• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Green Dream

Az imént kaptam az egyik barátomtól 5 db garnelat betettem oket próba képpen hogy túlélik-e.
Szerintem van 2 db Red cherry meg 3 nem tudom milyen de remelem valaki okosabb felvilágosít majd.[emoji4]8b8cc8084e4cb21631c45c39579d2f66.jpg


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Sziasztok! Előfordult mar valakivel olyasmi hogy a víz tetején apró fehér muslinca szeru bogarak voltak? Lehet hogy nagy hülyeséget mondok de szerintem a planaria féreg kelt ki ilyen formában.Ha valakinek van valami tapasztalata ezzel kapcsolatban kérem ne tartsa magában!


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Sziasztok! Ma megvolt a vizcsere igy mar 1 lesz hetente,ha beválik akkor igy is marad.Tapozas napi 6-6 ml macro-micro és 5 ml Easy Carbo.A CO2-t is emeltem és a világítást is állítottam 12:30tol 20:00ig. Remelem nem lesz belőle baj.A NO2 szint tegnap 0,6 mg/l volt szerdán majd nézek meg egyet és ha az mar jo lesz akkor csütörtökön költöznek be az amanok és a törpe szivoharcsak.Az 5 garnelabol mar csak 4 van egy feladta mar másnap de a többi jól van.


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Sziasztok! Megjöttek a tesztek és csinaltam is párat!
NO2: 0,2 mg/l
FE: 0,2 mg/l
K: 8 mg/l
PO4: ezt nagyon nem tudtam kivenni,mert a reagens inkább zöldes árnyalatú lett nem pedig kék.De valahol szerintem 0,1~0,4 mg/l között mozog.
Mivel mar nem olyan magas az NO2 szint ezért ma hozok haza amanot és törpe szivoharcsat ha van az üzletben.


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Sziasztok! Tegnap sikerült vennem 5 oto-t de amano garnela nem volt majd talán jovoheten.Mindegyik megvan,elvannak a 4 garnelaval.Tegnap este bekerült a szűrőbe meg 100 ml Seachem Purigen is de mondjuk sok változást nem tapasztaltam majd talán holnapra.0161d1f60f9e2d09e395c728437e81a4.jpg


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Sziasztok!Megvolt ma is a vizcsere és a mérések is.

Fe: 0,4 mg/l
NH4: <0,05 mg/l
PH: ~7
NO2: 0.05 mg/l
K: 8 mg/l
PO4: ismét nem kék volt az oldat hanem zöldes de ahogy az arnyalatot néztem ~ 0.1 mg/l

A mai naptól a napi 6-6 ml macro-micro mellé adagolok heti 1x vizcsere után PO4-ből 2,5 ml-t,Kaliumbol 5ml-t,Vasból 2,5 ml-t. Azért döntöttem igy mert a találnak észrevettem a zöld pont algat,a microsorum levelének a vége átlátszó,és a piros bokros novenyem(most nem tudom a nevet) levelei meg inkább barnak mint sem pirosak.A heten kiderül hogy mit erek el vele.Ha észrevétel van azt szívesen meghallgatom!


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Sziasztok! Ma bekerült 6 db ekfoltos razbora, 6 db Amanda lazac és meg 1 amano garnela igy mar ok is hatan vannak. Remelem senki nem bánt majd senkit.


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Sziasztok! Ma nagy takarítást rendeztem a szurot kipucoltam mar lassan 2 hónapja ment.Ugy döntöttem hogy nem teszek bele perlon vattat mert úgy vettem észre hogy lefogja a szűrő teljesítményét egy idő után.Es persze nem is lett volna semmi baj ezzel a takaritgatosdi dologgal hogy ha nem töröm el a lilly pipe-om [emoji1] úgyhogy ha valakinek van esetleg eladó 16/22es csomerethez lilly pipe az legyszives szóljon![emoji4]


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Nagyon patent kis akvát rendeztél. Lassan én is izzítom a nanót

Tapatalkkal küldve az én SM-A500FU eszközömről
 
Back
Oldal tetejére