica
Fedő talaj : apró kavics
dekoráció : lávakő
Tápozás : házi zseletinos-élesztős co2 , (neptun növénytápsó--ideiglenes )
Világitás : hát szóval egyenlőre a 60*30-as aki tetejét raktam rá a 2 15w fénycsővel míg nincs más megoldás.
Növények . valisneria , rotala , hydro spec. japan , parvula , Marsilea hirsuta ,
Halak : 5 db neon , 5 db ékfoltos razbóra + x számú garnéla :rolleyes:
 
https://akvakertesz.hu/akvárium : 36*37*36 szűrés : atman at-f301 belsőszűrő Tptalaj : trpoica Fedő talaj : apró kavics dekoráció : lávakő Tápozás : házi zseletinos-élesztős co2 , (neptun növénytápsó--ideiglenes ) Világitás : hát szóval egyenlőre a 60*30-as aki tetejét raktam rá a 2 15w fénycsővel míg nincs más megoldás. Növények . valisneria , rotala , hydro spec. japan , parvula , Marsilea hirsuta , Halak : 5 db neon , 5 db ékfoltos razbóra + x számú garnéla
16973405_586749cc7f06877cd91d3c69d1302beb_m.jpg

16973423_d3472bf932e33d8c60903123b2e8a3e6_m.jpg
 
Jó lesz ez, szépen be fog érni!
Az első képen egy kicsit sárgásnak tűnik a víz. De lehet csak a fehéregyensúly nincs rendben.
 
Szép lesz ez, csak várni kell még pár hetet, hogy beinduljon a gazosodás! ;)
Viszont a jobb hátsó sarokba valami nagyobb levelű növényt tennék, Pl egy anubias coffeefoliát, a lávakövekre meg esetleg egy kis mohát. A képek alapján kicsit gyenge a világítás szerintem, de lehet csal a kép...
 
Világitás az most a 60*30 -as teteje ideiglenesen rátéve, amiben 2 db 15 w-os T8-as cső van .
Az egyik szilvania day light a másik sera tropic sun.
Nagyobb levelűt jobb hátul a valisneria és a lávakő közé a hátflhoz gondolod ?
 
Egyébként nyugis kis minimalista aki, amivel karbantartós probléma biztosan nem lesz :) marsilea szép lesz, ha bedúsul. (y)
 
Low-tech : 0,5W/l
High-tech: 1W/l

De ez ökölszabály. Sok mindentől függ. CO2 beoldás, tápozás, növények mennyisége, akvárium magassága, stb. Ha csúcsra járatsz mindent, akkor 1W/l. De az mélyvíz, csak úszoknak! :)
 
Még elég kezdő vagyok , sok alapvető dolgot nem tudok.
Következő kérdésem az baj ha nem indul be a növényeknél a bubizás?
 
Az elején nem. Mikor elülteted a növénykéknek idő kell, hogy magukhoz térjenek, ez pár hét. elkezdenek gyökerezni, a régebbi levelekt elhullatják, átalakulnak. Ez sok energiát emészt fel nálunk, ilyenkor nyírni se nagyon érdemes, mert csak plusz streszt okozol nekik. Segítheted őket a táptalajjal, megfelelő co2 beoldással, növénytápokkal.
 
Csak ámulok, és bámulok, hogy van mindened otthon! ;)
Az anubiast nagyon eltaláltad szerintem, pont oda, pont ekkorát gondoltam, szerintem sokat dobott rajta.
Bár a mohát Én nem oda raktam volna, hanem az egyel jobbra lévő kőre, annak is csak a tetejére, de ez már csak szőrszálhasogatás. Szerintem jövő hónap ilyenkorra már igazi gyöngyszeme lesz ez az akvárium a lakásodnak!
Tetszik ez a minimál iwagumi!
 
Back
Oldal tetejére